MarekZulawy

PROW-nie chca dac ciagnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarekZulawy    0

Witam. chcialem prosic o pomoc. Mam ponad 50 ha na żuławach, bez produkcji zwierzecej i zadnego ciagnika w gospodarstwie mlodszego niz 20 lat. Chcailem kupic 140 konnego claasa, pozniej zszedlem do 130 konnego jd a nawet i ciagnika o mniejeszej mocy nie chca sfinalizowac. z ich wyliczen wynika ze max moze to byc 127 koni, a proponowali mi 110 ktorym meczylbym sie z 4 skibowa obrotowka, 3 metrowym agregatem oraz gleboszem. Mam pytanie czy ktos wybrnal z podobnej sytuacji i w jaki sposob???????? dziekuje za odpowiedzi. dodam ze ziemie mam dobra i ciezka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jeżeli jest już temat w sprawie PROW to i ja się wtrącę...

wie może ktoś kiedy będą przyjmowane wnioski na PROW???

jestem z łódzkiego , mam 11ha i na stanie posiadam C-360 i Zetora 7211 i gromadzę już papiery.

Chcę wziąć NH TD5030 z pługiem unia tur 35 4 skibowy i agregat podorywkowy KOS 2,1B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Witam. chcialem prosic o pomoc. Mam ponad 50 ha na żuławach, bez produkcji zwierzecej i zadnego ciagnika w gospodarstwie mlodszego niz 20 lat. Chcailem kupic 140 konnego claasa, pozniej zszedlem do 130 konnego jd a nawet i ciagnika o mniejeszej mocy nie chca sfinalizowac. z ich wyliczen wynika ze max moze to byc 127 koni, a proponowali mi 110 ktorym meczylbym sie z 4 skibowa obrotowka, 3 metrowym agregatem oraz gleboszem. Mam pytanie czy ktos wybrnal z podobnej sytuacji i w jaki sposob???????? dziekuje za odpowiedzi. dodam ze ziemie mam dobra i ciezka

 

dobre uzasadnienie, było wstawić jakąś maszyne która ma zapotrzebowanie na 140 km i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetror    0

Witam. zetorek1607 ja jestem na bieżąco w PROW i mi się wydaje ze będziesz miał ciężko zęby dostać taki ciągnik bo oni liczą 3 km na hektar ziemi.

A co do ciebie MarekZulawy to masz dosyć młoda ciągniki bo oni nie liczą ciągnika w gospodarstwie wtedy gdy ma więcej niż 30 lat.Ale spróbuj inaczej możesz napisać im ze masz jakoś maszynę co potrzebuje większy udźwig niż stary ciągnik albo ze musi mieć większą wydajność pompy hydraulicznej spróbuj tak pomyśleć pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

jeżeli jest już temat w sprawie PROW to i ja się wtrącę...

wie może ktoś kiedy będą przyjmowane wnioski na PROW???

jestem z łódzkiego , mam 11ha i na stanie posiadam C-360 i Zetora 7211 i gromadzę już papiery.

Chcę wziąć NH TD5030 z pługiem unia tur 35 4 skibowy i agregat podorywkowy KOS 2,1B

 

Witam. Nabór na PROW-modernizację gospodarstw rolnych w 90% będzie w czerwcu. Pierwszy nabór dla producentów mleka odbędzie się w pierwszej połowie czerwca a drugi nabór dla reszty odbędzie się w 2 połowie czerwca lecz jeśli jakiś producent mleka nie zdąży złożyć w swoim terminie to może złożyć w tym drugim. A teraz niespodzianka wnioski będą rozpatrywane według zebranych punktów i to od tych punktów będzie zależała kolejność rozpatrywania. A i jeszcze jedno nie we wszystkich województwach będą nabory w moim MAZOWIECKIM na pewno będzie. Jeśli prowadzisz produkcje mleczną czyli posiadasz zwierzęta to możesz dostać ten ciągnik, pługi i ten agregat, a jak masz zwierzęta i byś do tego ciągnika jeszcze tura dołożył to już na pewno, znam rolników którzy mieli po 8 ha ziemi i produkcję zwierzęcą bydło lub świnie i ciągnik z ładowaczem zawsze przechodził. a co do starych maszyn to powyżej 15 lat to dla AGENCJI "złom". Jeśli natomiast nie masz produkcji zwierzęcej to będzie ciężko z tymi maszynami. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie mały pytanie troszkę nie w temacie ale związane mniej więcej ;)

też jestem z łódzkiego

i myślałem na PROW kupić BINA i dmuchawę ssąco tłoczącą

 

tylko czy przyjmują wnioski i do kiedy i jak to wogóle jest czy taki pomysł sie kwalifikuje na PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

tzn. mój wujek 2 lata temu miał już na placu NH TD80D i on ma 12 ha...

ja jak byłem uzgodnić w Ujeździe że chcę ten ciągnik to mi od razu powiedzieli że nie dostanę na takie ha i mi doradzili żeby wziąć ten agregat ;)

właśnie tam mi powiedzieli że na 50% mogą przyjmować w kwietniu ale jeszcze nie wiedzą dokładnie

 

ja zajmuję sie produkcją świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

mam takie mały pytanie troszkę nie w temacie ale związane mniej więcej ;)

też jestem z łódzkiego

i myślałem na PROW kupić BINA i dmuchawę ssąco tłoczącą

 

tylko czy przyjmują wnioski i do kiedy i jak to wogóle jest czy taki pomysł sie kwalifikuje na PROW

 

Nie wiem czy w łódzkim będzie nabór trzeba pytać w ARiMR. Ten bin i dmuchawa kwalifikują się do wniosku tylko minimalna kwota zwrotu czyli kwota jaką ci agencja zwróci nie może być mniejsza niż 20 tys. złotych, no i pod bin musisz zrobić plany i mieć wszystkie decyzje i pozwolenia na budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kujawy    0

Miszka ja mialem podobny problem. Wiekrza maszyna nie pomoze. Nie wiem czemu ale na prow w tym naborze maja takie swoje parametry uzasadnienia za szok. Ja walczylem z plugiem bo 4 obr nie chclieli mi przyznac. Co do Ciagnmiika to nie mozna bylo zmienic na mniejszego. Kolega na 28ha dostal 143Km DF a do tego nie chcieli mu przyznac 4obr. Z koleji kuzyn na 16ha zero jakiejkolwiek hodowli,(gola ziemia)dostal Valtre N101 o mocy 110KM i przyznali mu do tej Valtry 2 Skiboby plug obr wiec to wszystko zalezy od tego kto sprawdza wniosek. Zloz aneks i udaj sie do kierownika arimr .

A na modernizacje slyszalem ze nabor rusza w marcu,doklanie nie wiem kiedy.

Szymonek skladaj nic nie tracisz,najwyszej koszty poniesione na wniosek jesli sam nie wypelnisz go. Ja skladalem wniosek w kwietniu,bylem prawie na koncu listy w kuj_pom i dopiero teraz umowe podpisalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

tzn. mój wujek 2 lata temu miał już na placu NH TD80D i on ma 12 ha...

ja jak byłem uzgodnić w Ujeździe że chcę ten ciągnik to mi od razu powiedzieli że nie dostanę na takie ha i mi doradzili żeby wziąć ten agregat ;)

właśnie tam mi powiedzieli że na 50% mogą przyjmować w kwietniu ale jeszcze nie wiedzą dokładnie

 

ja zajmuję sie produkcją świń

 

Czytaj odpowiedzi na pytania. wyże w odpowiedzi napisałem że WNIOSKI będą przyjmowane w czerwcu napewno nie wcześnie. Jeśli masz produkcję świń to tak jak wyżej pisałem jeśli nie masz tura to go wstaw do wniosku i na 95% powinieneś ten ciągnik dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Witam. chcialem prosic o pomoc. Mam ponad 50 ha na żuławach, bez produkcji zwierzecej i zadnego ciagnika w gospodarstwie mlodszego niz 20 lat. Chcailem kupic 140 konnego claasa, pozniej zszedlem do 130 konnego jd a nawet i ciagnika o mniejeszej mocy nie chca sfinalizowac. z ich wyliczen wynika ze max moze to byc 127 koni, a proponowali mi 110 ktorym meczylbym sie z 4 skibowa obrotowka, 3 metrowym agregatem oraz gleboszem. Mam pytanie czy ktos wybrnal z podobnej sytuacji i w jaki sposob???????? dziekuje za odpowiedzi. dodam ze ziemie mam dobra i ciezka

coś tu nie tak , ja wykazałem 35ha ziemi bez żadnej hodowli i mając 180km(14letni), 130 km (3.5letni), dostałem teraz 80-100km po uzasadnieniu które miało 2 zdania.

Zakładam że te 50ha to jest własnośc lub dzierżawa powyżej 6 lat.Nękaj ich do skutku i wciskaj że do twoich maszyn min 140km zapotrzebowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Witam. chcialem prosic o pomoc. Mam ponad 50 ha na żuławach, bez produkcji zwierzecej i zadnego ciagnika w gospodarstwie mlodszego niz 20 lat. Chcailem kupic 140 konnego claasa, pozniej zszedlem do 130 konnego jd a nawet i ciagnika o mniejeszej mocy nie chca sfinalizowac. z ich wyliczen wynika ze max moze to byc 127 koni, a proponowali mi 110 ktorym meczylbym sie z 4 skibowa obrotowka, 3 metrowym agregatem oraz gleboszem. Mam pytanie czy ktos wybrnal z podobnej sytuacji i w jaki sposob???????? dziekuje za odpowiedzi. dodam ze ziemie mam dobra i ciezka

 

Jaką kwotę brutto masz zarezerwowaną w agencji na ten ciągnik? To znaczy na jaką kwotę miałeś napisana ofertę? A właśnie czy ta ziemia należy do ciebie czy masz ją w dzierżawie, jeśli masz ją w dzierżawie to kto bierze dopłatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ale mi na moje ha nie jest potrzebny tur bo i tak on nie bedzie wykorzystany a po zliczeniu to wszystko wyniesie mnie ok 150tys zł więc jak dla mnie to i tak jest dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    50

Nie wiem czy w łódzkim będzie nabór trzeba pytać w ARiMR. Ten bin i dmuchawa kwalifikują się do wniosku tylko minimalna kwota zwrotu czyli kwota jaką ci agencja zwróci nie może być mniejsza niż 20 tys. złotych, no i pod bin musisz zrobić plany i mieć wszystkie decyzje i pozwolenia na budowę.

w łódzkim będzie jeszcze nabór, nie wykorzystano jeszcze wszystkich funduszy na lata 2007-2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie ze sie wtrące,Kiedy zaczyna sie pobór w małopolskim ;)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cie    0

słyszałem że wnioski będą przjmować do kwoty 50 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja na stronie ARiMR Łódź dowiedziałem się że wnioski na PROW będą przyjmowane od 14 do 28 kwietnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam 80 ha może jeszcze 6 dorzucę i chcę brać 155km i 86km plus siewnik i agregat.Ciągniki najmłodszy ma 23 lata i żadnej hodowli.Mam nadzieje dostać, według wyliczeń powinienem.Według artykułu w top agar to do [chyba] 280km.

Dzwoniłem do firmy która opracowała ten artykuł to powiedzieli że nie dostane a zatrudniłem firmę która powiedziała że jest szansa.Według mnie zależy od osoby rozpatrującej wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

@zetorek1607 dwa lata temu były troche inne wymagania na PROW i twój wuj mógł dostać taki ciągnik. Są wytyczne odnośnie doboru mocy i liczby ciągników w zależności od wielkości gospodarstwa. Na twoje gospodarstwo możesz mieć maksymalnie 2 ciągniki i maksymalnie 70km

 

10-20ha; 1-2 ciągniki; 34-51kW

20-35ha; 2-3 ciągniki; 38-58kW

35-50ha; 3-4 ciągniki; 44-66kW

50-75ha; 3-4 ciągniki; 52-78kW

75-100ha; 4-5 ciągników; 63-94kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Nie prawda , że liczą 3km na hektar, ja mam 12,90h i wziąłem 100 konny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Miszka ja mialem podobny problem. Wiekrza maszyna nie pomoze. Nie wiem czemu ale na prow w tym naborze maja takie swoje parametry uzasadnienia za szok. Ja walczylem z plugiem bo 4 obr nie chclieli mi przyznac. Co do Ciagnmiika to nie mozna bylo zmienic na mniejszego. Kolega na 28ha dostal 143Km DF a do tego nie chcieli mu przyznac 4obr. Z koleji kuzyn na 16ha zero jakiejkolwiek hodowli,(gola ziemia)dostal Valtre N101 o mocy 110KM i przyznali mu do tej Valtry 2 Skiboby plug obr wiec to wszystko zalezy od tego kto sprawdza wniosek. Zloz aneks i udaj sie do kierownika arimr .

A na modernizacje slyszalem ze nabor rusza w marcu,doklanie nie wiem kiedy.

Szymonek skladaj nic nie tracisz,najwyszej koszty poniesione na wniosek jesli sam nie wypelnisz go. Ja skladalem wniosek w kwietniu,bylem prawie na koncu listy w kuj_pom i dopiero teraz umowe podpisalem.

 

Masz racje, zależy na kogo się trafi, ja miałem przeprawe z nimi przy SPO, sprawa wylądowała w Warszaie, odwoływałem się, temat był taki że za wysoki podajnik do zboża stawiam, według nich jak bin ma 10,90m to i podajnik ma mieć tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

ja na stronie ARiMR Łódź dowiedziałem się że wnioski na PROW będą przyjmowane od 14 do 28 kwietnia ;)

 

Podaj link do tej wiadomosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

od 14 do 28 kwietnia to przyjmowali w tamtym roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj