janek90

maszyny do john deere 5090r

Polecane posty

janek90    0

chce kupic kilka maszyn wraz z jd 5090r i niewiem jak duze moze on maszyny ciagac. a chodzi mi głównie o pług obrotowy, agregat uprawowo- siewny, opryskiwacz, rozsiewacz, przyczepa najlepiej tandem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Jakis plug zagonowy lub obrotowke agregat uprawowy i cos innego beczka 6 tys l ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Napisz coś więcej. Ile kaski masz do wydania na poszczególne maszyny. Przede wszystkim klasa ziemi itd. Czy maszyna mają być nowe czy używane? ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

KarolT25- jak masz pisać takie posty to lepiej nie pisz jesteś człowieku dnem co chce nabić tylko durne posty.

A więc JD 5090M myśle że pług 3 skiby obracany ale okładnie ok. 50 cm agr. upr.-siew. 3 m. powinien dać rade ale bierny a przyczepa z 10 ton .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

kasa na maszyny wszystkie + ciagnik to 300 tys netto czyli cala pula z prow. 3 i 4 klasa gleby z przewaga górek. maszyny maja byc nowe. i ciagnik to 5090R a nie 5090M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

To wg. mnie jakiś lekki plug obrotowy 4*40 możesz śmiało brać do Jaśka jeśli nie masz ciężkich gleb. Ciekawe są Pottingery. Np. coś takiego http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=191852 Jeśli coś tańszego to zarekomendował bym swój pług ;). Zetor Junior 4. Szerokość robocza 30 - 40cm na korpus. Mała waga (900kg). Ja za niego dałem 20.000zł, jestem z niego zadowolony i bardzo fajnie mi się nim orze. Jeśli zagonowy to np. u mnie w okolicy JD 5720 śmiga z Kverneland'em AB100 i zamiata z nim aż miło. Co do agregatu to 3 metrowy na pewno. Unia ma sporo takich, np. Ares. Wejdź na strony producenta i tam czegoś poszukaj, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Co do przyczep to może Metal-Tech albo Pronar. Myślę że przynajmniej wniosłem coś do tematu :D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Nie słuchaj sie podpowiedzi żebyś brał 4obrotową. Mój kolega ma 5820 i pług zagonowy 4 skibowy AB 100, lata z nim jak chce ale 4 obrotowa o co innego bo jest dużo cięższy i przód będzie w górze. Drugi znajomy ma 6420 czyli ciągnik już cieższy i orze pługiem EM 100 4x45 ale z cieżarkami 800kg i turem i przód rwie do góry. Do pługa 4skibowego obracanego najlepszy jest ciagnik 6cylindrowy i nie chodzi mi o moc bo 110KM w silniku 4cylindorwym sobie poradzi z 4obrotowa na lekkiej ziemi ale o mase ciagnika. 5090 to mały lekki ciągnik który sobie nie da rady z czwórką oborotową jeśli chodzi o podnoszenie ale też i o moc bo 90KM to dużo za mało do 4. Więc do 6420 pług 3skibowy obracany był by idealny, a 4 to niestety jest za ciężka.

Do 5090R bym myślał o AB 100 4 skibowym lub ewentualnie jakimś lekkim 3 skibowym obracanym.

 

A jeśli chodzi o agregat to ten co ma 6420 ma 3m agregat aktywny i siewnik. I też sieje z ciężarkami i turem, a na uwrociach musi wciagać troche siewnik. Więc 5090 mimo ze by miał lżejszy bierny agregat to też sobie nie poradzi z takim zestawem.

Ja bym proponował 2,5m.

To tylko moje zdanie ale przemyśl to dokładnie bo jak kupisz mniejszy sprzęt to najwyrzej będziesz robił szybciej ale jak sie okaże że sprzęty są na wyrost do ciągnika to w najlepszym wypadku będziesz robił przez siłę, a w najgorszym wcale nic nie zrobisz.

 

Przyczepy nie polecam na tandemie bo jednak taka dusi na zaczep, a ciagnik jest krótki i lekki i bedzie cie strasznie bujać. Kup normalną i naucz się cofać.

 

Rozsiewacz do nawozów to jaki byś nie kupił tu raczej niema nic na przeszkodzie.

 

A jeśli chodzi o opryskiwacz to zależy czy ma być zaczepiany czy zawieszany. Zaczepiany ma taką zaletę że możesz małym ciagnikiem ciagnąć duży opryskiwacz ale problem że z zaczepianym o wiele łatwiej sie zakopać bo jak już oś w opryskiwaczu zaczyna sie topić to juz kaplica, z zawieszanym powinny być większe szanse na przejechanie bo nie ciągniesz go za sobą i jest lżejszy ale to też jego wada bo ma mniejszą pojemność niż zaczepiany.

 

Pozatym jakieś brony, agredaty ścierniskowe, bierne uprawowe, kosiarki, prasy?

Firmy raczej polskie czy zagraniczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek90    0

planuje byc nastawiony na urawe zbiz w uproszczeniu tzn nisko ciete rrzysko potem ug max lub prp sol i potem oranie i siew. mysle o opryskiwaczu hardi nk, agregat uprawowo- siewny famarol s 400, plug kverneland, rozsiewacz kuhn mds i przyczepe warfamy na tendemie 7 ton. co myslicie o takim zestawie maszyn?

 

i naprawde bedzie bujac z tandemem tego johnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Co do wypowiedzi @marekgizio, co do obrotówki ok masz swoje zdanie i je szanuje ale ja myślę że John dałby radę w lekkim obrotowym pługu 4*40, Kverneland AB100 to też bardzo fajny pług, sam wcześniej ci o nim pisałem (teraz już decyzja należy do ciebie janek90). Co do agregatu to po prostu nie rozumie ;/ 2.5m do 90 konnego ciągnika JD?! Ja uważam że 3m to najlepszy wybór. Podnośnik na pewno nie będzie miał problemów (z tego co wiem to ma chyba 4200kg udźwigu) jeśli waga zestawu nie będzie przekraczała 1300kg i będzie ok ze stabilnością i uciągiem. W końcu JD goły waży chyba 3700kg + pewnie z 500kg obciążników, 4,5l silnik też swoje robi więc Johny da pewnie rade bez niczego. Na potwierdzenie moich słów http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=186783 Może janek90 zagadaj z tym gościem i zapytaj się ja radzi sobie z tym agregatem TD. Parametry ciągników podobne więc ... Co do przyczepy to nie wiem bo nie miałem nigdy przyjemności jeździć z tandemem ale coś w tym może być że 7 ton to za dużo do utrzymania stabilnej jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Szerokość roki nie jest problemem bo 5820 z pługiem AB 100 pracuje z szerokością nawet 180cm. ale obrotowy to co innego, go się ciężej ciągnie, jak z taką samą szeorkościa w zagonowym sobie radzi to w obrotowym bedzię silnik skatowany na maksa.

Druga sprawa to masa pługa. Po pierwsze to podonośnik dostanie w d*pę a po drugie to go przeważy skoro 6420 z turem i ciężarkiem czuje masę pługa.

Znajomy co ma 5820 mówi że niemasz szans żeby jeździć z 4skibowym pługiem obracanym, bo ciagnik jest krótki i lekki a w pługu ciężar jest daleko wysunięty do tyłu.

 

A co do agregatu uprowowo siewnego to może jakiś super lekki agregat i siewnik z małym zasypem i wciągany na każdym obracaniu by chodził ale to jest mały ciągnik i jednak 3m są przeznaczone do cięższych ciągników. Tu idealny bedzie 2,5m.

nie sztuka kupic maszyny i potem się głowić jak zrobić robotę tylko żeby to wszystko działało. Najwyżej właściciel zrobi dwa przejazdy na polu więcej ale przynajmniej spokojnie zrobi robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Widac niektórzy nie rozumieją że pług jest długi ktos porówna wagę pługa i udźwig podnosnika i się cieszy że podniesie. Co innego podnieśc np siewnik 1000kg a co innego pług. Kiedys też myślłem tylko obrotowy dzisiaj nie kupil bym go zwykły wystarczy przynajmniej według mnie. Pozatym cena jesli bierzesz 300 tys z prow swojej kasy też musisz niemało wyłożyc przy dzisiejszych cenach zbóz kiedy to się zwróci i kiedy zacznie na siebie zarabiać. Co do tandemu jest o tym dyskusja w innym dziale nic nie bója bez przesady amanewrowac jest łatwiej. Pozatym zauważcie czemu tychnaprawdę dużych przyczep nie robią z osią skrętną tylko na dolny zaczep coś w tym jest.Myśle że tandem warfamy bedzie dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o cenę i jakosc. Pozatym zwróće uwage na ceny cześci zamiennych lemiesz do pługa uni będzie napewno tańszy niz ten do zachodniego a to często taki sam kawałek blachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

napewno ten ciągnik nie da sobie rady z pługiem 4 obrotówką . do tego to jak kolega wyżej napisał 110 km (przynajmniej) jak ktoś takim pługiem orze to jego sprawa ale tobie bym nie radził szkoda traktora . i agregat uprawowo - siewny napewno nie 3 m ludzie kolega ma forterre 11441 (110km) to ma co w 3m robić radze brać 2,5m wtedy wiesz ze da rade a przyczepa to tak jak zostało juz powiedziane tendem !!!!! wszedzie cofniesz a taką dwie osie to trzeba sie gimnastykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

@hubertuss, jeśli warfama robi jakościowo dobre rzeczy to życzę powodzenia. Ma prasę Z-543 i rozrzutnik obornika 4,5 t. wtedy te maszyny wydawały mi się jakościowo dobre, ale tak: prasa cud techniki to nie jest typowa polska myśl konstruktorska, mam ja 4 albo 5 sezonów już nie pamietam robię u sie bie i jedenj osoby i czasem u sąsiada ale rocznie nie więcej jak 450-550 bel, kilka awarii już miałem na gwarancji uszczelniacze na podbieraku cały czas opuszczał podbierak, popękany łańcuch główny - ogniwka były potrszakane i wygladały jak pajeczyna, łożyska na podbieraku wymiana po 3 sezonach, wciągnaie sznurka przez podbierak (dobrej wprawy trzeba)i wykrzywiajace się pręty łańcucha w komorze, problem z formowaniem beli w słomie np.najgorsza owsianka, raz wpadł jakiś brud do rozdzielacza i nie działało podawanie sznurka ale to akurat nie wiem skąd się to wzieło. Rorzutnik w oborniku jeszcze nie chodził, służy innym celom transportowym póki, jest garażaowany ale jakość malowania to jest porażka totalna(niektóre elementy chyba były malowane na "gołą blachę" farba płatami schodzi, tandetne jest wykonanie detali jak wszelkiego rodzaju osłony.Znajomy miał taki sam tylko do obornika i nie garażował to zgnił dosłownie w 2 lata(kwetsia konserwacji i dbania), drugi znjaomy ma też do obornika no to tak jak napisałem w konetarzu. Przykro mi to mówić ale ten sprzęt w porównaniu z innymi firmami najtańszy nie był i jeśli miałbym kupować jeszcze raz to z ręką na sercu bym tego nie kupił. Prasa ni epowiem zbija bardzo dobrze belki złego słowa nie powiem ale jeśli chodzi o jakość podzespołów mam złe zdanie, rorzutnik dość masywny (za cienka blacha na podłodze) ale tu z kolei detale i malowanie.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

może ja coś do powiem bo czytam i trochę śmiech bo u nas z biernym agregatem i amazonką 3m chodził zetor 7711 z dołożonym przodem i dawał radę tylko przód rwało do góry i trzeba było zawsze składać go a ciągnik chodził z 3skibową obrotówką lemkena opala 110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

ja właśnie mam 4 obrotówkę ale mi się wydaje mały do niego ziemie mam średniej klasy ale pagórki a ile by zwykłych pociągnął może by się lepiej opłacało mam glebogryzarkę z siewnikiem pneumatycznym lata z nią chociaż czasami daje w kość szerokość 3,20m tylko jaki byłby pług dobry do niego i przyczepy jakie do ziarna bo w żniwa tylko cały czas jezdną i wożę bo mam dwie sprawne d-47 no i na nie za dużo nie naładuje myślał bym o jakiejś większej przyczepie tylko taniej i jaka polecacie przyczepę pod tą moc ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Mam JD 5090m i ciągam nim plug obracany 3 skiby bez obciaznikow lecz z ładowaczem, tak samo bez obciaznikow śmigam z agregatem uprawowo siewnym 3 metrowym i z pełnym siewnikiem na uwrociach nie ma potrzeby narzucania siewnika na agregat bo przodu nie podnosi. :-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj