elektrotech

Rozrusznik Ursus C-330

Polecane posty

slawek3220    656

tak tylko najpierw trzeba ten rozrusznik kupić i kombinować a jak obetnie i nie będzie pasował to pieniądze pójdą w błoto trzeba oryginalny wykręcić do sklepu i porównywać


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikus417    0

krótko i na temat- nie ma szans!!! chyba,że wymienisz obudowę sprzęgła na taką od c330 i przetoczysz koło zamachowe tak aby można było założyć wieniec od 30-stki, wiem co mówię przerabiałem ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Sorki za wprowadzenie w błąd ale tak to jest jak się nie doczyta tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszek    0

Witam

Dzięki Panowie za konkretne wypowiedzi ja osobiście tez nie widzałem takiego rozrusznika

planetarnego do c 328 pokierowałem się wypowiedzią Zetmana,że taki ma i odpala swoją 328

bo to jest fajne masz jeden akumulator 60 ah i odpalasz.

Pozdrawiam

ptaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

witam mam taki mały problem z rozrusznikiem w c-330 gdyż chce go zapalić i przkręcę rozrusznikiem to mi nie chyci rozrusznik tylko przleci po zębach albo chyci i się uruchomi silnik i rozrusznik chodzi razem z nim. co może być tego przyczyny czyżby elektro magnez był już do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

odkręć rozrusznik sprawdz stan zębatek na kole zamachowym oraz na rozruszniku - popraw styki na bendiksie -stawiam na bendiks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Styki na bendiksie (sprzęgle rozrusznika) ???? , chyba na (w) elektrowłączniku są styki.

 

Chyba że się mylę ale wątpię w to.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

dokładnie -drobne przejęzyczenie - często tez dzieje się tak ze na elektrowłaczniku lutowanie nie jest pewne i też taki objaw może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

to pewnie bendyks, ale jak nie zatrybia mogą być wycięte zęby na kole zamachowym

ups chyba się powtórzyłem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Miałem dokładnie takie same objawy... Po natychmiastowej wymianie tego elektromagnesu problem znikł ^^


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

rozrusznik czy z przekladnią czy z reduktorem sa podobnie skonstruowane jeden i drugi na zmacznie szybsze obroty niz jego starsze wersje typu R 7 czy R11 i zastepuja powoli te stare rozruszniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Ten co zenek podałeś na pewno nie ma reduktora. ;)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Może mieć przekładnie planetarną. Wtedy wirnik silnika i bendix znajdują się w jednej osi. Ale ten wgląda mi akurat na tradycyjny. Gdyby była w nim jakakolwiek przekładnia sam silnik elektryczny miał by mniejsze gabaryty. Według mnie to jakaś prywatka.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@kielbasa myślałem o przekładni a napisałem o reduktorze, a jeśli pisze ze jest z przekładnia czyli co szybszy jest od normalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To znacze że jest w nim silnik elektryczny szybkoobrotowy a prędkość bendixa jest zmniejszona do odpowiedniej dla danego silnika przez przekładnie. Zalety to mniejsze gabaryty, waga i może pobór prądu. Wada to konieczność zastosowania przekładni (to już jakaś komplikacja)


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Przekładnia, a reduktor to praktycznie to samo, bo reduktor poprzez zmniejszenie prędkości obrotowej jest przekładnią. No tak, Seweryn zgodzę się, ale do C-330 widziałem rozruszniki tylko z reduktorami walcowymi. Po drugie, reduktor ma zmniejszyć prędkość obrotową. Na moje to większy jest moment obrotowy na wyjściu przekładni, a nie prędkość obrotowa. ;)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W rozruszniku z przekładnią wirnik ma większą prędkość niż w tradycyjnym. przekładnia w nim służy po to by wyrównać obroty bendiksa do takich jakie są w tradycyjnym. Obroty bendiksa w jednym i drugim są takie same. Tylko wirnik silnika mają różne obroty.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Jest to rozrusznik tradycyjny -wystarczy zobaczyć oś poprostu dzielimy go na połowe w poziomie - jesli ma przekładnie to gdzie ona jest ????? poprostu jej niema... przekładnia ma róznicę w poziomie wirnika i z tego co widze 1x1 obroty wirnika=obroty bendiks

 

ps sadzę że to pomyłka w nazwie nic pozatym albo zamieniona fotkaa raczej tak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Chyba że ma przekładnie planetarną. wtedy jest w jednej osi z zębatką. Ale ten na zdjęciu jakoś nie za bardzo mi pasuje żeby miał przekładnie. Trudno powiedzieć na podstawie zdjęcia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj