MarekZulawy

PROW-nie chca dac ciagnika

Polecane posty

Piotrekkk    0

Witam . Czy na 39ha z produkcją zwierzęcą dostane ciągnik 130km? Posiadaj juz ciągniki o mocy 90km , 60km, 40km brane na SPO. Oczywiście ten 90km zamierzam sprzedać jezeli uda mi sie dostac Z PROW ciągnik. Też jestem z łódzkiego i czekam na odpowiedzi kiedy będzie Nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no tak rozumiem... ja i wujek mieszkamy w tej samej miejscowości i u nas tereny nie są równe i traktor ma co robić i do wujka przyszło pismo dlaczego chce taki duży ciągnik i uzasadnił bo są u nas górki i taki ciągnik jest potrzebny ;) a co do ilości ciągników to jak dostane tego NH TD5030 to sprzedam Zetora 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Nie prawda , że liczą 3km na hektar, ja mam 12,90h i wziąłem 100 konny:)

Liczyłeś utrzymanie, i roczne wykorzystanie tego ciągnika?


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Same h to nie wszystko jeśli ktoś ma dodatkową produkcje np zwierzęcą też jest to brane pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Ostatnio się pytałem w ARiMR ile trzeba mieć ha na 122KM ciągnik. Odpowiedzieli mi że jak nie mam żadnego ciągnika i jestem młodym rolnikiem to minimum 16ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@Mariusz650 wiesz moze czy w pomorskim tez bedzie nabor w czerwcu??

Nabór na pewno będzie, ale termin jeszcze nie jest określony. Nie liczyłbym na czerwiec, raczej dopiero wrzesień. Jedyny problem w pomorskim to bardzo mało kasy. Zostało pieniędzy na około 100 wniosków zwykłych i trochę więcej mlecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

skad masz te informacje??

Wejdzie na stronę minrolu (rozporządzenie) i zobaczcie projekt rozporządzenia o podziale środków. Parę prostych rachunków i tak wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

na stronie ARiMR jest napisane, ze jest wykorzystana dopiero polowa kwoty przeznaczonej na PROW 2007-2013, wiem ze z tego PROW jest nie tylko MGR ale i renty strukturalne, MR itp. ale to ma byc rekordowy rok jesli chodzi o wyplaty pieniedzy we wszystkich 22 programach wiec jakies pieniadze sie znajda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Pamietaj ze zdecydowana wiekszosc z naboru 2009 pieniedzy wyplaconych jeszcze nie ma...wiec to o nich rowniez mowia jako o rekordowym roku

 

Z rozporzadzenia do ktorego link jest wyzej jasno wynika ze w 2010 nabor bedzie we wszystkich wojewodztwach ,lecz w woj . lubuskim , wlkp i zachodniopomorskim bedzie tylko dla mleczarzy...a w zach.pomorskim i lubuskim kwoty praktycznie symboliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bee    0

W mediach hucza, ze mlodzi dostana po 4,5 tysiaca zl rekompensaty za niskie ceny. A to co ma byc w MGR to jakies dodatkowe pieniadze wlasnie dla mleczarzy. Nigdzie nie ma jeszcze ostatecznych dyrektyw. Nie dajmy zwiesc sie tym co mowia w mediach, przeciez liczy sie to co rzad podpisze, a nie jakie maja zamiary. A jak ogladam agrobiznes i co dwa tygodnie sie wersja zmienia to mi sie smiac z nich chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9607    9

Ja mam dwie c330, jednegą c360, 914 i czteroletniego zetora forterre 9641.

Jak sądzicie dostałbym NH TD5020 72km albo TD5010 60km na ok. 35ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

Ja mam takie pytanie. Czy jak bym teraz kupił ciągnik za gotówkę to czy mogę go wpisać do wniosku który dopiero będę składał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak na 35 h trochę zadużo tych ciągników i km w sumie nawet nie wiem po co ci nsatepny jak byś te ursusy sprzedał to może.

 

Prow ma pomagac ludziom któzy nie mają kasy na sprzęt jak byś wcześniej kupil to wychodzi że pomoc ci niepotrzebna. Mogę się mylic. Przy zakupie na Prow jstnieją pewne procedury jak porównanie ofert itd, pozatym jstnieje możliwośc że wniosek nie przejdzie i kasy nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Czy jak bym teraz kupił ciągnik za gotówkę to czy mogę go wpisać do wniosku który dopiero będę składał?

Jedynie możesz wziąć w leasing i przerobić leasing na pożyczkę jak będziesz bliski podpisania lub po podpisaniu umowy.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Witam ja mam 26 hektarów i chciałbym wziąć najmocniejszego zetora forterre (125 km) Teraz mam zetora 7245 HS (65km). Ostatnio kupiłem pola z dużymi górami. I agregat 4,5 metra. Czy jest to możliwe żebym dostał taki ciągnik bo słyszałem że jak ma się duże góry to można dostać silniejszy oraz czy liczą się dzierżawy i ile trzeba czekać od złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    49

Witam ja mam 26 hektarów i chciałbym wziąć najmocniejszego zetora forterre (125 km) Teraz mam zetora 7245 HS (65km). Ostatnio kupiłem pola z dużymi górami. I agregat 4,5 metra. Czy jest to możliwe żebym dostał taki ciągnik bo słyszałem że jak ma się duże góry to można dostać silniejszy oraz czy liczą się dzierżawy i ile trzeba czekać od złożenia wniosku

dzierżawy muszą być co najmniej na 5lat od momentu wypłaty dotacji, w praktyce 5lat+ rozpatrywanie wniosku 1rok razem= ok 6lat dzierżawy zawartej w formie pisemnej,myślę żę jak byś dostał tego zetora na 26 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

5 lat od otrzymania ostatniej płatności wg mnie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj