Polecane posty

Adik_ziel    3
Kupiłem 5211 ma zastąpić c 330 i bardzo znać różnice w mocy, ale jak narazie to same problemy z tym zetorkiem mam, mam nadziejeze sie uspokoji i bedzie długo służyć :P

Mi sie głos silnika nawet podoba ; ]

Silnik i układ napędowy sa pirwsza klasa i myśle ze sporo pochodzą, ale np hamulce, pneumatyka podnośnik to już mniejszy optymizm u mnie :/

 

A co sie ci w nim dzieje ? I za ile go kupiłeś?

 

Ja mam dwa zetory i jestem z nich bardzo zadowolony poprostu teraz niewyobraża se że w moim parku maszyn mogło by niebyć zetora

 

Jakie masz zetory?

 

Czy Wam podoba się gang tych Zetorów?
Mi sie właśnie to w nich podoba ;] Ten odgłos silnika ;]

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpiol    0

ja ze swojego Zetora jestem jak na razie bardzo zadowolony, dużo bardziej przyjemna praca jak na C-330. Świetna kabina, bardzo dobre hamulce nie tak jak w ciapku jak ktoś gdzieś na forum napisał w c-330 były spowalniacze a nie hamulce. Wspomaganie i miękki przód zdaje egzamin. Siła uciągu i moc podnośnika o niebo lepsza niż u C330 i C360. Silnik ładnie pracuje na niskich i wysokich obrotach. Ogólnie ciągnik oceniam na 5- Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

zetory to złomy,zrobią tą samą prace co inne ciągniki zużywając 3 razy wiecej paliwa,komfort to tylko lepszy od ursusa, w porównaniu do zachodnich marek to bieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

widać że jesteś niedoświadczony i brak Ci prakytki ( mało konkretów + bajki= twoja wypowiedź) ale już nie chce mi sie po Tobie jeździć, mam już dwa zetory 7211 z dorbobionym napędem na przód z 1986 i kupiłem nie dawno 7245 od sasiada z 1988, miałem jeszcze kiedys 7011 ale tego odstapiłem wujkowi, co teraz to ciagniki dodatkowe, do lekkich prac (naowzy, opryski, itp), ogólna opinia- dla mnie są to najlepsze ciagniki skonstruowane w latach socjalistycznych w bloku wschodnim i dużo bardziej wytrzymalsze od ursusów, jeżeli chodzi o spalanie to na pewno jest większe jak w perkinsie czy c-360 ale jest za to o klasę wyższy, (a jak ktoś powie że ursus mało pali to wyśmieje :P ) jeżeli chodzi o terazniejszość to nie ma problemu z częściami i dla mnie nie są drogie w utrzymaniu, nie wiem jak spisują się te nowe modele ale słyszałem że nie zabardzo, jeżeli chodzi o sprzęt zachodni to w porównaniu do modeli z tamtych lat za bardzo nie odbiegają, nie można prównywać ciągnika 20 letniego z ciągnikiem 2 letnim, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

jak byś nie wiedział to silniki perkinsa są jednymi z najlepszych na świecie, montowane w wielu ciągnikach, mocą napewno nie odbiegają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jacekbee a miałeś kiedyś perkinsa? http://www.agrofoto.pl/forum/Farmtrac-675-...image50179.html zapytaj michałqow dlaczego kupił farmtracka z perkinsem a miał zetora (jak powiesz ze ten farmtrack to złom to ja ciebie wyśmieje), zapytaj kolege @Oriona jak wygląda spalanie zetora w porównaniu do mtz jest jeszcze kilak innych przykąłdów ale nie chce mi się szukać, fakt znajdziesz przykłady że 5714 i proxima w orce spali to samo zgoda, ale ciągnik nie tylko od orania jest, tylko już tego spalanie nie rozdrapujecie :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
jak byś nie wiedział to silniki perkinsa są jednymi z najlepszych na świecie, montowane w wielu ciągnikach, mocą napewno nie odbiegają!

no ta wypowiedz mnie troche rozsmieszyla :P "sa jednymi z najlepszych na swiecie" zgodze sie-ale nie kazdy tak twierdzi a moc to moc wiec dlaczego perkins co ma 80km ma odbiegac moca zetorowi 80km? nie wiem do czego zmierzasz ale pewnie do tego ze mf jest najlepszy a to dlatego ze masz fergusona B)

 

co do spalania- to tak jak napisal ferdek ze zetor w lekkich pracach spali wiecej i nie kazdy ciagnik kupuje do orania B) dlatego uwazam ze kazdy kupuje ciagnik pod prace ktore ma wykonywac i jeden wezmie mf a drugi zetora :P u jednego bedzie tylko oral a u drugiego wiekszosc to lzejsze prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

ludzie naucie się czytać!! B) przecież ja nie krytykuje perkinsa. :P napisałem że zetor pali wiecej od niego. chodziło mi o c-360-3p i małe masseye montowane w polsce :P poza tym mam MF 4270 z 6 cyl silnikiem i nie narzekam. przeczytajcie jeszcze raz moją wypwiedz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
A co sie ci w nim dzieje ? I za ile go kupiłeś?

NAgle zaczęło ciec coś z wejścia hamulca ręcznego w zwolnice i nagle przestąło, kij wie co, raz hamulec nie odbił i aż sie dymiło, przy włączonej pneumatyce jak sie niechcący wciśnie pedał sprzęgła do końca to siłownik wciśnie sprzęgło wom i już nie odbije, hamulce chodzą jak chcą, raczej lepsze były w ciapku, tutaj cięzko zblokować koła z kosiarką na tyle;podnośnik ma mały skok i wolno opada nawet na gorącym oleju, luzy w układzie kierowniczym i w przedniej osi. Generalnie sporo tego co przy kupnie nie dało sie zauwazyć, a i najważniejsze, pali dużo, dwa razy więcej co ciapek ale 2 razy szybciej robi robote wiec wychodzi na to że nie jest źle. Ale wypad do sklepu nim jak nie ma auta itp to z baku moment ubywa..

Generalnie 5211 jest 'lepszy' technicznie od c360 i do tego komfortowo również a spala mniej.

Mam przyczepe wywrotke, jakbym na ciapka(moje stare c335) wrzucił 5 ton ładunku plus 1.5t sama przyczepa to by zdychał, a zetorek ciężko bo ciężko ma ale nie trzeba schodzić na polowe pod górke :P

W zetorze znać różnice masy i uciągu, a szerokie koła powodują to że nie bedzie raczej sie topił w moich podmokłych okolicach, przynajmniej mam nadzieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Poproś dobrego mechanika to ci zmniejszy dawkę paliwa mi mechanik który robił pompe za dużą ustawił i chla jak cholera.

 

Jak będę u wujka to sie popytam czemu tak sie dzieje bo on sie zna na zetorkach ;] I może coś pomoże ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

ja posiadałem Zetora 8011, nie wiem czemu bardzo wadliwy był, dwa razy poszedł komplet tłoków i tulei, następnie wał pękł, nie wiem może ja miałem wadliwy silnik, po roku użytkowania sprzedalismy go i kupiliśmy Zetora 8111 niechce go przechwalić, ale nie narzekam, troche po du*ie dostaje, bo ciąga agregat uprawow siewny 3m, agregat ścierniskowy 2,4m i pług 4*35 ale daje rade i mam nadzieje tak jeszcze długo ;P :D


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was chłopaki pytanie a raczej prośbę potrzebuje prędkość Zetora 5320 na każdym z biegów. Przy obrotach 2000 obr/min


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

ciekawe czy ktoś wie, bo ten ciągnik nie posiada prędkościomierza :D


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

JA ma zetora 7211 z 89 roku. Jestem bardzo z niego zadowolony.Ma on teraz 19 lat i nic w nim jeszcze nie robilismy uprócz kapitalki.(trza było bo olej zar) ale to w kazdym ciagniku trzeba.Co do kabiny to daje komus nobla za to kto wymyslił ja.Jak sie pozamyk wszystko to jest cisza w ciagniku nie ma hałsu a co to komfortu to juz wogóle nie mam słów.Poprostu rewelacja na ten rok w którym był produkowany.Zdjecia mojego zetora mozna zobaczyc w galerii w folderze taktory mój nic pavlotal.Ja o mojego zetora dbam po kazdej robocie myje go i odkurzam w srodku zeby był czysty :).Lubie bardzo o niego dbac bo on za to odwziecza mi sie tym ze mnie nie zawodzi kiedy go uzywam.Wada moze byc to ze sie zapowietrza czasami ale to nie czesto to zalezy jak jakis syf od paliwa wleci to wtedy.Mój zetor jest główa siła robocza.Mamy go od nowego tata kupł go w Agromie.Dla mnie jest to ciagnik niezawodny


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Jestem bardzo z niego zadowolony.Ma on teraz 19 lat i nic w nim jeszcze nie robilismy uprócz kapitalki.(trza było bo olej zar) ale to w kazdym ciagniku trzeba.

 

To jest dobry tekst, nic nie robiliśmy, oprócz kapitalki. :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
JA ma zetora 7211 z 89 roku. Jestem bardzo z niego zadowolony.Ma on teraz 19 lat i nic w nim jeszcze nie robilismy uprócz kapitalki.(trza było bo olej zar) ale to w kazdym ciagniku trzeba.Co do kabiny to daje komus nobla za to kto wymyslił ja.Jak sie pozamyk wszystko to jest cisza w ciagniku nie ma hałsu a co to komfortu to juz wogóle nie mam słów.Poprostu rewelacja na ten rok w którym był produkowany.Zdjecia mojego zetora mozna zobaczyc w galerii w folderze taktory mój nic pavlotal.Ja o mojego zetora dbam po kazdej robocie myje go i odkurzam w srodku zeby był czysty :) .Lubie bardzo o niego dbac bo on za to odwziecza mi sie tym ze mnie nie zawodzi kiedy go uzywam.Wada moze byc to ze sie zapowietrza czasami ale to nie czesto to zalezy jak jakis syf od paliwa wleci to wtedy.Mój zetor jest główa siła robocza.Mamy go od nowego tata kupł go w Agromie.Dla mnie jest to ciagnik niezawodny

 

Te kabiny to były hitem czeskiej marki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

Co do kabin to fakt ze były hitem.Moze i smiesze z ta kapitalka <_< ale to prawda tak to nic w nim nie robilismy opny dopiero 2 lata temu wymuienialismy bo byly zjechane bo my jezdzimy po ulicy czasami po trocin.wogóle spekane ni były jedna dalismy wujasowi i sobie do c 360 załozył roche dziwnie wygladało bo jedna miał sersza a druga wezsza.Ja mojego zzetora oceniam na 5!!!


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
JA ma zetora 7211 z 89 roku. Jestem bardzo z niego zadowolony.Ma on teraz 19 lat i nic w nim jeszcze nie robilismy uprócz kapitalki.

 

Heh nic oprócz kapitalki xD

 

Nasz w tym roku skończył 21lat i w silniku nic nie było ruszane.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
No tak kapitalka to malo znaczaca naprawa:D

no a jak... 5 minut i po robocie. <_<


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

widze ze macie bk z tego zenapisałem ze nic oprocz kapitaliki.Wymienialismy raptem tłoki i pierscienie wał był dobry no i naprawilismy ta dzwignie co mozna sprzegło WOM właczac ona znajduje sie tam przy siedzieniu pasarzera..no to jest dopiero przydatna rzecz ta dzwignia..Piszcie czy uzywacie tego czy działa u was czy nie.


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

mielismy takiego zetora ale był za mały i go zprzedalismy miał nakrecone 7000mth i pamiętam że wymienialismy w nim tylko sprzęgło i papkę paliwowa ale te problemy to wszyscy znaja a następnemu właścicielowi po pół roku pękł wąz w układzie chłodzenia i w orce go zatarł

a ta dzwignia sprzegła to super jest to prosre ułatwienie w klsycznym sptzęgle dwustopniowym ale moim zdaniem działa lepiej niż w C-380 i pochodnych trzeba tylko pamiętać że to jest pieciominutówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj