Polecane posty

jajonasz    1378

Cześć

Mam trochę głupie pytanie :D ale do rzeczy:

Czy żeby zrobić kurs na opryskiwacz muszę posiadać prawojazdy (będąc pełnoletnim oczywiście)?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

NIe bo to nie ma nic do rzeczy. Rozumiem, że mowa o kursie ze stosowania śor sprzętem naziemnym


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmarcinn001    25

Mam takie pytanie czy obszar dzierżawy również wpisywać do ewidencji zabiegów ochrony roślin?


Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

Mam gospodarstwo ekologiczne i chciałbym posadzić jablonie. Sadzonki chciałbym kupić nieekologiczne. Czy PIORIN zgodzi się? jak wygląda procedura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Już nie będzie raczej dopłat do jabłonek Info z najnowszego Top Agraru Z tym że nie wiem dokładnie od kiedy te zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

jabłonie mozesz mieć ekologiczne, ale niestety dopłaty z tego tytułu w roku 2013 nie otrzymasz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie nr. gospodarstwa jest na męża czy na kurs z PIORIN mogę iśc ja jako żona i to będzie ważne i nadanie nr. z PIORiN może być na męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

To nie ważne kto zrobi kurs czy gospodarz , jego żona czy kuzyn czy sąsiad, podczas kontroli trzeba powiedzieć pryska ten a ten przeszkolony i po sprawie i okazać delikwenta i papiery.

Opryskiwacz co 3 lata atestacja i ewidencja zabiegów obecnie powinny być wpisane zabiegi 2 lata wstecz i (3 lata od pół roku- zmieniły się przepisy).


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Witam. mam pytanie nr. gospodarstwa jest na męża czy na kurs z PIORIN mogę iśc ja jako żona i to będzie ważne i nadanie nr. z PIORiN może być na męża

Nie wiem jak to wygląda u was ale u nas ten kurs to był taki cyrk że można było sobie dopisać nawet nieobecne na kursie osoby, byle kasa się zgadzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

To nie ważne kto zrobi kurs czy gospodarz , jego żona czy kuzyn czy sąsiad, podczas kontroli trzeba powiedzieć pryska ten a ten przeszkolony i po sprawie i okazać delikwenta i papiery.

Opryskiwacz co 3 lata atestacja i ewidencja zabiegów obecnie powinny być wpisane zabiegi 2 lata wstecz i (3 lata od pół roku- zmieniły się przepisy).

 

Mała poprawka: ewidencję zabiegów przechowywać należ przez 3 lata od połowy lipca 2011 a nie od 6 miesięcy bo rozporządzenie unijne ma większa wagę niż Polskie ustawy

 

Aktualny wzór ewidencji można pobrać ze mojej strony Ochrona roślin wymagane tam informacje są zgodne z wymogami zawartymi w rozporządzeniu 1107/2009 Parlamenty europejskiego


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Mam pytanko, czy aby sprzedawać nasiona zbóż z firm nasiennych(kws, danko itp) trzeba mieć jakis specjalny kurs czy tylko pozwolenie z piorin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Wystarczy się tylko zarejestrować na obrót materiałem siewnym w PIORIN


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Mała poprawka: ewidencję zabiegów przechowywać należ przez 3 lata od połowy lipca 2011 a nie od 6 miesięcy bo rozporządzenie unijne ma większa wagę niż Polskie ustawy

 

Aktualny wzór ewidencji można pobrać ze mojej strony Ochrona roślin wymagane tam informacje są zgodne z wymogami zawartymi w rozporządzeniu 1107/2009 Parlamenty europejskiego

 

To tą ewidencję zabiegów musi każdy prowadzić kto pobiera dopłaty bezpośrednie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Ewidencji na karcie jeszcze nie prowadziłem :P ale zapisuje w zeszycie czym, kiedy i od czego pryskałem więc uzupełnię

Teraz jeszcze w ramach uzupełnienia pytania, kolega wcześniej zamieścił link do karty zabiegów i tam jest Numer Ewidencyjny Gospodarstwa co to dokładnie za numer?? Muszę go wpisywać do tej ewidencji??

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest to zwykły numer gospodarstwa, jak wypełniasz wniosek o dopłaty bezpośrednie to masz podany w nim swój numer.

Mam stare druki, gdzie nie było miejsca na taki numer, w czasie kontroli nikt nie zwracał uwagi na jego brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Dzięki koledzy za doprecyzowanie, teraz już wszystko przepiszę do tego druku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Panowie ponawiam pytanie Marcina,mianowicie czy na dzierżawioną ziemie na której używam herbicydy to muszę je wpisywać do ewidencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

tak


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legend    0

Witam , czy do magazynu na śor moge wstawić starą zamrażakę i trzymać  w niej opryski, bo mam tam średnią szafke pancerną i jest troche mało miejsca,ale słyszałem że np lodówki nie można wykorzystać.Więc jak jest ?

Edytowano przez Legend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nie można bo   bo jest przeznaczona na żywnosc i ktoś może zle skojażyć ( naprzykład osoba chora psychicznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

A szafka kuchenna może być i też można w niej trzymać jedzonko. O tej lodówce to już chyba na każdym kursie chemizacyjnym mówią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj