Skocz do zawartości

Polecane posty

boryss    5

Witam ja mam zetoro-ursusa c-385 jak na38 lat maszyna oki ,jak na tamte lata były to dobrze wypasione ciągniczki

+ wzmacniacz , serwo ,i inne bajery o których niekturzy zapominają jak widzą JD ,albo NH

- za mała prędkość

@demolka masz racje jesteś ok !!!

Marioboss    28

Trochę stary temat,ale nic.Po części macie rację,że trzeba wspierać swoje produkty,ale zauważcie,że wspomniany Farmer,czy nawet dzisiejszy Ursus,to są praktycznie składaki,bo o ile mi wiadomo,to podzespoły typu slnik-skrzynia-przedni/tylny most są produktami zagranicznymi,Perkins,Carraro itp,nawet ruskii MTZ,więc niejako kupując je nadal nabijamy w ten sposób kasę obcokrajowcom,chociaż fakt,że firmy są u nas i u nas płacą podatki.Ktoś powie,że dawny Ursus to byl de facto Zetor na licencji.Prawda,ale licencję zakupiono i wszystkie podzespoły były wykonywane u nas,innymi słowy kupili pomysł/technologię produkcji,ale sam produkt w całości powstawał w naszym kraju,dając pracę naszym obywatelom itd.więc niejako stał się "naszym" ciągnikiem.Dzisiaj mamy sytuację odwrotną,bo wszystko przychodzi do nas gotowe,tylko skręcają do kupy,nakleją naklejki i już mamy "polski" ciągnik.Ja nie mam nic przeciwko temu,żeby produkowano takie ciągniki,na zachodnich podzespołach itd. skoro nikomu się nie ołaca wymysleć i stworzyć coś od podstaw,bo to kosztuje itd,ale niech to będzie w całości produkowane w naszym kraju,z naszych materiałów i przez nasz naród.Wtedy kupując taki ciągnik naprawdę moglibyśmy powiedzieć,że wspieramy naszą gospodarkę.Z drugiej strony,w dzisiejszych czasach,kiedy nawet uznani producenci zlecają produkcję żółtkom,to pewnie nawet nasz Ursus,gdyby istaniał w "orginalnej formie" a nie wykupiony przez Pol-Mot zapewne też szukał by tańszych rozwiązań w produkcji.Takie czasy,niestety.A z tego co widzę,to dzisiejsze zetory też już nie mają za wiele wspólnego z protoplastami marki,gdyż coraz więcej tam podzespołów innych producentów i firma jedzie tylko na marce,ktora jest dobrze znana ze swojej jakości.Ludzie dają się na to nabierać i każdy pisze,że nowe zetory to super sprzety itd. ale tak naprawdę,to jakość tych dzisiejszych ciagników będzie można zacząć podsumowywać dopiero wtedy,gdy przepracują połowę tego,co te stare.Z nowymi ciągnikami jest jak z samochodami,im nowszy,tym gorszy w pewnym sensie,bo mamy multum rozwiązań,nowych technologii,ale to wszystko z czasem odbije się na trwałości.poza tym,dzisiaj ciągnik,czy samochód ma przynosić przede wszystkim zysk producentowi,a dopiero potem klientowi.Nie twierdzę,że to się od razu rozleci,ale z czaem można bedzie zauważyć,czy trwałość jest taka sama,jak przed laty.

Edytowano przez Marioboss

pablo831    0

Witam
jestem na kupnie Zetora 7340 jeśli ma ktoś do sprzedania to proszę o kontakt

Wiadomość z agroFakt.pl

koka123    0

Szanowni koledzy czy posiada ktos z was zetora 11741 forterra???
sprawa jest dosc pilna. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic
    • Przez Mateusz_320
      Witam panowie mam problem w swoim zetorze 5211 91r obrotomierz pokazuje tylko obroty silnika a niestety moto godzin nie nabija długi czas. Pomoże ktoś? 
    • Przez BARTOLA
      witam posiadam zetora 7011  z tylnymi kołami o rozmiarze 13.6-36 i mam takowy problem ze przy orce z pługami 3 skibowymi ma słabą przyczepność i troche brakuje mu mocy zastanawiam sie nad zmiana kół na rozmiar 28  czy coś da ta zamiana?  słyszałem ze koła od c360  bedą pasować  ktos coś pomoże w tym temacie?  
    • Przez skok
      Witam
      Mam zetora 12145 turbo i chce kupić do niego głebosza 5 łap na zabezpieczeniu kołkowym ziemia 3i 4 klasa płasko głebokosc pracy ok. 50 cm
      czy ten ciągnik da sobie z nim rade ????