Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
młody17

Zaraza ziemniaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
zaraza
młody17    12

Chciałbym sie dowiedziec jak u Was z tym jest i kiedy to pryskacie?? Mam zamiar pryskac jutro nawozem dolistnym i tak mysle ze mógłbym dożucić jakiś środek?? Myślalem o Gwarancie, Brawo 500 lub helm-cymi. A za jakieś 3 tygodnie pojechac Pytonem Consento?? Co Wy na to??? Czekam na odpowiedzi :lol:

Pozdrawiam!!

młody17

ja daje helm cymi plus regent na stonke bo już sie pojawia i w zależności od potrzeby co drugi tydzień powtarzam . U mnei w okolicy neiktórzy pryskaja na zaraze po 5 razy ale to nei jest do końca ze zaraza niszczy zimniaka wszystko zależy od odmiany jedna jest mniej druga bardziej podatna

rotor69    1

za jakieś 2 tyg. na początek ridomil gold, potem jakiś wgłębny np curzate, potem pyton, antracol, na koniec altima 3x. prawie wszystkie odmiany zachowują zdrowotność. do tego basfoliar i actara przy stonce.

Wiadomość z agroFakt.pl

młody17    12

Opryskałem wczoraj trochę i dzisiaj resztę i dałem Bravo 500 (myśle że za tydzień jeszcze raz powtóże zabieg nim) Actare, ekolista i Agrolef-a Totala 20-20-20 :D Zobaczymy za kilka dni jak beda wygladać :D

Dzienks za propozycję i oczywiście czekam na następne :D

Pozdrawiam młody17

lukas120    4

na zaraze ziemniaka pierwsy oprysk nalezy wykonać w 7tygodniu po posadzeniu a później co 2tygodnie naprzemiennie środek działający wgłębnie i kontaktowo

elektrotech    3

Pryskałem Pencozeb +actara(stonka) +nawóz dolistny, powtarzam tak za 2 tygodnie tym samym srodkiem i jakoś od ok 10 lat nic sie nie dzieje z ziemniakami

ps

wiem wiem ,,,jak mozna 2 razy tym samym pryskac ale się sprawdza

daniomax    1
za jakieś 2 tyg. na początek ridomil gold, potem jakiś wgłębny np curzate, potem pyton, antracol, na koniec altima 3x. prawie wszystkie odmiany zachowują zdrowotność. do tego basfoliar i actara przy stonce.

myśle że stosujesz najlepsze środki...są coprawda drogie>ale skuteczne...ja ridomil kupuje głównie do warzywek(cebula por cukinia) a w ziemniakach to corok inne środki stosuje>w tamtym roku jechałem :pyton naprzemiennie z jakimś tanim kontaktowym>w tym roku curzate indofil antracol...już mi ziemniaczki mimo wszystko upadły(jeszcze niecałkiem ale dzisiejszy deszcz ich pewnie dobije)....>a na stonke regent>ale na drógi rok zrezygnuje z niego...

daniomax    1

ja od dawna stosuje regent..ale w tamtym i w tym roku sie niesprawdził musiałem poprawiać drugim zabiegiem...zrezygnuje z tego środka na przyszłość(prawdopodobnie jest już rozcieńczany) bo mimo wysokiej dawki stonka niespada wszystka B) trzeba zmienić na coś z inną substancją czynną . Nie wiem jeszcze jaki to będzie środek....zobaczy sie na drugi rok :)

daniomax    1
Pryskałem Pencozeb +actara(stonka) +nawóz dolistny, powtarzam tak za 2 tygodnie tym samym srodkiem i jakoś od ok 10 lat nic sie nie dzieje z ziemniakami

ps

wiem wiem ,,,jak mozna 2 razy tym samym pryskac ale się sprawdza

to można tak actare9na stonke) z grzybobójczym łącznie....ciekawostka...tak sobie myślałem że (jeśli chodzi o stonke) to właśnie na ten środek sie przeżuce

stasiex    23

Żeby nie zakładać nowego tematu - zastanawiam się jaki kupić środek na zarazę (o działaniu układowym albo wgłębnym) - Toska 72,5 WP, Tanos 50 WG, co lepsze? Co polecacie?

Vitasem    17

Są to podobne preparaty zawierają tą samą substancję aktywną o działaniu wgłębnym cymoksanil ,natomiast inne mają substancje o działaniu kontaktowym wydaje mi się ,że ta zawarta w Tanosie jest nowocześniejsza, jeżeli różnica w cenie nie jast duża wybrałbym Tanos 50WG.

stasiex    23

W końcu kupiłem Galben - niestety w sklepie przy WGRO nie mieli nawet Chwastoxu :P, a co dopiero jakiejś tam Toski (pan nawet proponował mi - tu cytat - "Kużate" :P )

lukaasz    2

Przepraszam za odkop, ale mam pytanie. Czy można mieszać opryski na stonkę i zarazę?

dlugin    0

Przepraszam za odkop, ale mam pytanie. Czy można mieszać opryski na stonkę i zarazę?

[/q

no pewnie ze tak :rolleyes: normalna sprawa :rolleyes:

vicia1223    10

ja osobiście ich nie łączę , na szkoleniu gościu mówił że niektóre środki się gryzą , tzn spadek działania . nie polecił mi łączyć acrobatu i apacza. Apacz na stonkę jest ok , działał na polu przez 3 tygodnie.

PK007    14

Tydzień temu ziemniaki były opryskane na zarazę środkiem curzate w dawce 2kg/ha (taka jest zalecana na opakowaniu) do tego był dodany mocznik w stężeniu ok 6,5% byłem dzisiaj na polu i część krzaków straciła turgor zaczyna się kłaść i nie wiem czy to mogła byc wina tego zabiegu dodam że solidnego deszczu nie było już z miesiąc? Jest szansa że jeszcze się podniosą?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować