Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
craft    7

z tą proximą i 60tką to chodzi o skrzynie 20/4, która jest pochodną skrzyni 10/2, modernizowali to wile lat ale ogólnie skrzynia ta jest rozwinięciem tamtej, a czy konkretne części pasują to nie wiem.


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pewne podobieństwa do 360 są i muszą być bo one pochodzą od jednego protoplasty z tym że zetor przez lata udoskonalał ciagnik na podstawie 4011 po co miałby zmieniać wszystko jak to stare bardzo dobrze chodziło i jest twarde, niektózy konstruktorzy jak zaczęli kombinować to wcale nie wyszło im za dobrze np silnik VW 1,9tdi silnik twardy i ogólnie cieszący sie bardzo dobrą opinią a 2,0 tdi no cóż co tu mówić sprzęt nie dopracowany. Powiem tyle mam 5211 i uważam że sprzęt nie do zesrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycho    0

Witam

Mam zetora 5320 (nowszego brata Zetora 5211) od 1998r. i muszę powiedzieć że jestem nim zachwycony przez tyle lat nic poważnego w nim nie siadło, ciągnik idzie jak czołg ciągam nim pługi 4 skibowe bez problemu. Teraz mam zamiar powiększyć rodzinę o nowego Zetora 100km. I tu mam do was pytanie jak uważacie co lepiej kupić Forterre czy proxime? Z tego co słyszałem forterra jest lepszym ciągnikiem jeśli chodzi o ciężką pracę w polu, ale jak bywa z awaryjnością, spalaniem itp w obu ciągnikach? Do tego mam zamiar kupić agregat tylko jaki 4,2m nie będzie za duży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

zachwycony jesteś bo nie widziałeś nic innego, byś miał normalny markowy ciągnik to dopiero byłbyś zachwycony


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0602    2

Masz swój własny temat o swoim "syndromie" to w nim się wypowiadaj z łaski swojej <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycho    0

craft jak nie chcesz się wypowiadać to się nie wypowiadaj nikt ci nie każe. A co do twojego posta owszem zetor może się chować przy np. JD, Fendzie czy innym zachodnim ciągniku ale ile wybulimy na zetora a na fenda... nie każdy jest wielkim bogaczem i stać go na każdy model przy każdej mocy. Mój 5320 tak się dobrze składa że jest udanym ciągnikiem porównując do ciągników podobnej mocy typu ursus(mówię to z własnej obserwacji). używając tego słowa nie porównywałem zetora do "normalnego markowego ciągnika" tylko do swojej klasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

lukasz0602 mam temat o Twoim syndromie, ale wypowiadać sie mogę w każdym Ciebie o pozwolenie nie będe pytał

 

krycho o co Ci chodzi że ja się nie chce wypowiadać, jak to nie chce, niby czemu?


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycho    0

craft docinasz. Dobra nie ważne. Tylko jak możesz to wypowiedz się na temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

Ok moze troche docinam, sorki, ale słowo "zachwycony" jakoś łatwo wychodzi spod pióra właścicielom Zetorów, jakoś nie czytałem nigdy żeby właściciel np JD tak pisał


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycho    0

Nie no dobra spoko może użyłem za mocne słowo, ale po prostu jestem z jego zadowolony, mam też ursusa i z nim to od samego początku problemy są była 3 razy rozbierana skrzynia+ odwieczne problemy z podnośnikiem i inne mniejsze lub większe problemy, w zetorze tego nie było dlatego zdecydowałem się wybrać po raz kolejny tą markę co nie znaczy że dla mnie zetor jest super, naj i go ubóstwiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@crafcie normalny markowy ciągnik :lol: No to powiedz co taki niezniszczalne twoim zdaniem...

Zobacz postaw się na miejscu kolegi zna zetora jak własną kieszeń i skoro jest z niego zadowolony to po co ma zmieniać nie rozumiem takiej postawy? Powinien iść do banku brać kredyt kupić JD i tyrać na raty przez 20 lat ? Więc następnym razem pomyśl troche zanim coś powiesz o Zetorze zwłaszcza że nic o nim nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7
Napisano (edytowany)

Powtarzałem już na forum sto razy, mam dwa Zetory, a Wy dalej że nic o nich nie wiem!

Edytowano przez craft

Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Zetor jest marką dobrze znaną i cenioną w polsce, ale wg mnie znajdźcie za przyzwoite pieniądze traktor do kupna i do amortyzacji, nie wyliczając takich marek jak mtz, farmer,pronar,farmtack czy inne tanie dziadostwa, oczywiście zetor-szału nima ale jak miałbym bulić ponad 8000złn za jakieś sprzęgło do fenda 308 to dzięki, zetor jak na moje i okolicznych rolników warunki to niezły sprzęt ,choć jest przynajmniej 10-15 lat do tyłu za niektórymi...każdy ma swoje zdanie, oprócz kupna traktoru liczy się amortyzacja czyli wykorzystanie maszyny i nakłady poniesione na naprawy i utrzymanie przez normalną eksploatację , w zetorze mtz to grosze, a jak z tym szczerze właściciele jd .fendów czy valtry? za filtry 500zł? przyznacie się? nie bo kupiliście maszyny które robią po kilkadziesiąt mth na rok(oczywiście nie wszyscy) stoją niewykorzystane , ale macie najlepsze...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Sorry że w tym temacie ale gdzie indziej mi za bardzo nie pasowało, mam pytanie czym się różni zetor 4320 od 3320?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

przeglad zetora forterry co 300mth to koszt ok600zl czyli tyle samo co w nh tylko ze robilem przeglad w nh gdzie weszlo 20L oleju a do zetora 10L koszt wymiany sprzegla 4tys zeczywisice grosze:) czesci sa tansze ale nie duzo i groszami tego nazwac na pewno nie można.

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Zetor jest Bardzo dobrą Czeską Firmą :D

Robią dobre ciągniki

I ich ceny nie są takie straszne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol3320    17

Ja mam zetora 3320 od grudnia 2006r. i jestem z niego zadowolony.Dochodzi w nim już 2000 mth i żadnych poważnych awari nie było tylko dwa razy puścił sumering na pompce od sprzęgła. Moim zdaniem zetor do marka godna polecenia starszych modeli jak i nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol3320    17

Sorry że w tym temacie ale gdzie indziej mi za bardzo nie pasowało, mam pytanie czym się różni zetor 4320 od 3320?

Zetor 4320 różni się od zetora 3320 tym że ma 4 cylindry a 3320 ma 3, zetor4320 ma 58 km a 3320 ma 45 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witajcie nie wiedziałem gdzie dać ten wątek więc piszę go tu.

Mam Zetora 6245 i zamierzam kupić do niego pług obrotowy 3 skibowy tylko nie wiem czy sobie poradzi z takim pługiem, ziemie na jakich pracuje to III i IV klasa prawie wszystko na terenie równym. Jak ktoś ma z was taki ciągnik i pług obrotowy to mi podpowiedzcie co w razie czego kupować abym Zetorem uciągnął, chyba żeby sobie odpuścić ten pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj