Skocz do zawartości
tomaszew

miksujący sie olej w skrzyni biegow mf2620

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
tomaszew    0

mam problem z uzyskaniem odp cisnienia. gdy olej jest zimny to traktor dzwiga az milo a gdy sie rozgrzeje jest duzo gorzej.byc moze przyczyna jest piana jaka powstaje w skrzyni(pelno pecherzy powietrza).pompa ma cisnieni 120bar przy zimnym oleju.Gdzie moga byc zawory bezpieczenstwa?czy to wina moze tej piany?moze cos dolac do oleju(podobno sa takie srodki)???a ogolnie to idzie jak osa;D

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    62

ale dokładniej jaka piana ;) bo śladowe ilości się tworzą zawsze :D (ale naprawdę bardzo malutko)

tomaszew    0

A jaki masz olej?? Ile przepracował mth?? Przypadkiem nie wymieszał ci się z innym??

Mam go od 2007r. przepracował gdzieś 600mth może więcej.Do oleju na którym przyszedł z Francji dolałem ok. 3x po 5litrów agrolu.Być może będzie potrzebna wymiana,ale czy to poprawi ciśnienie?

To są raczej więcej jak śladowe ilości tej piany.

Cineek    6

MF jest wrażliwy na olej... sam będę robił wymianę bo u mnie też się pieni, ale mam swieżo sprowadzonego z Francji, a jaki kolor masz tego oleju? Jest klarowny czy bardziej taki kawa z mlekiem?

tomaszew    0

MF jest wrażliwy na olej... sam będę robił wymianę bo u mnie też się pieni, ale mam swieżo sprowadzonego z Francji, a jaki kolor masz tego oleju? Jest klarowny czy bardziej taki kawa z mlekiem?

Olej wygląda całkiem normalnie kolor podchodzi pod żółty..

massey2620    2

witam, mam podobny problem w swoim MF 2620, mam go od 3 lat i też robi mi się piana w oleju ale jest to raczej przez dolanie złego oleju, chcę go w najbliższym czasie wymienic, jaki alej macie w swoich Masseyach???? lub jaki polecacie do tego modelu???

Ferdek07    62

był już poruszany podobny temat, może nie jest to wina oleju a padająca już pompa, chociaż stary ciągnik nie wiadomo czym tam francuzy go zalały kiedyś oleje mogły mieć inny skład, może ten olej ma z 15 lat nie wiadomo ile to stało ile stał u handlarza, może w oleju jest woda, tak czy inaczej w dobrym tonie było by wymienić olej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sznajdik
      Czy da się zrobić wyjście do hamulca hydraulicznego do hamowania przyczepy w mf 3060 i gdzie ewentualnie się podłączyć?
    • Przez kiernoz
      Witam. Mam do kupienia traktor Massey ferguson 6110 Chciałem zapytać czy to dobry traktor i czy jest awaryjny ? byłby to traktor zastępujący ursusa c3603p głównym jego przeznaczeniem była by praca z ładowaszem czołowym ,rozrzutnik, beczkowóz, kosiarka, zgrabiarka ,przetrząsarka. Był by to 2 traktor w gospodarstwie do lżejszych prac. Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez Masterek24
      Witam
      Dzisiaj umyłem przed zimą ciągnik. Po myciu odpaliłem i podczas jazdy nie działa żaden półbieg. Jak zatrzymam ciągnik to każdy półbieg wchodzi i jaki sobie wbije i ruszę to na takim jadę tylko problem że podczas jazdy już zmienić nie mogę nie działają o co chodzi ??
    • Przez dawid1983
      WITAM MAM PYTANIE CZY DO MF 3070  PRZED POMKA PALIWA MOGE ZAMONTOWAC JAKIS DODATKOWY FILTERK  ZEBU ZBIRAL TEN CALY SYF ZE ZBIORNIKA A NIE POMPKA PALIWA  JAKI TEN FILTERK ZAMONTOWAC PROSZE O PODPOWIEDZ MOZE KTOS MA COS TAKIEGO ZROBIONE JAKIES ZDJECIA
    • Przez mfmf
      mam problem z kontrolka zapchanego filtra oleju, zapala sie po jakiejs godz pracy w polu, gdy go zgasze odstoji 5-10 minut gasnie ale po chwili znowu sie zapala. Ciagnik po zapaleniu kontrolki nadal jest sprawny i wszystko dziala wporzadku?

olej i filtry sa nowe, olej to fuchs hydramot 10w40

co to moze byc? czujnik cos nie bangla?