Polecane posty

fito1973    0

co do plantacji nasiennych za rok 2009 - pytanie do Warszawy do Głownego Inspektoratu:) ja jastem na dole , od roboty:)

a na powaznie, zapewne dane za rok 2009 nie zostały jeszcze wprowadzone, zauważ ze za 2009 nie podaja danych w żadnej kategorii.. a dane za 2010??- jeszcze trwa nabór wniosków, wiec do tego ile tego bedzie dłuuuga droga:)

 

 

co do postu ,,PGRdobrawola ,, nie łapie do konca o co chodzi...

- nawozy organiczne i mineralne nie podlegaja pod PIORiN, więc nie wypowiadam sie

- co do pszczół, czytaj etykiete instrukcje stosowania , tam masz wszystko opisane co jak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@fito1973 co do tych worków to nie dawało mi spokoju B).

 

No i Twe informacje są błedne. Proszę tutaj tekst rozporządzenia (nie wiem skąd wziąłes tekst który podałeś ale sa w nim nieścisłości):

 

§ 11. 1. Zaprawianie nasion środkami ochrony roślin odbywa się mechanicznie w przeznaczonych do tego celu zaprawiarkach.

 

2. Zaprawiarki eksploatuje się w pomieszczeniach wyposażonych w system wentylacji awaryjnej.

 

3. Zaprawione nasiona, do ich wysiewu, przechowuje się w:

 

1) opakowaniach, które powinny:

 

a ) być zabezpieczone w sposób trwały oraz uniemożliwiający ich otwarcie bez uszkodzenia,

 

b ) zabezpieczać przed kontaktem z zastosowanymi pestycydami,

 

2) oddzielnych, zamkniętych i oznakowanych pomieszczeniach.

 

3a. Przepis ust. 3 pkt 2 nie dotyczy nasion opakowanych hermetycznie o wadze netto do 0,5 kg.

 

4. Przepis § 7 stosuje się odpowiednio przy przechowywaniu zaprawionych nasion.

 

5. W pomieszczeniach, w których zaprawia się nasiona lub je przechowuje, po wykonanym zabiegu niedopuszczalne jest wykonywanie innych prac.

 

 

Nie ma tu nic o workach papierowych tylko zalecenie w jakich opakowaniach ,,POWINNY" być przechowywane nie ma nic że należy ani musza być.

 

Podejrzewam że jak zwykle polscy urzędnicy lubia byc świętsi od papieża :). To samo co z płytami gnojowymi itp.

 

 

Zreszta jest to na stronie twojej firmy : http://piorin.gov.pl/index.php?pid=118

 

Mam nadzieję że reszta udzielanych przez Ciebie informacji jest prawdziwa.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moim zdaniem worek foliowy lepiej izoluje, bo nie jest wrażliwy na wilgoć. Chyba, że mamy worki trójwarstwowe: papier-folia-papier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Bobek niby masz rację B), ale nasiona to żywy organizm i dlatego wymiana gazowa na niewielkim poziomie jest niezbędna.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

moje dane były w oparciu o moje rozporządzenie, które jest nadal aktualne, jednakże w 2005 roku wyszła zmiana zmieniająca zapis paragrafie 11, której nie wprowadziłem do swoich danych, tak, jest to mój bląd

 

i obecnie mozna uzywać opakowań które:

,,3. Zaprawione nasiona, do ich wysiewu, przechowuje się w:

1) opakowaniach, które powinny:

a) być zabezpieczone w sposób trwały oraz uniemożliwiający ich otwarcie bez uszkodzenia,

B) zabezpieczać przed kontaktem z zastosowanymi pestycydami,,,

 

osobiście uważam ze powinny być papierowe jedynie, ale rozporzadzenie wazniejsze

 

za błąd przepraszam, pozostałe informacje podaje proawidłowo zgodnie z obowiazujacymi przepisami (bede teraz jeszcze dokładniej sprawdzał teraz....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś papiery są potrzebne żeby przeprowadzić badanie opryskiwacza? Podaje numer, typ i rok produkcji i starczy?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

jak masz dokumenty to przeprowadzającemu badanie prościej wypełnić wszystkie dokumenty, ale jezeli nie masz nic, to badajacy dojdzie po tabliczkach, wygladzie jaki typ, rok itd.... wiec brak dokumentów nie wpływa na to czy ktos przeprowadzi badanie czy tez nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne jest zaświadczenie z ostatniego badania?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

jak masz to owszem , jak nie to albo diagnosta bedzie miał w swoich ewidencjach, a jak nie to tez nie przeszkadza, brak poprzedniego zaswiadczenia nie bedzie powodem do odmowy badan:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc B)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę jakie może być zanieczyszczenie kwalifikowanego materiału siewnego pszenicy innymi odmianami, wysiałem nasiona na plantacji nasiennej (stopień kwalifikacyjny materiału wysianego ;) i pojawiła się obca odmiana w ilości trudnej do usunięcia i teraz zastanawiam się czy pociągnąć do odpowiedzialności hodowcę, gdyż moja plantacja nie przeszła wstępnej kwalifikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

zasady kwalifikacji masz opisane w ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI 1) z dnia 1 lutego 2007 r. w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących wytwarzania i jakości materiału siewnego 2) 2007 Dz.u nr 29, poz 189 a w szczególnosci załacznik nr 2

 

plantacje musisz miec czysta bez obcych gatunków i tego nie przeskoczysz..musisz usunac obce...

 

co do tego skad sie wzieło, wroc pamiecia do siewu...siewnik wyczyszczony mialeś? , co rosło w zeszlym roku itd...jak tu jestes pewien ze dopilnowałes i ze materiał zakupiony miałeś nie taki,skontaktuj sie z dostawca( nie wiem na jakich zasadach masz umowe i skad dostales materiał wyjsciowy...) i probuj renegocjować,...zlae bedzie ciezko, za duzo roznych innych możliwych przyczyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dziękuję, rozporządzenie precyzuje, iż czystość odmianowa winna wynosić 99,9% czyli wg moich obliczeń może pojawić się jeden kłos obcej odmiany na każde 3 metry kwadratowe uprawy, na mojej plantacji zagęszczenie to jest znakomicie większe i równomiernie rozłożone po całej plantacji, ponadto taka odmiana pszenicy nigdy nie występowała na tym stanowisku, podobnie maszyny stosowane do siewu, uprawy, nawożenia jak również zbioru są zawsze oczyszczane przed wjazdem na plantacje nasienne, jedynym uzasadnieniem poza nic nie wartym materiałem siewnym mogłaby być działalność zwierząt (głównie ptaków) ale one raczej nie opanowałyby tematu na tak dużej powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

udało mi sie troche wiecej dowiedzieć, ale musisz mi jeszcze podać w jakim stopniu miałeś materiał wyjsciowy, to wazne bo w zalezności od tego bede wiedział czy próba do oceny tozsamości był pobierana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

czyli mamy do czynienie z elitarnym/ bazowym więc mielismy pobranie prób do oceny tożsamości i zostało to wysiane na poletku doswiadczalnym, w dokumentach powinienes miec protokół z pobrania lub zwroc sie do swojego dostawcy tego materiału lub do Inspekcji i zlokalizuj poletko i wyniki, to wg mnie jeszcze jedyna szansa jezeli by na poletku wyszło to co u Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

witam prowadze gospodarstwo ekologiczne mam pytanie jak wegląda kontrola gospodarstwa przez piorin jakie dokumenty musze przygotować? na co zwracają szczegulną uwage podczas kontroli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

PIORiN w zasadzie nie kontroluje gospodarstw ekologicznych, nasz rola ogranicza się do wydania jedynie decyzji zezwalających na zastosowanie materiału nieekologicznego w gospodarstwie ekologicznym, jednakże PIORiN mogą interesować sprawy związane z zakupem tego materiału nieekologicznego który chcesz zastosować swoim gospodarstwie...więc w szczególności jezeli są to drzewka: paszporty, dokumenty CAC lub wypisy ze świadectw + faktura zakupu

sam przeprowadziłem takich kontroli ze 20, w 1 przypadku jedynie producent nie dostarczył paszportów i to on został ukarany mandatem przez jednostke PIORiN pod którą podlega, moj rolnik na drugi dziń miał wszystkie niezbędne paszporty,:)

 

masz pytania pisz, mam akureat urlpo i znowu musze wyjechać, ale do wtorku jestem., później w sobote:)

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

a ile lat wstecz kontrolujecie? bo 2 lata wstecz wysiałem bez zgody buraki cwikłowe i za to dostałem liśćik z jednostki , a jak niemam faktury to opakowanie wystarczy? a czy uprawy też oglądacie? czy tylko papierki was interesują. To jak czegoś brakuje to odrazu mandat czy pisemne upomnienie?

Serdeczne dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

to są sprawy związane z jednostką certyfikującą, ich musisz zapytać, PIORiN nie bedzie interesować faktura na te buraczki, nie nasza rola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w temacie pszenicy to nie usuwałem wyższych roślin, już kiedyś miałem do czynienia z rozszczepieniem cech w krisie (tam wystąpiły 3 długości źdźbła) prawdopodobnie nikt nie będzie miał pretensji (odpukać), ale mam inny problem a właściwie dylemat, w jaki sposób powinno być oznaczone opakowanie środków ochrony roślin o pojemności 200 litrów? dzisiaj dostarczono mi beczkę avansu od syngenty i jedynym oznaczeniem są trzy naklejki formatu A4 pierwsza to klasyczna etykieta taka jak na przedniej części mniejszych opakowań (np 5l), druga to szczegółowa instrukcja (również standardowa książeczka) i trzecia budząca najwięcej moich wątpliwości (niespójna czcionka z pozostałymi) oznaczenie tylko producenta "Syngenta" oraz kilka numerów w tym numer produktu i data produkcji (bez najmniejszego problemu napisałbym identyczną na komputerze i to za pomocą notatnika - standardowa czcionka), w jaki sposób można potwierdzić autentyczność i oryginalność środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

urlop:)

ale już odpisuję

 

-jeżeli masz wątpliwości zgłoś się do przedstawiciela tu masz listę Przedstawiciele syngenta - to najprostsze , najszybsze i najtansze:)

- nie chcesz skorzystać ze syngenty , poinformuj PIORiN swój, ale bez badań laboratoryjnych nikt ci nie da gwarancji na 100% czy to podróbka czy nie, ale nasi ludzie po obejrzeniu juz powinii wiecej ci naświetlić co jak.... co do oznakowania musi być takie samo jak na innych opakowaniach, niewazne czy to 0,25 l czy 200 l, okresla to zezwolenie ministra jak ma wyglądać

- badania śor wykonują w IOR Poznań oddział sośnicowice, kontakt ale to już kosztuje...wiec trzeba samemu zadzwonic i sie dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dziękuję ponownie za odpowiedź, mam kolejną prośbę, od wielu lat zajmuję się produkcją kwalifikowanego materiału siewnego dla jednego z przedsiębiorstw nasiennych, już od dwóch lat sprzedaję nasiona pszenicy taniej niż ziarno konsumpcyjne (w tym roku narzut moja pszenica kosztowała ponad 1000zł więcej niż cena, którą otrzymałem- mój półprodukt to 46% ceny nasion), w związku z tym zastanawiam się z jakim kosztem wiąże się produkcja materiału nasiennego na własny rachunek, jakie należy uiścić opłaty, aby samemu rozdysponować zebrane nasiona (w stopniu B bądź C1) oraz czy mogę rozmnożyć każdą odmianę zbóż, którą uda mi się nabyć (przy uiszczeniu opłaty hodowcy) czy też muszę mieć na to jego zgodę? bardzo proszę o przybliżenie tematu w przystępny sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj