Polecane posty

sygala    0

No chyba ze masz obrobione półoski. spróbuj jeszcze ruszyc na blokadzie. A najlepiej to odkrec dekiel od skrzyni wbij bieg i bedziesz widział czy moment obrotowy z silnika jest przekazywany na skrzynie czy traci sie na sprzegle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

żebyś się nie zdziwił z tymi kosztami. W naszych stronach wymiana tarczy sprzęgłowej to koszt robocizny rzędu 300, a to raczej będzie ona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

A nie możesz sam się pobawić w mechanika? wózek do rozjeżdżania ciągnika i do roboty. Najgorzej z wymianą tego wałka, bo pewnie trzeba do skrzyni zajrzeć. Jak masz trochę pojęcia i wolnego czasu to sam spróbuj zreperować ciągnik. Wtedy koszty zmaleją.


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

300 zł za sprzęgło o kurde 30 możesz rozpołowić nawet bez wózka ( podstawiasz coś pod skrzynie pod silnik dajesz dwa lewarki na nie deskę na to rurki i na to deskę rozkręcasz i rozjeżdżasz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szotko    0

Ja chce tylko dodać że zakładanie z góry że to najprawdopodobniej nity na tarczy puściły według mnie jest błędne... Osobiście miałem przypadek że wieloklin na wałku się zerwał... Powiem tak: Dużo razy wymieniałem tarcze sprzęgła w 30 i 60 i nigdy się nie zdarzyło żeby tarcza się zerwała. Tarcze wymienia się dużo częściej niż wałek... Na tarczy frazy za każdym razem są nowe a na wałku już nie... Osobną sprawą jest fakt że ktoś mógł naprawiać tarce sprzęgłową na własną rękę w jakiś genialny sposób i źle zanitował... Tak jak koledzy wspomnieli koszty części stosunkowo nieduże (te 300 zł to chyba przesadzone) natomiast gdyby wałek był do wymiany to już trochę dłubania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

Pamietam że 28 miały na wałku gruby wieloklin. z tego prawdopodobienstwo oberwania go było mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo111    0

witam

mam takie pytanie. czy ktoś wie jak ustawić odpowiednio sprzęgło w c 330 z 1977 r. to jest 2 stopniowe na 6 łapek.

z góry thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najlepiej to zrobić na wyczucie ja robiłem w tamtym roku po jednym obrocie na każdej śrubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

to jest dla starego typu sprzęgła jakby komuś było trzeba: musisz tak ustawić aby luz miedzy pierścieniem wyciskowym 3 łapek a łożyskiem był na wszystkich równy przy pierwszym stopniu 8mm od łozyska(3 śruby dociągające tam są i wykręcasz każdą o tyle samo obrotów) , przy drugim stopniu masz 6 wkrętów dociskających dokręcasz je wszystkie do oporu a potem kazdy cofasz o 1,5 obrotu i powinno być już ok

a to dla nowszego typu: 3 łapki I stopnia ustawiasz aby były równo odsunięte od łozyska na 6 mm, a II stopnia na 12 mm od łożyska i powinno być ok(osobiście ustawiam na 7 i 14 lepiej biegi wchodzą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo111    0

a jak odrużnić łapki I stopnia od łaPEK II stopnia??

bo jedne mają takie kapelusiki a drugie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

te co mają pod spodem 3 takie właśnie kapelusiki to są łapki I stopnia, pozostałe 3 to II stopień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnybravo    2

naprawa byla kosztowna okazalo sie ze wiekszosc srob na tylym moscie sie odkrecila lub poukrecala dodatkowo w skrzyni biegow na dolnym walku odkrecila sie nakretka i narobila balaganu w skrzyni biegow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekb351    0

Witam Wszystkich.

Chciałbym zapytać o dwie sprawy w sprzegłe do c-330.

Kupiłem niedawno ten ciągnik z usterką sprzęgła.

Podczas cięższej pracy "śmierdziało" sprzęgło wiec postanowiłem rozpołowić sprzęgło i zobaczyć co się tam dzieje.

Po rozebraniu ujrzałem ze brakuje sprężyn które dociskają tarcze i ze jedna tarcza jest mniejsza.

Wiec moje pytania są takie:

1.Czy brakuje tych sprężyn czy tyle jest fabrycznie?

2.Czy ta mniejsza tarcza jest oryginalna?

Miałem dużo praktyki przy c-360 ale tam obie tarcze maja taką samą średnice.

Poniżej dołączam linki do zdjęć.

 

25fc222972938350med.jpg

 

6b81f01abb6ea2d5med.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

z którego roku ten ciagnik masz? jeżeli masz ciagnik do numeru nadwozia 255999(numer masz w dowodzie) to tam było 8 sprężyn, jak powyżej to powinno być 9. Ale najlepiej jakby tam nie było wstaw wszystkie nowe sprężyny z podkładkami znaczy lepiej 9 spręzyn i 18 czerwonych tych podkładek(wstawiasz podobnie jak na zdjęciu czyli 3 spręzyny wolne miejsce kolejne trzy i tak dalej). Tarcze masz takie jak powinny być ta większa jest od I stopnia(używasz jej przy zmianie biegów), a mniejsza od II(czyli napęd WOM, podnośnik). Śmierdziało temu bo slizgało się przyczyn mogło być kilka: zaolejona tarcza, zużyta tarcza, źle wyregulowane sprzęgło, sprężyny straciły swoją spręzystośc i są za miękkie wtedy docisk słabo dociska tarcze i poślizg jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedar124    0
Napisano (edytowany)

U mojego dziadka też cięzko chodzi sprzęglo w c-330 da sie to jakos wyregulowac albo cos?

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Proponuje przesmarować oś pedału oraz łożysko wyciskowe. Jeżeli na docisk jest dane 12 sprężyn może trochę ciężej chodzić.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedar124    0

Witam! Da sie zmienć w C-330 która ma sprzęglo 3 łapkowe na 6 łapkowe? A jak sie da to co trzeba przerobić albo jakie częsci trzeba zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

a sprężyny od łożyska oporowego byly zmieniane??? jak wysoko masz pedał dzwigni?? prawidłowo wysprzegla 1 i 2 stopien??? Podczas nacisku wyczuwasz jakieś drgania ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Cytus
      Panowie mam pytanie bo wymieniłem tarcze 1 i 2 stopnia i po zakręceniu docisku łapki sie za bardzo cofnęli w stronę sprzegla i jest straszny luz na pędzle co moze byc przyczyna?
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj