elektrotech

Rozrusznik Ursus C-330

Polecane posty

seweryn20    825

Elektro raczej masz rację. Myślę że zle opisali produkt na grene


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro74    3

to jest zwykły rozrusznik.nic pozatym..moge sie założyć!!

o co chcesz się założyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Już było wspomniane, że to to samo jest. Jak masz na tyle pieniędzy, to kup oryginalny czeski rozrusznik Magneton.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

daro74

jeżeli to planetarny -wplacam na konto agrofoto 50 zł jesli wygram to ty.... OK??? zakład stoi są świadkowie.....

0102-9142722R.jpg

 

z sklepu planeta...... a szybko obrotowy a planetarny to róznica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro74    3

daro74

jeżeli to planetarny -wplacam na konto agrofoto 50 zł jesli wygram to ty.... OK??? zakład stoi są świadkowie.....

0102-9142722R.jpg

 

z sklepu planeta...... a szybko obrotowy a planetarny to róznica...

ok zakład stoi, postaram się rozebrać taki rozrusznik i wrzucić zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he. Tego jeszcze w ursusie nie widziałem. Całkiem ładnie to upakowali. Ciekawe jak z trwałością?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

zakład to zakład kolega wygrał.

wracając do tematu-juz na podstawie fotek też jestem ciekaw ..jak i ile wytrzyma bo te zębatki to jakaś chyba lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kurcze no nie wiem. Wygląda ładnie ale jak z trwałością? Ja mam w mondeo taki sam patent. tyle że ten zewnętrzny wieniec jest z tworzywa. Jak nowe to fajnie chodzi ale jak się zurzył to porażka. Do wymiany 4 tulejki, wieniec i łożysko igiełkowe. Rozrusznik jest bardziej skomplikowany i na pewno ma to wpływ na jego trwałość i koszty naprawy. Ja chyba zostanę przy starym typie tym bardziej że nigdy nie miałem z nimi problemów. Nie wliczając napraw wynikłych z normalnego zużycia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro74    3

jeśli chodzi o trwałość tych rozruszników, i wszystkich szybkoobrotowych, to zdecydowanie nie dorównują zwykłym R11, no ale traktorek lepiej zapala i potrzeba mniej prądu np. 1 aku zamiast 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No takie było założenie rozrusznika z szybkoobrotowym silnikiem i przekładnią. Jedno jest pewne... nie dostaniesz przepukliny jak go będziesz montował, prądu faktycznie potrzebuje mniej i fajnie kręci(przynajmniej jak jest nowy)


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorekursus    6

Hej wszystkim,może mi ktoś powiedzieć co należy wymienić jeśli ciągnik c330 odpala z górki lub na ciąganie a na kluczyk nie mało się znam i proszę was o pomoc wink.gifsmile.gifsmile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

c330 nie odpala sie kluczykiem przede wszystkim.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

prawdopodobnie padła i prądnica a jesli to to napewno akumulatory sie rozładowały a jesli nie pradnica to moze byc rozrusznik ? w czy wogule kreci rozrusznik ? opisz cos wiecej bo mało kto sie potrafi domyslec i postawic trafna diagnoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

jak nie akumulator to właśnie sprawdź rozrusznik ...

nam niedawno w ciapku padl - objawy podobne - wymienilismy na nowy i jest okej


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

tak jak inni pisali ale i też:

- kabel od stacyjki do włacznika odpalania

- kabel od cewki moze się wypieła

- sprawdzić czy szczotki rozrusznika sa nie zawieszone -czyszczenie wirnika

 

czy swiatła działają w ciągniku??? mało informacji podałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greeduz123    0

witam ze względu że rozrusznik słabo chodził to zn. nie mógł obrócić wałem chodź ak. nał. na max wiec postanowiłem go rozkręcić po rozkręceniu okazało się że ma wyrobione tulejki a wirnik cały zasyfiały te cewki czy co to jest do góry też wiec rozkręciłem go całego żeby wyczyścić wymieniłem tylko tulejki bo szczotki dobre wiec wyciągnąłem wirnik przemyłem benzyna oczyściłem trochę papierem ściernym w obudowie rozrusznika wykręciłem te cewki czyli odkręciłem te 4 śruby na obudowie i wyciągnąłem wszystko przemyłem benzyna przetarłem delikatnie szmatką i po jakimś czasie skręciłem wszystko po skręceniu całego rozrusznika ani nie drgnie wiec nie wiem co morze być nie tak co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Mogłeś go odwrotnie podłączyć sprawdź ,czy przewody elektryczne są na swoim miejscu. Albo spróbuj odpalić go jak to mówią na krótko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Szczotki wiszą, albo jak mówi focus odwrotnie podłączone uzwojenie pierwotne.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

sprawdź jak się kręci czy łapie Ci automat czy nie może zbyt ciasne tulejki i mocno go trzyma i dużym prądem może trzeba go ruszyć jaki to rozrusznik, osobiście polecam z przekąłdnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
    • Przez ENDURAK91
      Mam taki problem z radiem FM w ciagniku słabo odbiera, gubi zasięg szumi wymieniłem antene i nadal to samo odwrócę się ciągnikiem i już radio nie odbiera, co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj