Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
craft    7

z tą proximą i 60tką to chodzi o skrzynie 20/4, która jest pochodną skrzyni 10/2, modernizowali to wile lat ale ogólnie skrzynia ta jest rozwinięciem tamtej, a czy konkretne części pasują to nie wiem.

pewne podobieństwa do 360 są i muszą być bo one pochodzą od jednego protoplasty z tym że zetor przez lata udoskonalał ciagnik na podstawie 4011 po co miałby zmieniać wszystko jak to stare bardzo dobrze chodziło i jest twarde, niektózy konstruktorzy jak zaczęli kombinować to wcale nie wyszło im za dobrze np silnik VW 1,9tdi silnik twardy i ogólnie cieszący sie bardzo dobrą opinią a 2,0 tdi no cóż co tu mówić sprzęt nie dopracowany. Powiem tyle mam 5211 i uważam że sprzęt nie do zesrania

Wiadomość z agroFakt.pl

krycho    0

Witam

Mam zetora 5320 (nowszego brata Zetora 5211) od 1998r. i muszę powiedzieć że jestem nim zachwycony przez tyle lat nic poważnego w nim nie siadło, ciągnik idzie jak czołg ciągam nim pługi 4 skibowe bez problemu. Teraz mam zamiar powiększyć rodzinę o nowego Zetora 100km. I tu mam do was pytanie jak uważacie co lepiej kupić Forterre czy proxime? Z tego co słyszałem forterra jest lepszym ciągnikiem jeśli chodzi o ciężką pracę w polu, ale jak bywa z awaryjnością, spalaniem itp w obu ciągnikach? Do tego mam zamiar kupić agregat tylko jaki 4,2m nie będzie za duży?

craft    7

zachwycony jesteś bo nie widziałeś nic innego, byś miał normalny markowy ciągnik to dopiero byłbyś zachwycony

krycho    0

craft jak nie chcesz się wypowiadać to się nie wypowiadaj nikt ci nie każe. A co do twojego posta owszem zetor może się chować przy np. JD, Fendzie czy innym zachodnim ciągniku ale ile wybulimy na zetora a na fenda... nie każdy jest wielkim bogaczem i stać go na każdy model przy każdej mocy. Mój 5320 tak się dobrze składa że jest udanym ciągnikiem porównując do ciągników podobnej mocy typu ursus(mówię to z własnej obserwacji). używając tego słowa nie porównywałem zetora do "normalnego markowego ciągnika" tylko do swojej klasy...

craft    7

lukasz0602 mam temat o Twoim syndromie, ale wypowiadać sie mogę w każdym Ciebie o pozwolenie nie będe pytał

krycho o co Ci chodzi że ja się nie chce wypowiadać, jak to nie chce, niby czemu?

krycho    0

craft docinasz. Dobra nie ważne. Tylko jak możesz to wypowiedz się na temat :)

craft    7

Ok moze troche docinam, sorki, ale słowo "zachwycony" jakoś łatwo wychodzi spod pióra właścicielom Zetorów, jakoś nie czytałem nigdy żeby właściciel np JD tak pisał

krycho    0

Nie no dobra spoko może użyłem za mocne słowo, ale po prostu jestem z jego zadowolony, mam też ursusa i z nim to od samego początku problemy są była 3 razy rozbierana skrzynia+ odwieczne problemy z podnośnikiem i inne mniejsze lub większe problemy, w zetorze tego nie było dlatego zdecydowałem się wybrać po raz kolejny tą markę co nie znaczy że dla mnie zetor jest super, naj i go ubóstwiam...

mister    46

@crafcie normalny markowy ciągnik :lol: No to powiedz co taki niezniszczalne twoim zdaniem...

Zobacz postaw się na miejscu kolegi zna zetora jak własną kieszeń i skoro jest z niego zadowolony to po co ma zmieniać nie rozumiem takiej postawy? Powinien iść do banku brać kredyt kupić JD i tyrać na raty przez 20 lat ? Więc następnym razem pomyśl troche zanim coś powiesz o Zetorze zwłaszcza że nic o nim nie wiesz.

craft    7
Napisano (edytowany)

Powtarzałem już na forum sto razy, mam dwa Zetory, a Wy dalej że nic o nich nie wiem!

Edytowano przez craft

bobytempelton    158

Zetor jest marką dobrze znaną i cenioną w polsce, ale wg mnie znajdźcie za przyzwoite pieniądze traktor do kupna i do amortyzacji, nie wyliczając takich marek jak mtz, farmer,pronar,farmtack czy inne tanie dziadostwa, oczywiście zetor-szału nima ale jak miałbym bulić ponad 8000złn za jakieś sprzęgło do fenda 308 to dzięki, zetor jak na moje i okolicznych rolników warunki to niezły sprzęt ,choć jest przynajmniej 10-15 lat do tyłu za niektórymi...każdy ma swoje zdanie, oprócz kupna traktoru liczy się amortyzacja czyli wykorzystanie maszyny i nakłady poniesione na naprawy i utrzymanie przez normalną eksploatację , w zetorze mtz to grosze, a jak z tym szczerze właściciele jd .fendów czy valtry? za filtry 500zł? przyznacie się? nie bo kupiliście maszyny które robią po kilkadziesiąt mth na rok(oczywiście nie wszyscy) stoją niewykorzystane , ale macie najlepsze...

Grandzik    78

Sorry że w tym temacie ale gdzie indziej mi za bardzo nie pasowało, mam pytanie czym się różni zetor 4320 od 3320?

slawny    6

przeglad zetora forterry co 300mth to koszt ok600zl czyli tyle samo co w nh tylko ze robilem przeglad w nh gdzie weszlo 20L oleju a do zetora 10L koszt wymiany sprzegla 4tys zeczywisice grosze:) czesci sa tansze ale nie duzo i groszami tego nazwac na pewno nie można.

Edytowano przez slawny

danielhaker    823

A mógłbyś powiedzieć co ile kosztuje w tym przeglądzie za 600zł? Nie żebym się czepiał ale pytam tak z ciekawości ;)

Gość dominik55   
Gość dominik55

Zetor jest Bardzo dobrą Czeską Firmą :D

Robią dobre ciągniki

I ich ceny nie są takie straszne ;)

karol3320    8

Ja mam zetora 3320 od grudnia 2006r. i jestem z niego zadowolony.Dochodzi w nim już 2000 mth i żadnych poważnych awari nie było tylko dwa razy puścił sumering na pompce od sprzęgła. Moim zdaniem zetor do marka godna polecenia starszych modeli jak i nowych.

karol3320    8

Sorry że w tym temacie ale gdzie indziej mi za bardzo nie pasowało, mam pytanie czym się różni zetor 4320 od 3320?

Zetor 4320 różni się od zetora 3320 tym że ma 4 cylindry a 3320 ma 3, zetor4320 ma 58 km a 3320 ma 45 km

adamgaleon    4

Witajcie nie wiedziałem gdzie dać ten wątek więc piszę go tu.

Mam Zetora 6245 i zamierzam kupić do niego pług obrotowy 3 skibowy tylko nie wiem czy sobie poradzi z takim pługiem, ziemie na jakich pracuje to III i IV klasa prawie wszystko na terenie równym. Jak ktoś ma z was taki ciągnik i pług obrotowy to mi podpowiedzcie co w razie czego kupować abym Zetorem uciągnął, chyba żeby sobie odpuścić ten pług.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic
    • Przez Mateusz_320
      Witam panowie mam problem w swoim zetorze 5211 91r obrotomierz pokazuje tylko obroty silnika a niestety moto godzin nie nabija długi czas. Pomoże ktoś? 
    • Przez BARTOLA
      witam posiadam zetora 7011  z tylnymi kołami o rozmiarze 13.6-36 i mam takowy problem ze przy orce z pługami 3 skibowymi ma słabą przyczepność i troche brakuje mu mocy zastanawiam sie nad zmiana kół na rozmiar 28  czy coś da ta zamiana?  słyszałem ze koła od c360  bedą pasować  ktos coś pomoże w tym temacie?