Polecane posty

Adik_ziel    3
Panowie to chyba tylko wasze zetory dużo palą :lol: Mój w ciężkich pracach jest na prawdę ekonomiczny.... :P A co do porówna nia z czołgiem to ono jest dobre ale w pewnym sensie :) (wszędzie przejedzie,ciężko go zniszczyć,i jaka moc)co do spalania to się nie zgodzę..... :)

 

Jak ktos porównuje zetora do C-330 to jasne że duzo pali haha ;] Mój podobnie jak tommy66692 nie pali dużo i jestem zadowolony


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jestem ciekawy jak jest naprawdę ze spalaniem. Użytkownicy proximy 6441 piszą że zejdzie do 5,5 litra w lekkich pracach, a to za dużo jak na tą moc, powinna poniżej 5 zejść. Ale czy to prawda? Jakoś nikt nie podaje dokładnego spalania na godzinę pracy. Jak by nie patrzeć to silnik Zetora nie jest zbyt nowoczesny i pali więcej od zachodnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1
Ja jestem ciekawy jak jest naprawdę ze spalaniem. Użytkownicy proximy 6441 piszą że zejdzie do 5,5 litra w lekkich pracach, a to za dużo jak na tą moc, powinna poniżej 5 zejść. Ale czy to prawda? Jakoś nikt nie podaje dokładnego spalania na godzinę pracy. Jak by nie patrzeć to silnik Zetora nie jest zbyt nowoczesny i pali więcej od zachodnich.

ot i cała prawda o zetorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zetora 7745 naprawde polecam wszystkim solidne wykonanie, zdażają się jakieś awarie ale to przez długie urzytkowanie. prawdą jest że spali sporo ale co przez ten czas narobi, mam porówanie do ursusa 4514 znajomego na sąsiednich polach ja orałem 4*30 na około 28-30 cm a on 3*30 też na podobna głębokoś tyle ze ja nie dość że jeździłem szybciej to i miałem dużo mniejszy poślizga a z tego co widać było to u niego moc wystarczała ale braklowało uciągu.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

4514 można dociążyć i szersze opony założyć, a tak w ogóle to 6441 pali może 1 -2 l więcej, ale można śmiało lać ruską ropę bo ma pompe tłoczkową, a do td60d to nawet na dobrej ropie pompy padają, różnica w cenie do mc cormic lub landini 40 tyś to 20 lat w paliwie się zwraca, a tak w ogóle to 6441 ma 61 km według ece r24 czyli ursusowskich to jest około 65 km może wiecej, słyszałem że 6441 chodzi z tym samym co stary mtz i ma nawet lepszy uciąg a mocny podnośnik i duża masa własna pozwala nawet na mały uprawowo-siewny

Edytowano przez tommy66692
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Może mi ktoś podać mase przedniego obciążnika w proximie 6441 - 8441 (bez tych pod maską bo te to w standardzie są tak?) oraz ile ważą te grzybki na tylnych kołach i czy te odstające w 8441 są jakieś większe czy inne jak w 6441 i w starych zetorach, oraz ile kosztują te grzybki i ważą i czy łatwo je się zdejmuje i zakałda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

co do masy obciaznikow zetora to wszystkie waza chyba po 25kg :P

 

 

a tak wracajac do tematu to mam zetorka 5340 z 1996r :lol: jestem z niego bardzo zadowolony, kabinka jest super :) ogrzewanie radyjko itp.

jedyna wada jakia sie dopatryje w naszym egzemplazu to brak prawych schodów do kabiny, ale to nie bląd mechaników i wykonania tylko (chyba) słabego traktorzysty, niewiem dokladnie ci sie z nimi stało bo juz bez nich my go kupilismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ok 25kg ale tylne te tależe ile ważą i na ile śrób i jak są montowane? Bo na przód to cokolwiek można założyć nawet skrzynie z piachem lub betonowy blok ale z tyłu to już co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Dużo ludzi pisze że ZETORY dużo palą ale czemu nie piszą ile to jest dużo jeśli się przesiądziesz z c330 lub mf 255 do 80 konnego zetora to chyba różnica musi być Ja mam zamiar kupić jakiegos zetora lub ursusa


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
Ok 25kg ale tylne te tależe ile ważą i na ile śrób i jak są montowane? Bo na przód to cokolwiek można założyć nawet skrzynie z piachem lub betonowy blok ale z tyłu to już co innego

tylne obciazniki sa mocowane za pomoca 4 srub do koła, a waza chyba cos koło 20kg jeden :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Dużo ludzi pisze że ZETORY dużo palą ale czemu nie piszą ile to jest dużo jeśli się przesiądziesz z c330 lub mf 255 do 80 konnego zetora to chyba różnica musi być Ja mam zamiar kupić jakiegos zetora lub ursusa

Mój spala tyle ile zatankuję :lol:

Teraz przymierzam się do pierwszego remontu. Traktorek 5211 jest z 86 roku, przebieg jest nieznany, ale po pierwszych niespełna dwóch latach eksploatacji wystukało ponad 1400mtg. Wygląda na to, że może mieć około 15 tys. mtg. W tym czasie poszło dwa komplety pompek sprzęgła, pierścienie podnośnika wymieniłem, no i przód amortyzowany dwa razy się zużył, tak samo dwie pompy wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Dużo ludzi pisze że ZETORY dużo palą ale czemu nie piszą ile to jest dużo jeśli się przesiądziesz z c330 lub mf 255 do 80 konnego zetora to chyba różnica musi być Ja mam zamiar kupić jakiegos zetora lub ursusa

Piszą ze dużo palą bo sąsiada mtz 81 km lub jakiś landini lub inny perkins z ursusa pali połowe tego w lekkiej pracy, a robotę tą samą wykona, ba innego sąsiada lambo 110 km pali tyle co zetor więc jak można pisać że dużo pali bo dużo zrobi jak by to już innych ciągników 81 km nie było w polsce a w porównaniu do innych marek to smok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

W porównaniu do innych marek Zetor przynajmniej model 11441 jest naprawde przyzwoity i nie jest smokiem paliwożrenym, podam kilka przykładów moi koledzy mają Fendt 309CI na pusto oszczędny bardzo 5l/h a w pługu 4x40cm za godzinkę średnio łykał po 14l to wiecie co moja 11441 też nie wiecej pali i to z 4x50cm owszem na pusto nie zaoszczędzę ale dlatego mam 4 traktory a niedługo 5, to samo i z koncernem SDF fajnie się pisze że mało pali jak stoi sobie 100KM z wozem paszowym 5m3, sam kupuję traktor z koncernu SDF i deler mi prosto powiedział że cudów nie ma jak 83KM to i żebym nie liczył że spali 6litrów na godzine. Mój wniosek taki żeby Zetor bez obciążenia potrafił zaoszczędzać paliwo to ni gram więcej nie spali a tak trzeba do konkretnej roboty podpinać i wtedy jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
W porównaniu do innych marek Zetor przynajmniej model 11441 jest naprawde przyzwoity i nie jest smokiem paliwożrenym, podam kilka przykładów moi koledzy mają Fendt 309CI na pusto oszczędny bardzo 5l/h a w pługu 4x40cm za godzinkę średnio łykał po 14l to wiecie co moja 11441 też nie wiecej pali i to z 4x50cm owszem na pusto nie zaoszczędzę ale dlatego mam 4 traktory a niedługo 5, to samo i z koncernem SDF fajnie się pisze że mało pali jak stoi sobie 100KM z wozem paszowym 5m3, sam kupuję traktor z koncernu SDF i deler mi prosto powiedział że cudów nie ma jak 83KM to i żebym nie liczył że spali 6litrów na godzine. Mój wniosek taki żeby Zetor bez obciążenia potrafił zaoszczędzać paliwo to ni gram więcej nie spali a tak trzeba do konkretnej roboty podpinać i wtedy jest ok.

Masz racje, bo same lambo itp jak dostanie po garkach to też skopci, a spalanie w lekkich pracach to największa bolaczka zetorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Panowie mam pytanie...Ile kosztują filtry paliwa do zetora 7211??

 

Tak jak ci mówiłem 5zł jeden nawet mamy sie pytałem bo kupowała wujkowi niedawno bo on nie miał czasu ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Nie mogłem znaleść odpowiedniego tematu a nowego zakładać nie chciałem.... ;)

 

A więc mam pytanie:

 

Jakie prace można wykonywać przy docieraniu nowego Zetora...??

 

I od ilu mtg można wpuścić go w orke?

 

 

Pozdrawiam..... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

jak kupisz nowego to w instrukcji pisze; w Forterrach pisało żeby przez pierwsze 10mth nie stał na pusto ale i nie był przeciążany a pomiędzy 10 a 50mth można normalnie pracować z obciążeniem także nie szalejąc, od 50mth można że tak powiem robić co się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Kolega który jest posiadaczem forterry 112441 orze 4 skibowym obracanym vooglem. pewnego dnia sąsiad pożyczył od niego zetora, bo zetor jest w turze do załadunku jęczmienia, a dał mccormica135 bodajże, wiem, ze 6garowy. przy tych samych ustawieniach pługa mccormic spalił 18 na h, a na drugi dzień forterra spaliła 16l. Więc Zetor nie jest taki straszy w spalaniu, fakt Mccormikiem lepiej i szybciej mu się robiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

moj zetor 5211 jak zalalem pol baku to caly dzien bronowałem brona 5-polowa z POM Augustów (lekka)


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

ja mam 6340 z 2005 roku w turze z silnikiem ECO to w turze i belówce spali mi 4 litry ON, a jak go puścić w orke to w 3x40 to skopci 8litrów. ale jak orze zetorem 1biegiem tak jakieś 2500obrotów to C-360-3P przy nim wysiada musze jechać nim 3biegiem i opór i to go jeszcze zetor przegania.

mam jeszcze zetora 7211 z 1988 po spaleniu to mało pali. nie narzekam na niego. i to prawda że te zetorki to czołgi po tym spaleniu śmiga jak nówka sztuka prosto z salonu. stał 3lata bo nie było chęci go zrobic i były inne ciągniki i to sie niechciało. tylko podnośnik w nim zrobiłem bo i tak był zepsuty. opony nowe mu złorzylaismy wymalowalismy i jazda. Nprawde mocne sprzęty.

mamy jeszcze z braciszkiem i tato jeszcze zakupic zetorka 7340. ale to jeszcze nie wiadomo.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

@Zetmen spalił ci się zetorek??Jak to się stało??

 

A co do tego spalania to naprawdę one nie palą dużo jak to sobie ludzie wymyślili. :D A do tego to bardzo mocne maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

to było w 2005roku. braciszek pojechał belować zapchała mu sie prasa on miał zepsute te drugie sprzęgło ten zetor i nie mógł wylączyć przekażnika i go zgasił. a póżniej go palił i rozrusznik nie odbił i iskra poszła na słome i sie stało. dobrze ze to był blisko innych domów to prase uratowli. i to było w połowie żniw. a roboty było duuużo.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Ja ma forterke 11441 od niedawna i podczas lekkich prac transport jazda samym ciągnikiem spala nie całe 6l ropki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj