Tomek12

Ursus 4512 koła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek12    42

Witam mam w swoim ursusie z tyłu koła 13,6-36 są za wąskie jakie koła założyć jak by się zachowywał na kołach od ursusa c-360 14,9R28? Jak myślicie to zły wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja mam MF 590 na kołach 16.9/30 - szerokie ale trochę za niskie. 18.4/30 myślę ze były by w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

To zapytam czemu za niskie?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3512    4

miedzy 13,6 a 14,9 nie ma chyba tak dużej różnicy w szerokosci a te koła od 60tki moim zdaniem beda za niskie, no chyba ze to naprawde jakas okazja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Ja mam r30, szerokie i wysokie w 4514 :) Nie pamiętam dokładnie rozmarów, Ale zachowuje się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@tomek a w jakich pieniądzach te 14,9-r28???trochę za małe bedą.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokłądnie troche małe i zwolni go to w transporcie, ale jeśli taka cena okazyjna to zawsze to cos poprawi trakcji i jak na skiby 30 cm to idealna opona bo już 16,9 potrezba coś większych skib.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

miedzy 13,6 a 14,9 nie ma chyba tak dużej różnicy w szerokosci a te koła od 60tki moim zdaniem beda za niskie, no chyba ze to naprawde jakas okazja :)

Nie ma sensu zakładać kół od c360 do 4512, przecież to co masz teraz 13,6/36 jest dużo wyższe od 60tkąwych, koła z c 360 są wysokości dokładnie takiej jak w 3512, prędkość maksymalna ciągnika spadnie o 4-5km/ha będziesz jeździł tak jak 3512 i takie przełożenia na biegach będziesz miał, pozatym te koła są tylko 3,3 cm szersze od tych co masz teraz, odpowiednikiem kół do 4512 są 16,9/30, moim zdaniem nie warto, bo tylko pogorszysz trakcję i nie będziesz zadowolony, lepiej załóż po obciążniku na tylne koła i będzie OK, a w przyszłości kup jakieś konkretne opony ale nic szerszego jak 13,6 na felgę 36 nie ma, poza tym co się czepiasz tych kół, takie koła też mają swoje zalety, znajomy ma zetora 5745 czy coś takiego bez napędu i ma takie właśnie koła (chyba nawet 12,4/36 i bardzo chwali za uciąg o niebo lepszy jak c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Posiadam felgę 16,9x30 od 5314 1szt poreklamacyjna cena 300zł


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Rzeczywiście pomyliłem myśłałem dobrze tylko napisałem źle jest16,9x34 przepraszam


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

No dokłądnie troche małe i zwolni go to w transporcie, ale jeśli taka cena okazyjna to zawsze to cos poprawi trakcji i jak na skiby 30 cm to idealna opona bo już 16,9 potrezba coś większych skib.

Twierdzisz że koła 16.9 nie nadają się do pługa który ma 30 cm na skibę? to jakie ty masz koła w zetorze? bo podejrzewam że 16.9 , zatem jaki masz pług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

No to da się założyć te 16.9x34 na Ursusa 4512 bo chcę takiego kupić i się waham bo ma strasznie wąskie opony . Na pewno muszą być szersze od 14.9x28 i wyższe . A są 16.9x36 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

Ja mam 16.9/30 i są troche za niskie. Ideał by było 16.9/32 lub 18.9/30 ale do opony 16.9 trzeba pług 35 cm odkładnie. a od c360 koła to zdecydowanie się nie nadaje. a chyba nawet jest inny rozstaw śrub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek3110    0

Witam,

mógłby mi któryś z was podac średnice kół w ursusie 4512? Chodzi mi o przednie i tylne koło średnice felgi i średnice całego koła, koniecznie w cm. Robię model MFa a nie chciałem zakładac nowego tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupa21    0

Witam,

mógłby mi któryś z was podac średnice kół w ursusie 4512? Chodzi mi o przednie i tylne koło średnice felgi i średnice całego koła, koniecznie w cm. Robię model MFa a nie chciałem zakładac nowego tematu :)

 

 

jutro moge Tobie podać bo mam taki cięgnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Nie wiem jak teraz, ale parę lat temu mój znajomy miał podobny problem. Wiem że w agromie kupił sobie kompletne koła 18,4/34 tzn. felgi, opony, dętki. Nie wiem ile za to zapłacił, ale felgi wyglądają identycznie jak oryginalne, tylko szersze.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie, ta opona nie będzie pasować do 4512.

Byś musiał załatwić felgę od 5314 bo tam jest 34" ale by musiała być szersza- żeby weszła opona 18,4-34.

Zresztą ta opona to opona diagonalna więc w polu średnio się sprawdzi. Do uprawy tylko opony radialne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj