Skocz do zawartości
lukaso100

Cielaki są karmione dobrze a są chude.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaso100    0

Posiadam parę cielaków. Są karmione dobrze (dostają śrutę, siano). Problem w tym, że są one chude. Czy mogą mieć robaki?

Krzesinek    0

Nie jest to wykluczone. Nie ma tu jednak co gdybać, domyślać się, przypuszczać i marnować czasu, zasięgnij porady weterynarza. Liczy się dobro zwierząt przecież.

macieja910    0

Tak jak kolega mówi, weterynarza zawołaj bo nie ma co żartować, u mnie 2 cielaki złapały robala to i resztę było trzeba leczyć

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

A jakieś jeszcze są objawy poza chudością ? Skąd biorą się te robaki, jak to się leczy? Czy u dorosłego bydła też może to być?

kobra89    66

Też myślę że mają albo robaki albo mają "zatwardzenie". Lub niedobór np.cynku.

focus07    1

W jakim wieku są te cielaki? I w jakich warunkach je utrzymujesz? Wątpię żeby to były robaki ;)

przemek7652    1

A krowy masz szczepione na BVD ? U mnie kiedyś tez cielaki zaczęły słabo rosnąć i pojawiały się biegunki. Szczepienie pomogło i jest już ok

masiew    21

Robaki mogły być w sianie. Musisz obejrzeć dokładnie ich odchody. Bardzo możliwe że w odchodach mogą być robaki. Albo po prostu dostają za mało witamin i mikro elementów

BAGHIS1    1

Z doświadczenia wiem że jeśli cielaki są bardzo zarobaczone to stoi na nich sierść, która jest szorstka w dotyku , taki cielak zaczyna bez powodu się pocić

Ktoś wyżej pytał czy dorosłe sztuki mogą mieć pasożyty, owszem mogą

A może te twoje cielaki to rasowe HF-y -jeśli tak to nie ma co się martwić byle by tylko jadły i miały błyszczącą sierść bo to jest oznaka zdrowego cielaka, najlepiej podawać im poza paszami witaminy :blink: co wiedziałem i praktykowałem to napisałem

Ferdek07    62

Błyszcząca i gładka sierść, tak, to co jest nie tak że na pełnym mleku cielęta mają gładziutką lśniącą sierść tłuściutkie aż się na nich trzęsie a na mlekopanie zaraz nastroszone i chudną, :blink: nawet pojenie ze smoczka nie daje efektów, cielęta rosną nie mają biegunki ale sierść nie jest już tak ładna jak na pełnym mleku

tomcio87    7

Ferdek07 to masz racje mleko to jest mleko, ja mam to samo ze po wszystkich mlekozastepczych produktach to tak rosną ale wyglądają jak owce a po mleku git, i nie rozumiem skąd tak wysokie ceny proszkowego. Sory za OT, a co do tych chudych cielaków to może to HF?

dwojtek01    13

Witam. @emillo1212 BVD to wirusowa biegunka bydła inaczej choroba błon śluzowych. Można ją pomylić z wieloma innymi podobnymi chorobami.

@tomcio87 i@ferdek07 nie samymi preparatami mlekozastępczymi cielęta żyją, w zestawieniu z odpowiednimi paszami preparaty te bardzo dobrze się sprawdzają. Wszystkie zakupione cielęta odpajam takimi preparatami ostatnio akurat używałem Mlekopanu efekt można zobaczyć w mojej galerii byczki krzyżówka hf x bbb .

Massey1993    15

Baghis u mnie niektóre hf-y są lepsze od niektórych mięsnych, mam mięsnego jest niski na nogach i wygląda na mniejszego od hf a jest starszy lub po prostu jest zbity :blink:

winson92    0

Witam wczoraj i dzisiaj zauważyłem ze mój byczek zaczyna chudnąć. mniej je kiszonki praktycznie nic nie zje. jakiś taki leniwy się zrobił. dostaje kiszonkę z owsa śrut z wywarem suchym kukurydzianym i do tego sianko i słoma.

Co może być przyczyną tego że zaczyna chudnąć. Mam dzwonić po weterynarza?

PGRTVP    0

Jeżeli dajesz mu pokarm a on nie je to znaczy że coś mu dolega i najlepiej było bym zadzwonić po weterynarza.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się