Polecane posty

ktm950    0
Nie mogłem znaleść odpowiedniego tematu a nowego zakładać nie chciałem.... ;)

 

A więc mam pytanie:

 

Jakie prace można wykonywać przy docieraniu nowego Zetora...??

 

I od ilu mtg można wpuścić go w orke?

 

 

Pozdrawiam..... B) :P

Nasz na początku był tak słaby, że pożal się Boże... Po 50 też niewiele było lepiej. Jak poszedł 4 skibowy pług to naprawdę czuć było, że ma ciężko. Był wręcz ospały. Generalnie dopiero tak po 150 mth możesz oczekiwać, że będzie mieć już tą swoją moc..

A co docierania, i późniejszej eksploatacji pamiętaj, o chłodzeniu turbiny, tzn, po pracy pod dużym obciążeniem, daj silnikowi chwilę popracować na biegu jałowym, żeby turbina trochę ostygła zanim zgasisz silnik. No i oczywiście nie przesadzaj z obrotami na zimno zaraz po rozruchu, chociaż wiem jak świst turbo kusi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja ma forterke 11441 od niedawna i podczas lekkich prac transport jazda samym ciągnikiem spala nie całe 6l ropki :P

Pali tyle na mtg? jeśli tak to z tego co zmierzył Wojtas wynikało by że na godz to jest jeszcze mniej.

 

Nie będe zakładał nowego tematu, ale w proximach i forterrach jest ten sam silnik i czy to 61 km czy 81 czy nawet coś tam dużo km w 11441 ;) , to wszyscy podajecie że w lekkich pracach transpoprcie itd spala niecałe 6l/mtg - o co w tym chodzi? :D Czyżby spalanie w lekkich pracach było prawie takie samo we wszystkich ciągnikach? a we wiekszych intercooler nadrabiał i na jedno wychodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Mi moja proxima 7441 spaliła 4,3 litra na mth. wszystko to w pracach z ładowaczem czołowym. Ciągnik jest nowy więc po dotarciu spalanie powinno jeszcze spaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

ja mam 5320 i mi ww bronowaniu bronami 3 m jeździłem drugim biegiem na 1500obr/min i spalił mi okolo 4,5 ;) l na a jak jeżdze w pługu czy w guberze to mi mieści sie w 9 l poniżej 8 l nie schodzi :P


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

A mój 7011 w bronach 5 m gdy jeździłem na 4 biegu spalił na prawdę bardzo mało ;) Pewnie coś około 5l na mtg-a ile w tą motogodzinę zrobiłem :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin19906    0

Są to traktory nie do zajeżdzienia <_< kupiłem go nie dawno ale owiele lepiej sie nim robi w polu niż c-330 lub c-360. i co najwarzniejsze jest cichutko i cieplutko w kabinie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
ja kupiłem i naprawde są udane.

ja mam zetora z 2003 i ma lepszych rozwiązań niż np. c 360

Przecież twój Zetor jest z 2003, a taka C-360 jest z 1980... <_< <_<

 

Technika idzie do przodu... :)

 

<----1 600... :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Ja swojego przyprowadziłem wczoraj, pierwsze wrażenia super, bo jak ktoś sie przesiada z 7211 lub 7745 to Forterry to oczywiscie ze jest inaczej. Ale cos powiedziec na jego temat bede wiedział za jakis czas, ale zeby chodził z rozrzutnikiem lub innymi maszynami gdzie wymagana jest hydraulika to trzeba spuscic olej i wlać taki sam co w Zetorze, a ja myślalem ze tylko w John Deerach tak jest .... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Przecież twój Zetor jest z 2003, a taka C-360 jest z 1980... <_< :)

 

Technika idzie do przodu... <_<

 

<----1 600... :) :) :) :)

W 80tych latach to był konec produkcji c 360 a nie poczatek c360 to jak się nie myle z końca lat 60tych się wywodzi, podobnie zresztąjak zetory 5745 itp, no i od tamtych lat zetor to modyfikowana konstrukcja ale cała konstrukcja się nie zmieniałatzn skrzyń napędów nie wiem dokładnie jak jest z tym silnikiem, co innego to jakość wykonania i montarzu, a co innego konstrukcja w zetorze, ale chce tylko zaznaczyć że technika wcale nie idzie tak do przodu w zetorach.

 

Nawet proxima to jest stary zetor super z nowym silnikiem, ale jak patrze na te "nowe" konstrukcje zachodnich marek to może lepiej że zetor dużo nie pozmieniał, bo im nowszy ciągnik to lżejszy delikatniejszy i z mniejszej pojemności większa moc, a wszystko chyba tylko po to żeby zbić cene.

 

Niepokoji mnie tylko panująca opinia że im nowsze zetory tym delikatniejsze czy to też się będzie tyczyło proxim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Zetora 8045 z 1985. Dobrze się sprawuje, nie ma z nim kłopotów, mało pali... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
funkmaster1993 napisał:
Ogólnie bardzo dobre ciągniki, duża rzywotność, dostępność części przemawiają za tą marka.

Dostępność części na + ale żywotnośc to raczej na -

 

Chyba że te starsze modele to twarde były :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
robertbara napisał:

Dostępność części na + ale żywotnośc to raczej na -

 

Chyba że te starsze modele to twarde były :P

Masz na myśli końcówke klasika i serie 7341 itp super, bo za cudne nie były czy proxime też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

zetor napewno jest jedną z lepszych marek traktorów, żal mi że nie produkują tych zetorów seri eko, clasic te proximy nie za bardzo mi się widzą no ale cóż zetor to nie ursus nie stoi w miejscu i zadąrza za zachodnimi markami doruwnując im w jakości wykonania i żywotności. :P

Posiadam zetora 7211 jestem z niego zadowolony. Tata jak go kupywał w latach 90 to było coś niczym dzisiej Jakiś nowy Fendt lub JD na tamte czasy to był naprawde hicior bo komfort niezły, przód amortyzowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek19    0

ja mam zetorka 7211 i moim zdaniem jest to maszyna nie do zaje... i co mi sie u niego najbardziej podoba to przedewszystkim bardzo dobry skret, wyciszona kabina i mieki przod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Miałem kiedyś 7211 i zgadzam się z tym że to traktory nie do zajechania a obecnie mam 5320 i też nie było większych problemów.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Miałem kiedyś 7211 i zgadzam się z tym że to traktory nie do zajechania a obecnie mam 5320 i też nie było większych problemów.

ale czy proxima też będzie taka nie do zajechania jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Z proximą niewiem ale jak patrzę na Zetory classic to już nie ta jakość co kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

W moim gospodarstwie przewinęło się dużo Zetorów, głównie z serii 52xx-77xx i wszystkie wspominam bardzo dobrze, zajowaliśmy się również ich naprawą i zdarzało się że po rozebraniu skrzyni biegów w Zetorze 7211 z przebiegirm 4000 mth wszystkie czści wyglądały jak nowe! Mam nadzieję że nowe Zetory nie okarzą się gorsze jakościowo. Osobiście jedyną rzeczą która denerwuje mnie właśnie w serii 52xx-77xx to odgłos pracy silnika (to charakterystyczne pierdzenie nizależne od wykonywanej pracy), próbowałem zaradzć temu zmieniając tłumik ale niewiele dało :D Czy Wam podoba się gang tych Zetorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Kupiłem 5211 ma zastąpić c 330 i bardzo znać różnice w mocy, ale jak narazie to same problemy z tym zetorkiem mam, mam nadziejeze sie uspokoji i bedzie długo służyć :P

Mi sie głos silnika nawet podoba ; ]

Silnik i układ napędowy sa pirwsza klasa i myśle ze sporo pochodzą, ale np hamulce, pneumatyka podnośnik to już mniejszy optymizm u mnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa zetory i jestem z nich bardzo zadowolony B) poprostu teraz niewyobraża se że w moim parku maszyn mogło by niebyć zetora :P B) :):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj