Skocz do zawartości
zetor8012

Sposoby na mycie silnika

Polecane posty

zetor8012    0

Witam!

Chciałbym wyczyścić ładnie silniczek w golfiku tylko nie wiem jak to uczynić czym ?? jakimś preparatem ?? myjka?? Prosze o rady ponieważ mam olej na silniku chciałbym go jakoś zmyć

mirasek    7

Z traktorowych doświadczeń (bo japonia jakoś nie cieknie) to myjka + preparat, w przypadku ciężkich zabrudzeń powtarzane do skutku, opcja budget to ON + pędzelek + myjka.

ECU nie zalej jeżeli jest gdzieś pod maską :P

Manio1523A    0

Jeśli chodzi o myjkę to odradzam. To zależy jeszcze w której generacji. Jak w 4 i w górę zalałbyś komputer i nie wiadomo do czego to by doprowadziło. Radze raczej jakiś preparat do mycia silników lub jak kolega wcześniej pisał ON i jedziesz.

Wiadomość z agroFakt.pl

brzozak2    236

nawet w drugiej bylo ecu, to czemu mowisz, ze w czwartej i w gore?

myjka jest spoko, tylko nie zdziw sie jak nie bedziesz mogl silnika odpalic przez 2 dni, ale nic strasznego, wystarczy, ze wyschną zakamarki z czujnikami.

Thomas2135    1219

Do mycia tłustych zabrudzeń od ON lepsza jest nafta. Jeśli szykujesz go na sprzedaż to takie dokładne mycie od razu jest podejrzane.

jezynek5211    1

przeca są preparaty do czyszczenia silnika . pamiętaj tylko o zakryciu np. torbą foliową osprzętu silnika ( alternatora,rozrusznika itp.).

nawiasem mówiąc , to w golfie 3 jako takiego komputera nie ma , a jeśli jest to w podszybiu , także żeby go zalać trzeba być niezłym "artystą"

miszka31    29

ja wiem co trzeba robić by był czysty ;) na bieżąco usówać wycieki i po problemie.

rolniksam2    0

ja jak ostatnio myłem ciągnik do malowania to myłem go kretem i spłukiwałem wodą wszystkie zanieczyszczenia zaszył czasem z starym lakierem

4368764    0

My myjemy karcherem a jak nie chce schodzić to takim płynem (nie pamientam nazwy) popsikamy i idzie elegancko ale najlepiej na bieżąco myć po większej robocie. ;)

najlepiej po każdej robocie wziąć myjke ciśnieniową i umyć a jeśli chodzi o czyszczenie  silnika po olejach itp itd i ść do sklepu motoryzacyjnego i kupić preparat ja kupowałem ale ju ż nie pamiętam nazwy 

david85    1

Najlepsze są preparaty do mycia silników i później karcher z ciepłą wodą nie polecam kreta lub sody kaustycznej bo później jest problem z zapieczonymi śrubami i farbę zmywa

Petekw    3

Najlepszym według mnie srodkiem do mycia silników jest "Ultramyt". Potem tylko karcher i mamy silnik czy inne podzespoły błysk zero tlustego. Po polaniu bezposrednio silnika w moment przezera brud o 1cm grubosci. Wiem bo mylem nim raka.

Stachux    6

ja używam środka K2 popsikam i chwila i brud przeżera zaś karcher i nic nie ma brudu

Arturo    35

tak samo są dobre środki firmy K2 AKRA do mycia silników i ogólnie olejów itp pryszcząc na brud sam spływa ale i tak poprawi sie myjeczką i silnik jest jak nowy ;)

samczyk1991    82

Karcher, ja go nie miałem , to przed malowaniem ciepła ropa (olej napędowy) pędzelek i pojechał, potem preparatem na smary i oleje i silnik czyściutki. Podobno soda kaustyczna jest najlepsza , ale jest to środek silnie żrący, trzeba umieć się z nim obchodzić bo można se krzywdę zrobić , a metal może nawet do gołego metalu wyczyścić ;)

Hrabia, preparaty na smary kupisz w sklepach z asortymentem dla rolnictwa, na stacjach benzynowych :D

raffx89    2

najlepiej na poczatku myjka umyc z grubsza,potem benzyna i pedzlem wymyc i jeszcze raz myjka i wsio;p

rafal13113    98

jeśli przed malowanie to najtaniej i dobrze to soda kaustyczna fakt trzeba umieć się z nią posługiwać ale nie jest to straszne, a większość preparatów do mycia silników jest na bazie sody kaustycznej

damian18    3

ja raz brałem sprężarką ON "pomalowałem" potem wodą z głębinówki zmyłem i po sprawie

Davidastra    0

albo Arwa K2 albo Tenzin Truck do pistoletu nanieść spręzarką a po paru minutach karcher zamiennik benzyna ekstrakcyjna git majonez

mateusz330    0

witam koledzy ja ciagnik po całym sezonie prac myje karcher i dimmer bardzo dobry płyn wszystko zmyje nie ma na niego lepszego płynu wszystko wymyje nawet pod malowanie bede go uzywał bo jak sie ociepli to musze trzydziestke wymalowac pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html