lukaso100

Cielaki są karmione dobrze a są chude.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaso100    0

Posiadam parę cielaków. Są karmione dobrze (dostają śrutę, siano). Problem w tym, że są one chude. Czy mogą mieć robaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

Nie jest to wykluczone. Nie ma tu jednak co gdybać, domyślać się, przypuszczać i marnować czasu, zasięgnij porady weterynarza. Liczy się dobro zwierząt przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

Tak jak kolega mówi, weterynarza zawołaj bo nie ma co żartować, u mnie 2 cielaki złapały robala to i resztę było trzeba leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A jakieś jeszcze są objawy poza chudością ? Skąd biorą się te robaki, jak to się leczy? Czy u dorosłego bydła też może to być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Zapewne preparaty do odrobaczania które można kupić u weterynarza


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Też myślę że mają albo robaki albo mają "zatwardzenie". Lub niedobór np.cynku.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

W jakim wieku są te cielaki? I w jakich warunkach je utrzymujesz? Wątpię żeby to były robaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek7652    1

A krowy masz szczepione na BVD ? U mnie kiedyś tez cielaki zaczęły słabo rosnąć i pojawiały się biegunki. Szczepienie pomogło i jest już ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Robaki mogły być w sianie. Musisz obejrzeć dokładnie ich odchody. Bardzo możliwe że w odchodach mogą być robaki. Albo po prostu dostają za mało witamin i mikro elementów


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAGHIS1    1

Z doświadczenia wiem że jeśli cielaki są bardzo zarobaczone to stoi na nich sierść, która jest szorstka w dotyku , taki cielak zaczyna bez powodu się pocić

Ktoś wyżej pytał czy dorosłe sztuki mogą mieć pasożyty, owszem mogą

A może te twoje cielaki to rasowe HF-y -jeśli tak to nie ma co się martwić byle by tylko jadły i miały błyszczącą sierść bo to jest oznaka zdrowego cielaka, najlepiej podawać im poza paszami witaminy :blink: co wiedziałem i praktykowałem to napisałem


assasasas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Błyszcząca i gładka sierść, tak, to co jest nie tak że na pełnym mleku cielęta mają gładziutką lśniącą sierść tłuściutkie aż się na nich trzęsie a na mlekopanie zaraz nastroszone i chudną, :blink: nawet pojenie ze smoczka nie daje efektów, cielęta rosną nie mają biegunki ale sierść nie jest już tak ładna jak na pełnym mleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Ferdek07 to masz racje mleko to jest mleko, ja mam to samo ze po wszystkich mlekozastepczych produktach to tak rosną ale wyglądają jak owce a po mleku git, i nie rozumiem skąd tak wysokie ceny proszkowego. Sory za OT, a co do tych chudych cielaków to może to HF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Witam. @emillo1212 BVD to wirusowa biegunka bydła inaczej choroba błon śluzowych. Można ją pomylić z wieloma innymi podobnymi chorobami.

@tomcio87 i@ferdek07 nie samymi preparatami mlekozastępczymi cielęta żyją, w zestawieniu z odpowiednimi paszami preparaty te bardzo dobrze się sprawdzają. Wszystkie zakupione cielęta odpajam takimi preparatami ostatnio akurat używałem Mlekopanu efekt można zobaczyć w mojej galerii byczki krzyżówka hf x bbb .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Baghis u mnie niektóre hf-y są lepsze od niektórych mięsnych, mam mięsnego jest niski na nogach i wygląda na mniejszego od hf a jest starszy lub po prostu jest zbity :blink:


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winson92    0

Witam wczoraj i dzisiaj zauważyłem ze mój byczek zaczyna chudnąć. mniej je kiszonki praktycznie nic nie zje. jakiś taki leniwy się zrobił. dostaje kiszonkę z owsa śrut z wywarem suchym kukurydzianym i do tego sianko i słoma.

 

Co może być przyczyną tego że zaczyna chudnąć. Mam dzwonić po weterynarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Jeżeli dajesz mu pokarm a on nie je to znaczy że coś mu dolega i najlepiej było bym zadzwonić po weterynarza.


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pewnie ma robale, weterynarz da mu zastrzyk na robaki i zobaczysz jak wtedy będzie rósł


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zawsze, czasami zgrzytanie zębami jest też oznaką kwasicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj