Pirell

Case 1460 Axial flow czy fortschritt 514

Polecane posty

Pirell    0

Witam

Mam 26 hektarów (chcę zakupić większą ilość) i planuje kupić kombajn case 1460. Ale znajomy powiedział mi że kupując taki kombajn dowiem się ile kosztują naprawy, i radzi zakupić fortschritt 514 bo jet tańszy w naprawie. Oprócz swoich hektarów będę miał jeszcze do koszenia co najmniej 20 u wujka i znajomych. Case z 1987r kosztował by mnie 50tys zł. fortschritt w przyzwoitym stanie ok 35tys. Co radzicie kupić i jak sprawują się te case-y, czy są mocna awaryjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

O Case'a zapytaj użytkownika @barthez96, on ma takiego i coś może powiedzieć o nim


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Mam kombajn Case 1460 AF fotki są w galerii.Jeśli chodzi o części to kto od razu zakłada że się będzie psuł niektóre części w kombajnie się zużywają i mimo wszystko trzeba je wymienić.Można też dobrać części z innych maszyn.W polsce wiem po sobie części są dość drogie osobiście części do pompy hydostatyczej zamuwiła mi rodzina z Kanady.Kombajn jest bardzo wygodny ma hydrostat klime hydraulicznie rozkladaną rurę ,a sterowanie praktycznie wszystkim jest elektrohydrauliczne. Wszystko masz na jednym panelu.Obroty rotora i wiatru ustalane są z kabiny.Dzięki dużym sitom kombajn praktycznie nie gubi. No chyba że wjeżdza na gigantyczna górę.Jeśli chcesz jeszcze coś wiedzieć to pisz chętnie pomogę. Polecam kombajn :)


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

no a ty w okolicach jakiej kwoty się rocznie mieścisz z naprawami wymianami pasków itp. Oraz jak długo go masz i czy miałeś w tym czasie jakąś poważniejszą awarię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Ja kombajn kupiłem strasznie spanachany więc dużo czasu upłynęło aby był w takim stanie jaki jest.Z poważnijszych awarii urwał się głowny pas od napędu rotora ale przez błachostkę ponieważ wystawała wajcha od rewersu rotora i pas o nią ocierał i wkoncu przetarł się i strzelił.Mam go pierwszy sezon ;)


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przeniesiony do działu "Jaki kombajn wybrać?"


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

A co wy w ogóle myślicie o kombajnach case bo w większości widzę że polecacie class, JD, NH. Chciałbym aby się wypowiedziały osoby które mają case dłuższy czas, przede wszystkim jak tam z częściami czy są łatwo dostępne i nie trzeba czekać po kilka dni i czy są dużo droższe od części do fortschritt-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Case okey, ale system Axial Flow w pierwszych wersjach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ma tendencje do gryzienia zboża i tłuczenia słomy, o wiele lepiej będzie wziąć sprawdzony układ z wytrząsaczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Co do słomy to fakt ale puźniej niema problemu z uprawami pożniwymi.Bobek co masz na myśli gryzie zboże?? Że robi połówki ??


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, to są główne wady tego systemu, ma dużą wydajność, ale niestety kosztem jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

barthez a jak tam z rzepakiem bo wczoraj ktoś mi mówił że te kombajny się w nim męczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Rotor w case ma dwa biegi,pierwszy bieg służy do młócenia drobnych ziaren, takich jak np rzepak, i grubych np kukurydza,drugi bieg jest przeznaczony do młócenia zbóż.

Ten co mówi że w rzepaku się męczy,to niema pojęcia o koszeniu tym kombajnem,bo kosi na 2 biegu.

To jest tak jak chciał by jechac autem 20na h na 5 biegu,i utrzymac płynną jazdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

@drejsyk z kad wiesz ze w case sa 2 biegi ??. Z tego co wiem to jest ale włączenie i wyłączenie rotora bo już to sparawdzalem

dobry jest w rzepaku bo nie mia w ziarnie polowek


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Bo kosiłem parę lat case 2388,ale znam też mniejsze modele case roterowe ,i zasada jest taka sama.

Żeby zmienic bieg nieraz należy pokręcic kołem pasowym,bo to jest skrzynia mechaniczna, i zębadka musi wskoczyc na swoje miejsce,przesuwając tym pręcikiem zawsze wrzucisz na luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo tego co napisał kolega @bobek farmer, klienci jeżeli narzekają to na to, że słomę mocno rozdrabnia, choć jeden ostatnio powiedział że w sumie to inne kombajny z bębnami domłacającymi robią podobnie ale za duży plus wszyscy z którymi rozmawiałem uznawali to że właśnie połówek rotor nie robi... A tu kolega pisze coś zupełnie odwrotnego???


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

W rzepaku sie nie męczy i nie robi połówek w żadnej roślinie.

@drejsyk a nie jest tak że jest luz cofanie rotora i 1 bieg do koszenia ??


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nowych jest skrzynia CVT do sterowania rotorem więc obroty można płynnie zmieniać a co do połówek to właśnie raczej takie opinie słyszałem jak pisze kolega powyżej że wcale nie występują, jeden rolnik powiedział mi tak: panie wypluje tyle co zwykły(klawiszowy) ale za to nie mam nic połówek wiec cena za rzepak lepsza.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Jak chodzi o biegi rotora to jest 1 i 2 ,niema sensu wyłączanie retora na luz,co do wstecznego biegu retora,to cały kombajn powinien chodzic na wstecznym bo co z dolnym podajnikiem i chederem,chodz dolny podajnik ma cofanie elektryczne ,ale nie zawsze działa.

Co do robienia połówek,robiłem usługę w dużej firmie, gdzie kosiły claasy lexion 480,w zboża które było na zasiew jechał zawsze case bo nie robił połówek.

Ale jest możliwośc robienia połówek,a nawet śrutu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier603    0

witam mam dylemat chce kupić kombajn i niewiek czy claas 96 czy case 1460 .Prosze o info na temat obu nich.Który z nich się nada najlepiej do kukurydzy.

Edytowano przez szwagier603

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj