Polecane posty

przemek99    38

ja narazie jako uzytkownik nowego zetora jestem z niego bardzo zadowolony , slyszałem duzo opini o zetorach ze sa dość niezawodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

http://www.technikarolnicza.pl/index.php?go=art008 -- -- Nowa Proxima 8441

 

Jakie odczucia?<_<

 

Mnie się podoba.. w końcu Zetor wygląda bardziej jak New Holland...dla mnie super, ciekawe tylko jak jest z samą jazdą i sprawami technicznymi ale z wyglądu od razu powiem że prezentuje się świetnie... <_<

 

Krótko mówiąc kolejny dobry wypust Zetora :lol:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nie maci problemów w serii xx20/40, z końcówkami tylnych błotników. Mi się pokruszyły trochę, chyba będę musiał kupić tak jak było w np. 7211.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Mnie w 5340 strasznie wkurzały te przednie jak trawa sie wczepiała pomiedzy błotnik a koło, kiedyś jak przyjechałem z łąki patrze a tu przednie koła całe zielone w trawie aż takie kępy się zrobiły (wcześniej nie zwracałem uwagi), no i zdjąłem je..

 

A co do tylnych to jak na razie nic nie kruszeje.. lekko od spodu rdza wzięła ale to niezauważalne jest bo to jest od spodu na tyle w lewym błotniku i tego jest mało...

ale z kruszeniem zadnym problemów nie mam.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4
Napisano (edytowany)

Ja mam 7211 i nie mam problemów z błotnikami. Fakt ze ja po kazdej robocie go myje i tam mi sie brud nie zbiera to tak szybko nie koroduje.AHA i mam jeszcze odmalowane wszystkie blachy wiec i konserwacja była wiec narazie ic sie z nimi nie dzieje <_< Oby tak dalej!!

 

Jakich kosiarek rotacyjnych używacie do waszych zetorów jakich firm i jakich duzych

Ja mam kosiarke firmy Talex jest do kosiarka 2 bębnowa

 

Nie pisz posta pod postem!!!!

Edytowano przez robertbara

23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Witam!!!! Ja posiadam 2 zetory 5211 z 87 roku i 7340 z 05r. Jeśli chodzi o tego pierwszego to na pewno jest lepiej wykonany od tych nowych modeli. Chociaż ostatnio zaczęły sie z nim problemy, robiłem kapitalny remont silnika, 2 razy skrzynia sie posypała i raz podnośnik.

Ale po naprawie dalej pracuje. Tak prawdę mówiąc chciałem się dowiedzieć więcej o 7340. Mam taki problem nic wielkiego ale jest to uciążliwe i chyba nic nie da się z tym zrobić. A mianowicie przy 1500 obr/min tak do 1800 zaczyna drżeć jest to dosyć nieprzyjemne bo wszystkie zaczepy dzwonią. A co ważniejsze urywają się śruby, np. na osłonie wału napędowego, odkręcają się nakrętki tu i tam np. w zamkach(w drzwiach). chciałem się dowiedzieć czy ktoś już się spotkał z czymś takim. W serwisie mówili mi ze one wszystkie tak mają. He he a pro po serwisu offf pożal sie panie Boże. Nic nie ma za darmo i to mnie najbardziej wnerwia jeśli chodzi o zetora ciągniki w miarę OK. Chociaż za tą kasę mogły by być trochę lepiej wyposażone. Ale serwis to porażka.


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam zetora 7341 w orce pali ze 22 litry na ha a ciągnie tylko 3* 35 z unii 4 było za ciężko. Jest dosyć słaby jak na 78 koni. Co do niezawodności to zależy od szczęścia na jaki się egzemplarz trafi w moim już 5 razy uszczelkę spod głowicy wydmuchało 2 razy je magnetyzowaliśmy,od nowości chodził z pękniętym pierścionkiem i porysowało tuleje a oleju wtedy żarł 10 litrów na 100 motogodzin reklamacje nic nie dały pisali że wszystko ok. na własny koszt zrobiliśmy remont, raz wysiadły hamulce zimą , 2 razy sprzęgło, 1 raz rozrusznik siedzi w nim teraz 3 akumulator 2 poprzednie pociekły i tak ledwo teraz odpala; zimą to grzałka na 2 godziny musi być podłączona no i reszta pierdoł cieknące słowniczki hydrauliczne, wskaźnik paliwa od pierwszego dnia wskazuje zawsze ful serwis 3 razy wymieniał pływaka i resztę i nic nie pomogło aha i raz robiliśmy turbosprężarkę bo sam już ledwo jechał bez obciążenia i po roku siadła pompa od wspomagania układu kierowniczego. patrząc w przyszłość to szykuje się kolejna wymiana akumulatora i chyba rozrusznik trzeba będzie sprawdzić. taki jest Zetor w moich oczach tylko wziąć młota i pier..... mu to tu to tam i w pokrzywę postawić

 

Minął kolejny roczek i postanowiłem dodać do swojego poprzedniego postu parę zdań.

Był plan zmienić ciągnik ale tragedia w rodzinie była i na planach stanęło kolejny rok niestety trzeba było się męczyć z Zetorkiem. Do powyższego należy dodać kolejny akumulator , 3 razy uszczelka pod głowicą w sumie już z 8 ostatnio specjalista podnosił tuleje i przysięgał że 4 lata to spokojnie będzie chodzić 2 dni potem o 7 z rana po 2 godzinnej orce pod rzepak uszczelka znowu nie wytrzymała normalnie silnik wybuchł jak nigdy. już powoli zaczyna siadać sprzęgło ale po 3 latach z turem to uważam że to dobry wynik w sumie ok 1000 bel rocznie robimy. Dalej 2 pompki hydrauliczne od sprzęgła pociekły coraz ciężej kręcić kierownicą nawet na wysokich obrotach silnika zapewne na wiosnę trzeba będzie wymienić pompę i hamulce coś się popsuły jeszcze nie wiem co bo jak mam pedały rozłączone i hamuje na jedno koło to wszystko ok jak połączę pedały i hamuje jednocześnie na 2 to ciśnienie gdzieś ucieka wydaje mi się że być może przewód od hamowania przyczepy pękł aha i poprzednim razem zapomniałem napisać że w zimię hamulce zamarzają i nie ma ciśnienia dopiero po pewnym czasie jak się nagrzeje to trzyma ciśnienie. . Na + dla Zetora to podnośnik jeszcze nic nie siadło ptu ptu ptu . Pozdrawiam serdecznie i radze jak kupicie nowy ciągnik to nie żałujcie na księdza i wodę święconą ( to żart)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

ja wiedziałem, ze nie jest to moze najwyzsza jakosc z tej marki, ale ze jest tak zle to w zyciu nie podejrzewałem... z tą głowica dzieją sie nieprawdopodobne rzeczy!!! no kurde mi w takej 60 walneła uszczelka, ale głowica poszła do splanowania i było ok... nie wiem co o tym sądzic... sam uzytkuje Zetora ale mniejszego troche, mi na razie na początku od razu wlanęla pompa od wspomagania, przyjechali założyli i jest na razie ok, pozniej walnął głowny zegar od obrotów... tez wymienili jest na razie ok, pozniej znow ten nieszczesliwy pływak... wymieniał 2 razy, pozniej załozył od jakiejs proximy i działa, ale jak pokaze 0 to mozna byc pewnym ze za chwile cignik stanie czyli nie ma rezerwy... po skonczeniu gwarancji poszedł tłoczek od sprzegła... uciekł cały płyn... hamulce na razie ok... w czasie gwarancji jeszcze pękła rurka od pneumatyki zaraz przy nakrętce od spręzarki... to zawiezlismy sami do pospawania juz nie niepokoilismy serwisu... po jakims czasie juz nie pamietam ile robilismy generalny remont mechanizmu hamulca recznego, bo nie sposób było go zaciągnac;/... dodam ze ciągnik jest z 2004 roku nie ma jeszcze 1000 mth i jest on jako ciagnik pomocniczy w gosp... czyli nie wykonuje prac ciezkich typu orka itp...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk86    4

Ludzie mówią ,że dużą palą, ale wszystko zależy od doboru mocy do wykonywanej pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Najwięcej osób które mówią że zetory dużo palą nawet nie mają zetora i był wątek o długości motogodziny no a i trzeba uwzględnić na jakim polu się pracuje i z jak dobrana maszyną.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

@Ofsik znam więcej osób które twierdzą że zetory dużo palą niż osoby które nie posiadają tych ciagników, ludzie chwalą zetory ze komfort moc itd ale narzękający na spalanie to przede wszsytkim posiadacze zetorów długość mtg to pic na wode, znam ludzi którzy posiadają 4512 i z7211 czy 5211 i 3512 to są przerażeni spalaniem zetora w stosunku do ursusów, sam mam 5211 i wiem na co go stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja miałem 60 a potem 7211 i zetor mocniejszy a spalanie takie samo ale mi nie jest potrzebne żebyś mi wierzył dla mnie wystarczy to co wiem z doświadczenia.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Akurat mój egzemplarz jest wyjątkowy i kupiliśmy go krótko przed 1 maja 2004 czyli przed wejściem Polski do Unii Europejskiej i wydaje mi się że wtedy to na potęgę były brane te ciągniki aby zdążyć przed Vatem być może dlatego jakość tych ciągników pozostawia wiele do życzenia ja na swoim nakręciłem 2800 mtg. ale było by więcej bo często jest unieruchomiony delikatnie mówiąc. Śp Ojciec mówił że go starczy na 20 lat a tu po 1 czasem się wychodzi z siebie i trudno dotrzymać terminów agrotechnicznych orka w nocy na zmiany itp. a po 2 nie ma czym robić w tym roku uszczelka poszła jak rzepak woziliśmy do skupu bezpośrednio od kombajnu to załamka była bo 60 osiem ton tak z 10km a potem przy orce na rzepak nie dość że za cały dzień pługami 3* 35 to z 6 ha można tylko zrobić to pali niemiłośiernie teraz 120 litrów to niestarczy na osiem godzin orki tak ze 150 idzie i orka normalna 25 cm średnie gleby w dobrej kulturze brak zaprzenia itp. ale powtarzam że jest to szczególny przypadek bo znam ze 2 przykłady gdzie takie same ciągniki jak mój robią co do nich należy i jakoś dość ekonomicznie im wychodzi np. oraliśmy na spólke pole koło 13 ha jechaliśmy z pełnymi bakami ja dodatkowe 30 litrów w baniaku w kabinie ja orałem 3 *35 turem a kolega 3 *40 kverlanda ( nie pamiętam jak to się pisze hehe i szukać się nie chce ) zaczęliśmy gdzieś o 7 z rana skończyliśmy o 17 i na poprzeczkach pod górkę zapowietrzył mi się bo już sucho było pomimo że dodatkowo wlałem 30 i trzeba było znowu dolać bo do domu bym nie dojechał u kolegi jeszcze na dnie coś było. Szacuje że mój Zetor pali ok 24- 25 litrów na ha i z 17 na godzinę tyle że w moim jak już bez obciążenia ledwo jechał to specjaliści z techmotu z Choroszczy czy jak im tam Zwiększyli dawkę paliwa i po tej operacji ma siłę ale znowu spalanie czyści kieszeń niemiłosiernie.

Moim zdaniem mniejsze zetory są konstrukcjami opartymi na starych technologiach i konstrukcji wiecie takich jak c 360 albo c 385 i nie było by w tym nic złego żeby nie to że są wykonane z gorszych jakościowo elementów i materiałów. w Sumie w 60 jest 5 pierścionków a w 7341 dokładnie już nie pamiętam ale 2 góra 3 mechanicy robią wielkie oczy jak to widzą i tłok jest jakby za mały do tych tulei w silniku zetora patrząc na bebechy silnika na ich niedopasowanie ma się wrażenie że silnik jest zrobiony żeby chodził ale nie długo.

ogólnie mówiąc chyba dużo zależy od szczęścia kupującego jeżeli się trafi dobry egzemplarz to gratulacje jak nie to radze szybko go ożenić i poszukać coś innego bo żadnego z nas nie stać na przerwy w pracy. ( obecnie dotyczy to wszystkich marek żeby nie było).

Jednak w Polsce mamy spory dylemat pt. Jeżeli nie Zetor to co bo przecież $. W Planach mam kupno nowego ciągnika bo teraz 24 godziny w Dobie to za mało i jeżeli nie będzie to JD czy Valtra to zapewne znowu Zetor także mimo wszystko do marki jako takiej nie mam obrzydzenia. Pozdrawiam Zetorowców i życze udanych zakupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

SOKOL współczuje z czym ty się męczysz ja ......Najgorsze że nie ciągnik zawinił a ludzie ,no zdarzy się jakiś felerny ale żeby serwis-spece (z nazwy) po remoncie nie potrafili zrobić go dobrze by palił jak znajomego .Problemy to Ty masz z silnikiem wydmuchiwanie uszczelki to musisz mieć głowice nierówna albo blok .A może zabrakło im żelaza i z jakiś resztek zrobili te odlewy i sie dziwnie zachowują .

A ze wskaźnikiem paliwa może być głupia przyczyna może po prostu kabel się przetarł i dostaje cały czas prądu by wskazywać max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Sokol jak masz prosty blok i głowice to powodem tych uszczelek na moje jest tylko dawka paliwa. Znajdz mądrego mechanika i sprawdz rozrząd i wałek rozrządu no i oczywiście zaplon Zetor jest bardzo wrażliwy pod tym względem.Zwiększenie dawki już wiesz co robi w zbiorniku.


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Z tego co piszesz kolego sokół to ten twój zetor to tragedia :) Gdybyś nie napisał, że kupiłeś nowy to bym pomyślał, że opisujesz kupiony od handlarza i zarżnięty. 7341 to są mocne ciągniki (fakt te modele mają całkiem duże spalanie) i ty jak piszesz, że nie dajesz rady orać 4 skibowym pługiem no to już jest załamka, do tego te ogromne spalanie..... Dużo ludzi, którzy kupili nowe Zetory w tym okresie bardzo na nie narzeka. Jest jedna rada, szukaj dobrego mechanika i niech go ci ustawi dobrze, bo na bank jest coś z dawka paliwa i zapłonem, a szczególnie z zaplonem jak nie ma mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

moj znajomy wlasnie na wiosne w 2004 kupil 7341 i nie narzeka i mowi jakby mial kupowac to by jeszcze raz go kupil bo naprawde dobry i solidny ciagnik :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ja polecam Zetora 16245, lubi sobie połknąć ale za to swoje zrobi... 165 kucy musi pić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

ja posiadam zetora 7745 z roku 1992 i bardzo sobie chwalę ten sprzęt. U mnie służy on już prawie 5 lat i bez większej awarii.

Kabina jest bardzo wszechstronna nie to co w ursusie. Z tatą myśleliśmy nad kupnem 7711 zamiast c360 ale to się zobaczy. Pozdrawiam wszystkich fanów Z E T O R A


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj