Skocz do zawartości
hrabia5994

Woda w cylindrach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Woda
zorzyk2    50

Nic nie było bo miałeś wypaloną uszczelkę i miała gdzie uciekać.Jak komora spalania ma np. 10cm3 objętości, a nad tłokiem w suwie sprężania jest dwa razy tyle tej wody, to gdzie się ona ma zmieścić. Za mało kaszy zjadłeś. ;)

elektrotech    3

wszystko jest dobre ale nikt niewie ile tej wody tam jest... -ja bym sie nie czaił zdjąć głowiczki i wyczyscić -albo tak jak pisano wykręcić wtryskiwacze i wlać strzykawką trochę oleju silnikowego i odpalać aby wyrzuciło wodę - nie polecam odpalania bez wyjęcia wtrysków -bo nikt nie jest jasnowidzen i ile tej wody jest...jeszcze ewentualnie strzykawka 100 i wężyk i próbować

antonio86    38

Po pierwsze to czemu myłeś silnik przy odkręconych kolektorach?,trzeba było zpuścić troche ropy-pędzelek i jazda potem opłukać i odpalić ,żeby odparowało

Wiadomość z agroFakt.pl

Roki212    83

Ja tez nie czaje czemu kolega mył wtedy silnik jak juz poodkręcał co poodkręcał...

Silnik sie myje przed rozebraniem jak jest jeszcze kompletny...

A co do wody skoro bedzie remont to czy wczesniej czy później głowice zdejmiesz to lepiej to zrobić teraz zanim rdza łapnie tuleje i pierścienie ;)

antonio86    38

dobra troche mnie poniosło-ale skoro było na nim tyle syfu tzn ,ze gdzieś przeciekało paliwo lub olej i dlatego osadzał się kurz!!!

Tak więc głowice musisz ściągnać, zeby wymienic uszczelki-najlepiej kup cały komplet(pod kolektory,itp.)

powinienes też wymienic oring pod pompą wtryskową, ale jeśli się nie znasz to nie rób tego sam,zeby nie przestawić kąta wtrysku

hrabia5994    1

ale jak ściągnę głowice to potem będę musiał wołać kogoś aby ją ustawił chodzi mi o zawory czy nie będzie trzeba bo nie pamiętam a jeśli tak to może wie ktoś jak to się robi

kielbasa    1

Ja już nie raz miałem wodę w cylindrach, i moją metodą wcześniej opisaną pomogło. Zawory ustawiasz po demontażu klawiatury bądź popychaczy.

seweryn20    575

Po każdym demontażu głowic czy choćby samej klawiatury zawory TRZEBA REGULOWAĆ. Takie mecyje piszecie jak by ten silnik był z cukru. Nawet jeśli cylindry były by pełne wody to kręcąc rozrusznikiem silnik po prostu stanie i tyle. Rozrusznik nie ma tyle siły żeby cokolwiek mógł w tym przypadku uszkodzić. Najnormalniej w świecie daj wajchę na zero i kręć.Jeśli jest dużo wody to stanie. Wtedy czeka cię wykręcanie wtrysków. Jeśli mało to coś tam wydmucha. Możesz mu dla pewności trochę oleju puścić przez zawory i to cała robota. jeśli nie masz rozrusznika zrób kilka obrotów wałem ręcznie. Jeżeli będzie się obracał bez przeszkód to pociąg go delikatnie na wysokim biegu i to wszystko. To jest ŻELAZO nie porcelana.

hrabia5994    1

zrobiłem tak wyjąłem wtryski i wyciągnąłem wodę szczykawką ale nie zdołałem go odpalić bo drugi ciągnik nie odpalił ale jutro naładuje aku i spróbuję go przepalić. Nic mu się nie stanie jak niema w nim chłodnicy ani wody ???????????

seweryn20    575

Jak nie ma wody w chłodnicy to zapalić możesz. Ale tylko na chwilę. nic mu nie będzie jeśli pochodzi z minutę bez wody. za tą chwilę nie zdąży się nić nadmiernie nagrzać. W ogóle się nie zagrzeje. Tak że śmiało.

kielbasa    1

Jeżeli będzie długo pracował bez cieczy chłodzącej może dojść do zatarcia w skutek przegrzania. Wynika to z rozszerzalności cieplnej materiałów.

sebe1033    62

bez wody go nie rozgrzewaj tzn 5 min i gaś, ewentualnie możesz wsadzić wąż do przewodów od chłodnicy i zalać wodą

seweryn20    575

Zapalić na chwilkę, żeby wydmuchało wodę z cylindrów. Na to wystarczy kilkadziesiąt sekund i gaszę. Dłużej nie ma sensu. Przez tą chwilę nic się nie stanie.

damian18    3

he he profesorowie z agrofoto uszczelkę miałem walniętą ale nic na zewnątrz nie uciekało poprostu silnik wydalał wodę wydechem! nic temu silnikowi nie będzie zapal nawet przejechać się kawałek możesz ale tylko kawałeczek;p! i tak nawiasem to czytajcie ze zrozumieniem on nie chce robić silnika tylko remont wizualny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się