dawid2795x

Skąd najlepiej sprowdzić ciągnik?

Polecane posty

dawid2795x    1

Witam chciałbym w najbliższym czasie kupić ciągnik i mam zamiar sprowadzić go za granicą gdyż chyba najlepiej się opłaca . I związku z tym mam pytanie z jakiego kraju najlepiej sprowadzać ciągniki (proszę dawać linki stron aukcyjnych) chodzi mi głownie o MF lub JD za około 50 tyś. ;)

Edytowano przez robertbara
Nie piszemy skont tylko skąd!!

Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

a czemu nie z Francji i z Anglii?

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta
  • Like 1

Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

Nie kraj się liczy a to jak ciągnik był eksploatowany (servis, sposób jazdy, brańża produkcyjna, ilość hektarów, obsługa na czas itd). Ja polecam Niemcy, Francję, Anglia i Dania. (Jakieś doświadczenie posiadam, więc te kraje polecam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@dawid2795x bo w Anglii klimat nie jest za bardzo sprzyjający , widziałem kilka ciągników które miały nie wiele ponad 10 lat a były strasznie pordzewiałe i porośnięte mchem, we Francji ponoć strasznie katują ciągniki i chyba jest coś w tym prawdy bo widziałem u jednego handlarza fendty z Francji były w wieku ok 10 lat i każdy przechodził na warsztacie konkretny remont i nakładanie nowego lakieru , widziałem też przed naprawa i nie wyglądały za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Nie kraj się liczy a to jak ciągnik był eksploatowany (servis, sposób jazdy, brańża produkcyjna, ilość hektarów, obsługa na czas itd). Ja polecam Niemcy, Francję, Anglia i Dania. (Jakieś doświadczenie posiadam, więc te kraje polecam).

A możesz mi powiedzieć z jakich dokładnie punktów kupować, chodzi mi o komisy itp?


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

Mniej więcej stwórz zarys co chciałbyś kupić, nigdy jednak nie przystawaj do końca przy tym, jedno jest pewne trzeba szukać i szukać. Przypadkiem możesz trafić na całkiem niezłą ofertę. Są komisy, niekiedy uda się kupić bezpośrednio od rolnika, czasem nie drogo możemy nabyć świerzo sprowadzonego do kraju. Tu nie ma jednoznaczności. Wiadomo im więcej wiemy o konkretnym egzemplarzu tym lepiej. Najlepiej złapać na polu, odczepić na podwórku sprzęt, dopełnić formalności i takiego okurzonego przywieść do kraju. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Myslałem nad Massey ferguson 6180

link Mozę mi ktoś powiedzieć jak się sprawują te ciągniki?


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

Powiem tyle; Dobrze patrzysz. Trzymaj ten poziom! Trzymaj garde ;). Pozdrawiam. Taki Ferdek to marzenie :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Wie ktoś może czemu nie mogę się dodzwonić na niemiecki numer ?


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

francuzi i anglicy po prostu nie dbają o sprzęt, a na dodatek mają dużo ha i maszyny są mocno wypracowane a na dodatek nie są serwisowane tak jak w niemczech czy holandi i dlatego najlepiej kupować tu bo jest sprzęt serwisowany i rolnik nie jest duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Sory że zmieniam temat ale mam pewien ciągnik już na oku z Niemiec lecz nie mogę się dodzwonić do właściciela.122 761978 oto jest ten numer, wpisywałem juz kierunkowy 0049, +49 i nadal mi mówi ze numer jest nieprawidłowy,Roaming mam włączony . Co mam zrobić w tej sytuacji?


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Szukać dalej.być może niemiec przekręcił cyfre w numerze i sie nie zgadza.możesz tez napisać do niego maila,jest taka możliwość na mobile.de.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Mam takie pytanie czy gdy sprowadzę ciągnik z Austrii to będę musiał płacić jakieś opłaty (wzbogacenie) lub coś podobnego? :blink:


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Nie ma znaczenia gdzie kupisz ciągnik najlepiej aby był w dobrym stanie techniczym .Mój znajomy kupił samochód Mercedes Sprinter z Niemiec, który strasznie narobił się w Straży Pożarnej. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

jak nie ma znaczenia skąd, chyba jak ciągnik pracował na 100ha a 30 to jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@mincek18 przecież kolega @kamil900830 wyraźnie napisał że nie ma znaczenia z jakiego kraju ważne aby był dobry technicznie, czytaj dokładnie.

Ten co pracował na 100ha może mieć mniejszy przebieg niż ten co na 30ha bo przecież ten na 100ha mógł pracować w lekkich pracach i nie za wiele bo mógł mieć większych pomocników , a ten na 30ha mógł sam obrabiać wszystko a wtedy stan licznika może być imponujący ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

zaglądał ktoś na agrotrader.pl jest tam pelno ciągników typu fendt 411 vario 2003r za kilka tys euro?? to jakies "wałki" ktos kręci chyba na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

właśnie że źle myślicie. kraj ma duże znaczenie ponieważ w takiej francji gospodarze są bardzo duzi, mają po pare tys ha, po za tym tam gospodarze łączą się u kupują maszyny wspólnie, także wyobraźcie sobie jak jest wygląda ciągnik który ma paru właścicieli a na dodatek francuzi sami sobie prowadzą serwis czyli robią to jak chcą ;) sam znam przypadek gdzie człowiek kupił JD dwu letniego i korek od spustu oleju nie był dotykany a olej czarny jak smoła :) także tłumacze że ciągnik najlepiej kupować tam gdzie są mali rolnicy w Holandi tacy są i serwis prowadzi firma tak samo jak w niemczech. moim zdaniem najlepiej z tych krai brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

@dawid2795x, znajomy handlarz ma MF'a 6180 do sprzedania, maszyna jest w całkiem niezłym stanie posiada elektrohydrauliczny rewers, nie pamiętam jaki przebieg ale wiem, że chce za niego coś koło 60 tys.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Ile kosztuje sprowadzenie ciągnika z Anglii chodzi mi o cenę transportu ?

Czy to możliwe ze taki ciągnik kosztuje tak mało kosztuje?link


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Także widziałem te oferty tanich ciągników. Jeszcze kiedyś w autogiełdzie. Miałem zamiar kupić jakiś, zadzwoniłem do gościa, który chciał od razu zaliczkę- to mu z góry podziękowałem. Za jakiś miesiąc później znalazłem info bodajże w Tygodniku Rolniczym jak gościu (prawdopodobnie ten sam) kantował rolników, którzy wpłacali zaliczkę i na tym kontakt się kończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj