Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Radio
Lukaszjarm    4

na kazdym przewodzie we wtyczce ISO jest wszystko napisdane ktory przewód jest do czego

dwa glosniki tez moga byc ja tak mam w kazdym traktorze . po prostu podlaczasz dawa i tyle a reszta izolujesz

emillo1212    15

Moim zdaniem najpierw przydało by się wyciszyć kabinę, ale i tak nie płaca się bo nawet nie ma gdzie tego radia umieścić ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukaszjarm    4

miejsce zawsze sie znajdzie jak sie chce a czy ktos chce radio w capku to juz jego sprawa a po drugie zawsze mozna sluchawki zalozyc albo sluchac na postoju

tigger2012    0

Właśnie dość często jeżdżę do lasu po drewno i tak bym słuchał muzyki, a kabina jest dość szczelna.

A czy trzeba by było zamontować bezpiecznik?

Lukaszjarm    4

przy radiu powinien juz byc w zestawie na przewodzie albo wlozone z tylu ale jak by nie bylo to by trzeba bylo zalozyc bedzie zezpieczniej

tigger2012    0

W aukcji pisze

"OKABLOWANIE

* Czerwony kabel- Zasilanie stałe napięcie 12/24V po włączeniu stacyjki

* Żółty kabel- Zasilanie stałe "podtrzymujące" - napięcie 12 / 24V bezpośrednio z akumulatora.

* Czarny kabel - masa sygnałowa "

Czyli żółty kabel do aku. Czarny do masy,a gdzie czerwony?

wsk125ccm    11

Jeśli chcesz słuchać często radia, to radzę kupić starego kaseciaka blaupunkta czy pionieera, dużo lepiej będzie zbierał stację od tego "no-name".

Dobrze by było, jeśli znalazł byś aukcję z obciętą wtyczką ISO (często oznacza to, że radio jest kradzione, ale nie zawsze) wtedy jest łatwiej podpiąć kabelki zasilania i głośników.

+ (często czerwony kabelek) podpinasz pod masę ciągnika (jeśli masz prądnicę), jeśli alternator to pod + z akumulatora

- (często czarny kabelek) podpinasz pod masę (jeśli masz alternator), jeśli prądnicę to pod - a akumulatora.

Ważne, jeśli masz prądnicę, żeby radio nie dotykało obudową masy ciągnika - robi sie zwarcie.

Kabelki od głośników obojętnie jak podepniesz to i tak będzie grało ;)

I przy zakupie anteny patrz jakie masz gniazdo w radio, bo są różne.

Czy gdzieś nie było podobnego tematu??

Henius91    576

ja w 1224 wlasnie zamontowalem radio Blaupunkta i tez mam ISO i jest czerwony kabel do stacyjki (po wyciagnieciu kluczyka radio sie wylacza), niebieski do + z akumulatora, po to ze jak wyciagniesz kluczyk to staly prad podtrzymuje napiecie w pamieci radia i nie kasuje stacji zapisanych (jesli masz na pokretlo ustawiane stacje to nie ma takiego kabelka) i czarny to masa.

samczyk1991    82

Na radiu lub w instrukcji będzie rozpisane jak podłączyć głośniki, żółty (w samochodach jest podłączony pod stacyjke) i czerwony (główny plus) możesz razem pod jeden plus podłączyć, czarny to masa.

Co do wyboru radia , to popieram wypowiedź wsk125ccm, kup starego blaupunkta niż ten nowy badziew. Ja w fergusonie mam kaseciaka blaupunkta i najtańszą antenę i lepiej ściaga fale niż nowy wujasa JVC za który wybulił 350pln

damian18    3

stanę w obronie tych radioodtwarzaczy kupiłem takie też myślałem że będzie to szajs ale jednak nie i jest całkiem przyzwoicie jak za tą cenę

Lukaszjarm    4

ja mam kilka sztuk radii dalco i sa za***iste dwaz mp3 drugie z dvd i trzecie karty pamieci i mam jedno panasonika i sie bardzo czesto zawiesza . tanie fradia polecam dalco

raczek19    0

Jak podłączyć radio w ursusie c330 prosze o pomoc

Edytowano przez raczek19

raczek19    0

Jeśli chcesz słuchać często radia, to radzę kupić starego kaseciaka blaupunkta czy pionieera, dużo lepiej będzie zbierał stację od tego "no-name".

Dobrze by było, jeśli znalazł byś aukcję z obciętą wtyczką ISO (często oznacza to, że radio jest kradzione, ale nie zawsze) wtedy jest łatwiej podpiąć kabelki zasilania i głośników.

+ (często czerwony kabelek) podpinasz pod masę ciągnika (jeśli masz prądnicę), jeśli alternator to pod + z akumulatora

- (często czarny kabelek) podpinasz pod masę (jeśli masz alternator), jeśli prądnicę to pod - a akumulatora.

Ważne, jeśli masz prądnicę, żeby radio nie dotykało obudową masy ciągnika - robi sie zwarcie.

Kabelki od głośników obojętnie jak podepniesz to i tak będzie grało wink.gif

podłaczyłem tak jak napisałeś i nie działa pomożesz

Kabelki od głośników obojętnie jak podepniesz to i tak będzie grało wink.gif

hej przeczytałem twoja wypowiedz jak podł radio w ciapku ale nie moze sie wł wyłumacz mi to dokładnie dzieki za pomoc

Gość dominik55   
Gość dominik55

ja polecam podłączać radia pod rozrusznik, wtedy jest stały prąd. Nic się nie grzeje i nie ma zwarcia. u mnie jest tak i nie narzekam

ukasz    58

A jak podłączysz do bezpieczników to masz zmienny? :blink: Przy takim podłączeniu jak kiedyś z jakichś przyczyn zwarcie się zrobi to z dymem może pójść instalacja/ciągnik/garaż (niepotrzebne skreślić :D )

Napisano (edytowany)

Witam. Mam pytanie chcę założyć do ursusa c330 stare radio na kasety mam antenę tylko zakończoną kablem bez żadnej końcówki dałoby się jakoś to podłączyć? Ponieważ chciałbym radia słuchać;)

Edytowano przez krzysztofczarnecki_175442

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się