elektrotech

Rozrusznik Ursus C-330

Polecane posty

elektrotech    6

Szukam danych tego rozrusznika do tego ciągnika -na obecna chwile mam pokombinowany z Żuka.

Zna ktoś model tego rozrusznika albo gdzie kupić??? -może ktoś ma używany???

Czy ma Plus na masie???

 

PS: Ciągnik ma starego typu zawieszenie z przodu na 6 śrub.

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

mogę strzelać że to R-7, ale pewny nie jestem i plus na masę.

a od c-330 nie pasuje ???


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
mogę strzelać że to R-7, ale pewny nie jestem i plus na masę.

a od c-330 nie pasuje ???

 

nie podejdzie bo do 30stki masz montaz na 3 śruby a ja mam na 2--zrobiłem przeróbkę z żuka ,ale niestety długo to nie wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

A głowica rozrusznika by nie pasowała do rozrusznika od C-330 ???


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

no niestety nie-bo róznica jest na srednicy wirnika od C-330 a żuk niema tu wielkiego pola manewru.Dodatkowo trzeba scinać główkę rozrusznika żuka by pasowała -ułożenie wieńca oraz zębatki- jak sie okazuje rozrusznik od C-328 ma krótką głowice niż C-330 i tu jest pies pogrzebany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Tak jak na zdjęciu to jest rozrusznik R5, więc wystarczy wpisać w wyszukiwarkę

 

cosik znalazłem na tej stronie http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...ic=1778&hl=

25-04-2005 08:04

Rozruszniki typu R5

Uruchomiliśmy produkcję rozruszników typu R5 12V/15kW: R5b - do ciągników rolniczych; R5c - do samochodów dostawczych; R5k - do piaskarek; R5s - do piaskarek


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

szukaj w necie może coś znajdziesz takiego jak wcześniej podałem, chyba umiesz korzystać z wyszukiwarki ?


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
szukaj w necie może coś znajdziesz takiego jak wcześniej podałem, chyba umiesz korzystać z wyszukiwarki ?

 

 

 

Witam, Widzę że macie problem z rozrusznikiem R5 od C -328 . A czy nie lepiej zastąpic ten rozrusznik rozrusznikiem R7 od C -330. Wiem powiecie że jest problem z zamocowaniem , ale to jest żaden kłopot bo przekłada się częśc tylnią od rozrusznika R5 wraz z bendinksem a miedzy obudowę stojanu a częsc tylnią wstawia tuleję ( trzeba toczyc ) . Kolega ma tak przerobiony rozrusznik , działa super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

rozrusznik od C-330 to R11 -a nie R7]

znalazłem już producenta...ale cena mnie przeraża 350 zł netto bez Vat -z wysyłką -kurier ok 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
rozrusznik od C-330 to R11 -a nie R7]

znalazłem już producenta...ale cena mnie przeraża 350 zł netto bez Vat -z wysyłką -kurier ok 500 zł

 

 

Czyżby ? ciagniki z lat 70 - początku 80 mialy R7 , potem R11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Czyżby ? ciagniki z lat 70 - początku 80 mialy R7 , potem R11
Mam c-330 z 1980r i ma R-11, założyłem teraz Magnetona, ale tamten jeszcze kręcił i nic nie było przy nim robione od nowości :wacko:

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszek    0

Jestem na forum nowy i odrazu zawaliłem z tym pytaniem do Zetmena, ale myśle,że wybaczycie

Teraz do rzeczy chciałem zapytać czy rozrusznik planetarny (szybki)podejdzie do c 328 jak tak to gdzie mozna kupić taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Podejdzie , no bo niby czemu miał by nie podejść? A kupić możesz w każdym sklepie z częściami do maszyn i ciągników - przynajmniej w moich stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

A jesli w twojej okolicy nie ma akurat sklepów z częsciami. To zawsze jest allegro:)

Tak przy okazji ten rozrusznik to super sprawa. Jeden akumulator 110Ah od fergusona i c-330 odpala jak dziki. Polecam go wszystkim którym ciągnik cięzko pali :D


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Nie podejdzie, jeżeli masz obudowę koła zamachowego od C-328. Tam mocowanie głowicy rozrusznika jest na 2 śruby, a wszystkie dostępne na rynku rozruszniki są na 3. Znajdzie się jakiś zwykły ale nie szybko obrotowy. :D


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

Przyłącze się do tematu.Ponieważ rozrusznik od C-328 a rozrusznik C-330 różnią się mocowaniem.I gdzie taki można dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Skoro nie pasuje od c-330 to napewno nie uda sie znalesc takiego pasującego do 328. Przynajmniej wedlug mnie takiego nie ma! Nie wiem jak duze są róznice między gniazdem w które wchodzi rozrusznik. Jesli rózni się tylko mocowaniem tzn. 330 ma rozrusznik na 3 sruby a 328 na 2. To jesli mocowany jest tak samo. i gniazdo pasuje. I te 2 sruby też. To poprostu można by spróbować obciąć ten trzeci otwór rozrusznnika i powinno udać sie go zamocowac. (pomysl dość drastyczny ale może się udac).


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
    • Przez ENDURAK91
      Mam taki problem z radiem FM w ciagniku słabo odbiera, gubi zasięg szumi wymieniłem antene i nadal to samo odwrócę się ciągnikiem i już radio nie odbiera, co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj