Gość

URSUS 1224 czy 1614

Polecane posty

Gość   
Gość

byc moze z 20-30ha zobaczymy jeszcze. kredyt odpada. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

latwo ci powiedziec ze lepiej kupic nowy ale zanim to zrealizuje to bedzie juz potrzebowal ciagnik.

 

ja powiem tak, jesli znajdziesz tanio ursusa 1614 lub 1634 z 4 biegowa skrzynia to kupuj. nie bierz 3 biegowej bo biegu do orki nie dopasujesz. na 50 ha ciagnik 150 konny to nie duzo a zwlaszcza jak ma do pomocy tylko 1 ciagnik. ja na troche ponad 65 ha mam 5 ciagnikow (troche za duzo), ale 2 bede pozniej sprzedawal bo dojdzie nowy 80 konny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

latwo powiedziec ?

a jaki problem jest jak tyle lat dawal rade to i wiosne obrobi sie . ja wszystko w swoim zalatwilem w ciagu miesiaca od zlozenia zamowienia , biznesplan , wniosek o kredyt decyzja i odbior ciagnika . docierasz ok miesiaca wymiana oleju i do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Lukaszjarm niemoge sobie pozwolic na nowy ciagnik. wykanczam dom, chce kupic ciagnik, agregat i siewnik, dodja jeszcze nawozy, oprsyki, rachunki.. niechce zuzyc calej kasy tylko na ciagnik bo jak wypadnie mi jakas sprawa to bede mial pusto w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Na 50ha 1614 weź, po co 1224 zajechać? Wogóle 50ha obrabiałeś tylko C-360 ? Nieźle ile lat, pewnie po kilku kapitalkach już :blink:

 

1614 jest dużo mocniejszy jak 1224, 150KM bodajże ma, a to już ma swoja moc.

My na 20ha szukamy właśnie 1224, 95rok min, zadbany do 45tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

to juz wiem tylko tlumaczylem ze to nie jest trudno . no wlasnie za zrobilem na odwrot kupilem traktor i sprzet a remont dachu odlozylem na drugi rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a i właśnie, że dotychczasowym ciagnikiem z ledwoscia dawalem rade heh (niewyrobilem sie i siale jeczmien zamiast pszenicy) potrzebny mi koniecznie wiekszy ciagnik. pozatym C-360 wyslużył u mnie przez prawie 30 lat bardzo duzo. od 81 do 93 był jako ciagnik pomocniczy w pgrze gdzie moj tata byl kierownikiem od 94 do 2004 w prwywatnej firmie. caly czas areal byl 280ha. wiec troche przezyl. przydal by mi sie 1224 czy 1614. bylo by wygodniej zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ale zastanow sie jeszcze nad zetorem 12145 lub 12245 lub 16145

maja jak wczesniej napisalem lepsze kabiny i sa lepiej wygluszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

jak chcesz nawet dokupic ziemii to i tak z tych dwoch bierz 1224. nowy zawsze nowy, ale jak nie masz hajsu to bierz 12xx na ten areał wystarczy spokojnie, a juz go nie bedzie szkoda bo nie bedzie sie zanudzal :blink:


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja wcześniej obrabiałem wszystko MTZ- 82, ale tato poszedł do roboty, ja na studia i trzeba było bardzo szybko się wyrabiać. Więc kupiliśmy Ursusa 1634 (skrzynia 4) i 3-4 dni po pracy wszystko było porobione (ponad 40 ha). Powiem tak, najlepszy ciągnik to nowy ciągnik! Ale jeśli chcesz używany to bierz jakiegoś MTZ, Ursusa, Zetora. Ursusa 1634 raczej nie kupisz za 50 tys. zł, chyba że do remontu. Ja sam będę chciał go zamienić, lecz na nowego (jest dofinansowanie więc trzeba korzystać). Jak wspomniałem mam jeszcze MTZ-82 (od nowości) i jak się przesiadłem do Ursusa to nie chciałem wysiadać. Jest to ciężki ciągnik, nie podskakuje no i ta moc !! Jedyną dla mnie wadą jest mała ilość przełożeń w skrzyni (nie to co MTZ) :blink:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam koło 85ha i 1224 daję bez problemu.1614 więcej pali i te skrzynie 3 biegowe to porażka.Nie dość że się psują t nie można dobrze dobrać biegu.Wiem że zaraz mnie skrytykują ale to jest normalne że jednemu się podoba 3 biegi bo taką ma a drugi 4.Kolega miał 3 biegową i 4 biegową 1634 to po roku 3 biegową sprzedał a 4 jeździ.Sprzęt do 1224 i 1614 praktycznie zakładasz taki sam.Dla mnie nie ma sensu na 50 czy 80 ha kupować 1614 bo prawda jest taka że 16 zrobisz robotę szybciej o parę godzin i spalisz beczkę paliwa więcej.

Po drugie spróbuj ruszyć 16 z obciążeniem na wolnych obrotach,jest problem bo ma "turbo dziurę" więc musisz przy gazować żeby turbo się załączyło.W pługu będzie różnica w spalaniu jakieś 5 litrów na ha między 12 a 16.Mam też MTZ82 ale tylko do prac średnich i siewników bo jak miałbym nim orać i uprawiać to nie dał bym chyba rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

a i właśnie, że dotychczasowym ciagnikiem z ledwoscia dawalem rade heh (niewyrobilem sie i siale jeczmien zamiast pszenicy) potrzebny mi koniecznie wiekszy ciagnik. pozatym C-360 wyslużył u mnie przez prawie 30 lat bardzo duzo.

 

Unas 60tka też już 30lat ma. 20 ha obrabia od lat, jeszcze 8 lat temu w burakach, zbożu tylko wszystko nią i 40tką, ale 40tka nie ma mocy... Odwlekaliśmy kupno większego, ale po drugiej już kapitalce nie ma tej samej mocy, już tak płynnie nie chodzi jak wcześniej, a żniwa za 3,5 miesiąca, więc już szukamy 1224 lub 1234 :D Ale ciężko znaleźć sensowny sprzęt w sensownej cenie, ludzie tak sobie liczą za dojechane traktory, że to śmieszne. Myślą, że jak pomalują, i ładnie umyją to ktoś kupi 25letniego 1224 za 50tyś :blink: :D :huh: Czasami zdarza się tak, że 97rok, 3 tys mtg i tylko 30tyś chcą - też to dziwne jest.

 

Jak robiłeś wszystko C-360 napewno ledwie się wyrabiałeś z uprawą pola, ale mniej ropy poszło :) ? W sumie U 1224 zrobił byś 1ha orką czy gruberem 4 razy szybciej niż C-360, więc czas mniejszy, ale więcej zrobisz tylko inaczej z baku pociągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Podejrzewam że 1224 spalisz mniej niż 60 na ha ze względu na czas.Ja hektar orze w godzinę przeważnie [pług 5 skib] uprawiam w 20 min[agregat 5,2m].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

gosciu o czym ty mowisz :blink: w akim razie male ciagniki nie mialyby racji bytu. jasne ze 1224 spali wiecej ale ile czasu sie mozna mordowac C-360 na 40 ha :huh:


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

ja zanim wiekszy ciagnik kupilem to C-360 robilo sie raz agregatem pod zasiew.... dobra predkosc i jest ok. nie ma co ciagac takim ciagnikiem jekiegos agregatu 3m czy 2.8m. ja zawsze szarpalem 2.1 i bylo git :blink: z reszta ten agrega dalej ciaga NH TD80D i jest lux wyrobione :huh: ale przyszla pora na cos wiekszego :D


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja mam koło 85ha i 1224 daję bez problemu.1614 więcej pali i te skrzynie 3 biegowe to porażka.Nie dość że się psują t nie można dobrze dobrać biegu.Wiem że zaraz mnie skrytykują ale to jest normalne że jednemu się podoba 3 biegi bo taką ma a drugi 4.Kolega miał 3 biegową i 4 biegową 1634 to po roku 3 biegową sprzedał a 4 jeździ.Sprzęt do 1224 i 1614 praktycznie zakładasz taki sam.Dla mnie nie ma sensu na 50 czy 80 ha kupować 1614 bo prawda jest taka że 16 zrobisz robotę szybciej o parę godzin i spalisz beczkę paliwa więcej.

 

Po drugie spróbuj ruszyć 16 z obciążeniem na wolnych obrotach,jest problem bo ma "turbo dziurę" więc musisz przy gazować żeby turbo się załączyło.W pługu będzie różnica w spalaniu jakieś 5 litrów na ha między 12 a 16.Mam też MTZ82 ale tylko do prac średnich i siewników bo jak miałbym nim orać i uprawiać to nie dał bym chyba rady.

 

Również uważam ze skrzynia 3 biegowa w ciągniku o mocy 150 km to kompletna porażka :blink: sam mam zetora 10045 skrzynia 4 biegowa i czasami przydało by się więcej biegów dodam że wzmacniacz działa co dodaje kilka przełożeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

to prawda ze 3 biegi to prazka a 4 tez malo ja mam teraz 16 do przodu i jest za***iscie nie ma problemu z dobraniem biegu a w zetorze 8111 przy agregacie 2 za malo a 3 bylo za ciezko to mnie denerwowalo ale ogolnie traktor byl dobry robilem nim 10 lat praktycznie bez awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

tak czytam czytam i oczom nie wierze

od kiedy 1614 ma 155km? nowy moze na silniku w instrukcji miał

w testach dlg juz tak kolorowo nie wygląda.

skrzynia nawet 4biegowa - szybka nie jest zbytnio udana - czasem ciezko dobrac bieg do odpowiedniej pracy - ja np miałem problem aby rozpedzić siewnik.

dlatego kupiłem sobie używany ciągnik ze skrzynią która ma 20 przełożeń do przodu i można 4 biegi zapiąć pod obciązeniem

mało nim robiłem do tej pory ale juz widze ze nie kupiłbym ponownie ciągnika bez biegów zmienianych pod obciążeniem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zobaczymy co z tego wyniknie.. @Poke912 być może, ale głównie 1224 1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak czytam czytam i oczom nie wierze

od kiedy 1614 ma 155km? nowy moze na silniku w instrukcji miał

w testach dlg juz tak kolorowo nie wygląda.

 

 

Od kiedy w fabryce zmierzyli moment na wale. Wiadomo ze na kołach i na wałku nigdy nie bedzie tyle miał.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w ogłoszeniach podaja 155KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

Mam 45ha gospodarstwo, jest to ziemia 4-5 klasy czyli same piaski. Właśnie sprzedałem Ursusa c 385A bo sobie nie radził...był za słaby...

Poszukuje ciągnika do orki, agregatu itd do wszystkiego. Jestem zdecydowany na "szóstkę" ale nie wiem jaka jest lepsza...1224 (120km) czy 1614 (155km)?? chciałbym się dowiedzieć ile oni "pożerają" paliwa w orce na 1h...przy ekonomicznej jeździe i co najczęściej się psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj