Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Trzymasz byczki na wolnostanowiskowych? A co jak przy stole będzie stało więcej byków i ten którego będziesz chciał załapać będzie miał mniejszy łeb i rogi od innych i się wyplezie? A z resztą po co chcesz je łapać? Jak na sprzedaż to przecież można zarzucić powróz na rogi zaciągnąć i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@przemek1025a jeśli uważasz że byka który chodzi od małego w oborze wolnostanowiskowej jest tak łatwo złapać to się mylisz, sam ostatnio łapałem byka w wadze poniżej 500kg a tak się rozwścieczył że stało się to niebezpieczne, a mówisz o takim co idzie na sprzedanie a najczęściej taki waży ok 700kg a wtedy może być problem z jego złapaniem.

Dobrym rozwiązaniem może być sprzedaż byków beż łapania ich tylko wpędzanie na samochód jak dobrze pamiętam taki sposób stosuje @pioter niestety nie zawsze tak się da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak mówisz to sory nie wiedziałem, u mnie byki stoją na łańcuchach i jak się urwie jakiś albo rozwiąże czy na handel to nie ma z nimi większego problemu zarzucamy powróz na rogi i zaciągamy do stanowiska w tamtym tygodniu 2 razy odwiązał mi się byk taki w wadze ok. 800 kg ale był bardzo spokojny i bez większego problemu dał się złapać w sobotę idzie na sprzedaż wraz z drugim takim samym, a z miesiąc temu urwał się taki gdzieś z 600kg bo uwiązaliśmy koło niego jałówkę taką ze 120kg i ją wcześniej nie widział, tata wyszedł z chlewa i poszedł za jakieś 30min. a tam byk na jałówce dobrze że położyła się i nic jej nie zrobił i nie połamał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basior3    1

Wiec co radzicie jakie mam zagrody spawać może ktoś zdjęcia pokazać jak ma u siebie bo ja wole trzymać byki na głębokiej ściółce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Jeśli tak mówisz to sory nie wiedziałem, u mnie byki stoją na łańcuchach i jak się urwie jakiś albo rozwiąże czy na handel to nie ma z nimi większego problemu zarzucamy powróz na rogi i zaciągamy do stanowiska w tamtym tygodniu 2 razy odwiązał mi się byk taki w wadze ok. 800 kg ale był bardzo spokojny i bez większego problemu dał się złapać w sobotę idzie na sprzedaż wraz z drugim takim samym, a z miesiąc temu urwał się taki gdzieś z 600kg bo uwiązaliśmy koło niego jałówkę taką ze 120kg i ją wcześniej nie widział, tata wyszedł z chlewa i poszedł za jakieś 30min. a tam byk na jałówce dobrze że położyła się i nic jej nie zrobił i nie połamał.

U nas byki też są na łańcuchu, idą na uwięź gdy mają ok 300 kg, dla tego nie było wolnego miejsca i tak sobie chodził, jak jest przyzwyczajony od małego do łańcucha to co innego ;)

@basior3 wydaje mi się że twój pomysł się nie sprawdzi, Ja bym pozostał przy normalnej drabince, fotki powinny być gdzieś w galerii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basior3    1

Jak będzie na uwięzi od 300 kg to nie będzie szalał bo ja słyszałem ze jak luzem są to lepiej rosną bo mogę trzymać je na stanowiskach od krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Witam, mam pytanie, czy ktos praktykował drabiny paszowe zatrzaskowe przy bydle miesnym?? wiadomo ze bydło miesne które nigdy nie było wiazane moze narobic wiele bałaganu jak sie je wziąże, pytanie czy taka drabina zdała by egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja mam do łapania  bydła  poskrom  sprawdza  się  super. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda osobiście nie miałem takiej drabiny, natomiast z tego co można poczytać na forach, to dosyć dobrze się sprawdza i też jej koszt nie jest wysoki. Inną opcją do łapania bydła jest tak jak pisze Przedmówca- poskrom, np: na byka który również znakomicie zdaje egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj