Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mfmf    1

A juz glupie ploty sieja, ze zetor nie bedzie mial swoich silnikow z norma euro 3b i euro4 ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik212    0

wtam mam pytanie mam zetora 5011 i kupiłem rosiewacz mx premium 850 czy podniesie z pełnym zasypem ?? jak nie to co mozna zrobic zeby poniósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witajcie

nie wiedziałem gdzie pisać i wybrałem ten wątek jak coś źle to proszę o przekierowanie

mam Zetora 6245 super sprzęt kupiłem do niego pług obrotowy tylko że jest na dwa węże do hydrauliki i problem polega na tym że wyjść hydraulicznych w ciągniku ma 2 tylko że mam tura i jedno wyjście jest już zajęte, czy można jakoś spiąć aby zwiększyć ilość wyjść hydraulicznych, jak u swoich Zetorków dodawaliście to podpowiedzcie mi jak to można zrobić jakimiś rozdzielaczami czy czymś innym

z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

-- połączono --

 

Zachęcam do wypisywania mocnych i słabych stron zetorów !

Przeróbki wykonane w tych ciągnikach aby komfort i wydajność pracy była lepsza !

Gadżety dodane do nich aby praca sprawiała satysfakcje i przyjemność !

 

Zachęcam do dawania swoich propozycji :)

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

7745 trochę słaba zwrotność posiadałem taki model miał by ładowacz w tej chwili ale sprzedałem bo korbowód urwało i blok rozerwało teraz bardzo żałuję :( teraz bym śmigał aż miło przy ładowaczu odpalał w zimę w miarę dobrze i dużaa kabina co najważniejsze 7osób nas jechało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

mocną storną jest jego odpalanie tak jak napisał Fartrac675dt kupiłem zetora właśnie z tego powodu że był mi potrzebny do transportu w zimę przy - 3 ostatnio odpaliłem na dotyk model 8145 a mam w domu 2812 i nie ma szans aby odpalił a mam go od nowość i nawet jak był nowy to miał kłopoty trzeba dużo kręcić a drugą zaletą zetora jest prostota taka sama jak w ursusie 360 tylko konfort mniejszy :D minus to że troche dyfer kwiczy


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gacomen5    4

Zetor ma to coś co inne ciągniki nie mają, mój zetor przeszed ciężkie chwile zato mu sie teraz odwdzięczam remontem i malowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

O tej marce mam jak najlepsze zdanie i kto wie moze znów do tej marki wrócę tym razem Zetor Proxima 80 - 90 lub Forterra 95 i posiadałem taki traktorek dokładnie 7745 i byłem bardzo zadowolony no cóż korbowód rozerwał blok więc go sprzedałem lecz żałuję bo byłby dobry do tura, pracowało się również 5211 , 7211, 5245 , 7245 , 5341 Super , 5340 , 7441 , 8441 proxima , Forterra 9641 , 10641 , 11741 i jestem zadowolony z tej marki a PALIWOŻERNOŚĆ to jest mit jak każdy ile się wleje tyle zje ale ze spalaniem nie jest tragicznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter94    1

na temat spalania w zetorach słyszałem wiele opinii że dużo spalają,ale dopiero gdy kupiłem zetora to sam się przekonałem że wcale tragedii nie ma ze spalaniem a po 2 każdy ciągnik jeśli nie pracuje to i paliwo w baku jest i nie ubywa :) a jeśli chodzi o nowsze zetory może ktoś mi powiedzieć jak z awaryjnością u nich? bo z moich informacji to zetory nie posiadają multum elektroniki jak inne więc ciekawi mnie jak się one sprawują :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boluS    0

na temat spalania w zetorach słyszałem wiele opinii że dużo spalają,ale dopiero gdy kupiłem zetora to sam się przekonałem że wcale tragedii nie ma ze spalaniem a po 2 każdy ciągnik jeśli nie pracuje to i paliwo w baku jest i nie ubywa :) a jeśli chodzi o nowsze zetory może ktoś mi powiedzieć jak z awaryjnością u nich? bo z moich informacji to zetory nie posiadają multum elektroniki jak inne więc ciekawi mnie jak się one sprawują :) :)

 

 

posiadam zetora proaxime 80 rok 2012 ciągnik spisuje si bardzo dobrze narazie ponad 300 mtg bez awari polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek24810    0

Powiem tak mam 2 zetorki 7745 i 6421. O tym że trochę palą każdy chyba wie ale i też pociągną. Może i spalisz na tym polu ale zrobisz przynajmniej dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

my użytkujemy forterrę 125 już prawie 3 lata, na liczniku ponad 1300 mth i jak narazie większych awarii nie było ( uszczelka pod pokrywą rozrządu, simering na wałku od przedniego napędu i cieknąca końcówka wychodząca z rozdzielacza od tura). Spalanie mile zaskakuje pod warunkiem prawidłowego obciążenia ciągnika i jazdy na odpowiednich obrotach i biegu do danej pracy. Mianowicie odpowiedni bieg i obroty silnika. A co do ludzi którzy twierdzą że Zetory dużo palą to niech się przekonają na własnej skórze albo nie rozsiewają plotek ( nie dotyczy osób którym Zetor dużo pali z innych względów tj nieprawidłowa eksploatacja i nadmierne zużycie silnika). ;)


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo palić to może jedynie jelonek bo co byś nie robil pali tyle samo czy jedziesz na pusto czy w orce np. w glinie pali tyle samo z jednej strony dobrze bo w praca ciężkich zrobi swoje ale np. z ładowaczem jak mój sąsiad codziennie jeździ podwozi kiszonke i te inne sprawy z krowami to sie za [.....] nie opłaca brac johna do tura, ZETOR mało pali bez dwóch zdań i nikt mi nie powie inaczej, posiadalem już 7011, 2 x 7211, teraz posiadam 7341, w przyszłości pewnie forterra 95 albo 9641 a za c360 zetor 5211 lub 3320 jak na razie trzymam się tej marki ponieważ maszyny są solidne i proste w obsłudze. Pozdrawiam

 

Jak na 14 lat to muszę Ci powiedzieć że wysokie kieszonkowe dostajesz od rodziców.

Jeżeli nie posiadasz obu ciągników to nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz zielonego pojęcia bo przez takie osoby jak Ty tworzą się jakieś głupie mity a później dorośli biorą takie posty na serio. Zacznij pracować ciągnikami obu marek o podobnej mocy a dopiero później wysnuwaj wnioski. Tyle w temacie

Edytowano przez danielhaker
wulgaryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

ciekawe, że czesi przy każdej nadażającej się okazji blokują nasze produkty na czeskim rynku i ograniczają jak tylko mogą import naszych produktów spożywczych kreując sztuczne afery a my naszymi ciężko zarobionymi pieniędzmi napychamy im kieszenie,? czas się nad tym zastanowić, w dobie kryzysu mądre narody wspierają rodzime produkty - nie pozwólmy czeskim produktom zaistnieć u nas skoro oni przy każdej okazji dyskredytują nasze. jeszcze nas trują lewą wódą :P kupujmy Ursusy, Farmery, Crystale a nie pepickie towary!

  • Like 1

POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek24810    0

Powiem tak spotkałem się z takim stwierdzeniem ,,Polska to wysypisko zachodu". Wszystkie maszyny, ciągniki np. z Niemiec są zajerzdżone i gotowe do remontu. Po tańszych cenach oczywiście Polacy kupują :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

Nie kupujcie czeskich traktrów - przeczytajcie co oni robią z naszymi produktami !!! Zastanówcie się dwa razy zanim kupicie coś z Czech albo ze Słowacji !!!

 

http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,13636666,Slowacy_sie_z_nami_zra.html?utm_source=m.gazeta.pl&utm_medium=testbox&utm_campaign=maintopic

 

http://biznes.onet.pl/czesi-wypowiedzieli-wojne-polskiej-zywnosci,18491,5450136,news-detal


POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLpomorza    17

ciekawe, że czesi przy każdej nadażającej się okazji blokują nasze produkty na czeskim rynku i ograniczają jak tylko mogą import naszych produktów spożywczych kreując sztuczne afery a my naszymi ciężko zarobionymi pieniędzmi napychamy im kieszenie,? czas się nad tym zastanowić, w dobie kryzysu mądre narody wspierają rodzime produkty - nie pozwólmy czeskim produktom zaistnieć u nas skoro oni przy każdej okazji dyskredytują nasze. jeszcze nas trują lewą wódą :P kupujmy Ursusy, Farmery, Crystale a nie pepickie towary!

 

Popieram , ja mam Ursusa,Warfame,Pronar ,a kiedyś myslelismy o Zetorze i dobrze ,że polskie wybralismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj