frix

Agregat ścieriskowy firmy Henryk Batyra

Polecane posty

izydor6280    1146

tylko gepard ma resorowany kazdy talerz a za takie cos inni producenci licza sobie pow. 15tys

ojciec jezdzil do znajomego i bardzo sobue chwali taki agregat, poza tym fabryka pod nosem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

no sam nie wiem mam mieszane uczucia jedni mówią że to szmelc drudzy że znajomy sobie chwali,faktem jest to że ta rama za solidnie nie wygląda, mało jest opinii,a o innych firmach nie ma aż takich rozbieżnych informacji.co do resorowanych talerzy to nie wiadomo czy nie pękają,dzwoniłem do jednej firmy [nie pamiętam jaka] i facet powiedział że zrezygnowali z resoraków bo pękali,i bądź tu mądry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Ja mam tego Geparda.

I tak:

1. Rama wg mnie jest OK, raczej się nie pognie.

2. Lipa to te "ustrojstwo" co niby gleby ma nie narzucać, od skrajnych talerzy.

Już się pogieło, jakoś to konstrukcyjnie nie jest OK.

3. Zgrzebło jest OK, ale sposób jego regulacji to masakra. Powinno być coś na zasadzie "koła

podporowego".

 

Hydropak do siewnika pasuje OK, do brony już nie. Kilka spawów na bronie i jest OK.

Jedna sprężyna od talerza się wygła, ale tego to nawet nie zauważyłem, dopiero kolega.

 

A sprężyna wygła się wiem gdzie - ciągnik aż stanął, więc sprężyna miała prawo - poprostu spory głaz na drodze był ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Jestem posiadaczem tego agregatu i co do ramy - jest solidna .Nawet z podpiętym siewnikiem nic się z nią nie dzieje .Tak jak kolega pisał wyżej te niby ekrany boczne to lipa ale to przerobię.Tak samo z regulacja tego zgrzebła można by jakoś to mądrzej zrobić.Poza tym agregat spełnia swoje zadanie i naprawdę robi ładną robotę lepszą niż gruber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

planuję zakup agregatu ścierniskowego biorę pod uwagę agregaty również firmy Henryk Batyra chciałem poznać opinie posiadaczy agregatu lub jak ktoś jest w temacie jakie łapy były by lepsze sztywne czy sprężyste i co w tych agregatach Henryka dzieje się że odradzacie tą firmę ,interesuje mnie także jak robi robotę czy się nie zapycha słomą jak podcina ściernisko ,czy wyrównuje bruzdy po łapach ,jak resztki są wymieszane z ziemią, głównie chodzi o to czy po kilku ha agregat się nie powygina nie chciałbym mieć sytuacji że po zakupie muszę coś udoskonalać ,wzmacniać czy przerabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

z mojej obserwacji [pożyczałem talerzówkę i agregaty] że talerzówka jest sporo cięższa na podnośnik,no i się nie zapcha w słomie tak jak agregat,czym w agregacie będą większe talerze tym lepiej no i słoma jak wilgotna lepsza,talerzowałem słomę po orkanie agregatem unii no i 45 cm średnicy to za mało, a co do reszty nie mam wyrobionego zdania, chociaż agregat mam wybrany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

no i znowu ja

chcialbum tym razem zapytac o agregat scierniskowy, szczegolnie posiadaczy takiego sprzety, bo odpowiedzi typu znajomy znajomego... nie bardzo mnie interesuja,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9x    2

Witam!

HENRYKcomPL mam pytanie odnośnie agregatu ścierniskowego, a mnianowicie z jakiego rozmiaru rur wykonana jest rama oraz grządziele (chodzi mi o średnicę zewnętrzną i ściankę) oraz chciałbym wiedzieć jaki jest prześwit pod ramą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

lepiej zadzwn do firmy, tutaj juz dawno nie zagladaja


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valkoz    0

Ale gną Ci sie tylko słupice od łap? Czy też te od talerzy?? I masz już je ze wzmocnieniami? Czy jeszcze bez?

 

przecieżwidzisz, że ci nie odpowie, tylko jęczy tragedia tragedia a jak się zapytasz o konkrety to nic tylko znowu: tragedia..

znam takich, pewnie nawet nie ma tego agregatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Jestem posiadaczem tego agregatu i co do ramy - jest solidna .Nawet z podpiętym siewnikiem nic się z nią nie dzieje .Tak jak kolega pisał wyżej te niby ekrany boczne to lipa ale to przerobię.Tak samo z regulacja tego zgrzebła można by jakoś to mądrzej zrobić.Poza tym agregat spełnia swoje zadanie i naprawdę robi ładną robotę lepszą niż gruber.

Można wiedzieć skąd jesteś?Piszesz że agregat sprawuje się dobrze,jak miałbyś kupować drugi raz też byś wybrał ten czy innej firmy,na jakim areale pracuje?

 

Przyłącze się do @Baartekk ma ktoś w WLKP. takiego GEPARDA?Chętnie podjadę obejrzeć.Interesuje mnie kupno takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Kriss 75 -jestem z mazowsza więc kawałek od ciebie .Odnośnie pytania czy bym kupił teraz pewnie nie bo mineło już 3 lata od zakupu i przez ten czas trochę się zmieniło przybył mocniejszy ciągnik a co za tym idzie wolał bym kupic jakąś dużą talerzówkę ,ciężką ale jak na razie agregat mnie wa się dobrze nic nie ugięte nic nie pękło .Agregatem robię ścierniska po zbożu i kukurydzy najgorzej jest po kuku trzeba 2 razy robic bo po razu słabo to wygląda, także tym agregatem sieje łącze go z poznaniakiem (wszystkiego ze 40 ha rocznie może więcej)Na pewno nie zamienił bym tego na grubera który potrzebuje tyle samo paliwa co i orka a po za tym zostawia bruzdy po grządzielach tego po GEPARDZIE niema jest równo jak po stole.Dobra sprawa to talerze na sprężynie w nim .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

@jaro30 dzięki za odpowiedź.Ja pożyczyłem w tym roku agregat talerzowy Expomu od znajomego i naprawdę jest lżej niż ze zrywaczem którego też miałem pożyczonego dla porównania.Fajnie zrobione,po kukurydzy fakt trochę gorzej ale dało się przemieszać.Mam do obrobienia 30ha.Dlatego rozważam zakup Geparda jest jednym z tańszych agregatów ale mam właśnie jedno ale:niezbyt dobre opinie.

Z jakim wałem go kupiłeś?Który byłby najlepszy według Ciebie na lżejsze gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja ma wał tzw.spiralny i sprawuje się dobrze to fakt nie toleruje mokrej ziemi ale to tylko przy siewie wiosennym bo potrafi się zalepic.Odnośnie wykonania to akurat bym się nie przejmował bo jak mówiłem nic się nie dzieje można jedynie przyczepic się do słabej jakości malowania ale to we wszystkich garażowych wyrobach tak jest.Ciągam go z prędkości 12-14 km to po ściernisku można zaraz siac.Odnośnie pytania który wał będzie lepszy na słabe gleby to wydaje mi się że ten który ja posiadam (mam też słabe gleby)bo pozostałe wały to na ziemie zwięzłe -jeszcze pacer wchodzi w grę ale to jak by więcej siał w zestawie z siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Tak dla Twojej wiadomości @jaro30 jak i innych zainteresowanych:dzwoniłem do Batyry i cena z takim wałem spiralnym to 12260zł brutto.

@jaro30 a tak jeszcze z ciekawości czym to ciągniesz?Ja mam fergusona 115 km i myślę że da radę z 3 metrowym skoro z tym pożyczonym Expomem też pomykałem ~12km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

cena za agregat 3m bez wydzwigu

spokojnie da sobie rade, pociagnie nawet 4m,

zle opinie wystawiaja ludzie, ktorzy albo nie umieja zadbac o sprzet, albo dotycza tych malych agregatow, byc moze one sa slabiej zrobione

o scierniskowych i talerzowym nie slyszalem, aby byly jakies problemy z rama, jakosc farby jest slaba, ale w naszym, ktory stoi pod chmurka, jeszcze nic sie nie dzieje

waga tych agregatow jest niska, ale mysle ze to nie problem dociazyc w razie potrzeby

pomysl o wale gumowym, szczegolnie jesli chcesz uprawiac przed siewem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Tak jak pisze Izydor da rade nawet z 4m. Ja mam 2.7 m a to dlatego że posiadam siewnik poznaniak no i dysponowałem ciągnikiem 85 km.Z SAMYM agregatem dawał sobie nawet nieżle rade z siewnikiem już było gorzej ale tylko jeżeli chodzi o stabilnośc więc założyłem 400 kilo na przedni tuz i było w miarę .Obecnie ciągam 106 konnym ciągnikiem więc problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Dzięki koledzy WESOŁYCH ŚWIĄT!

A tak na marginesie @jaro30 ja mam też poznaniaka 2,7m ale przerobiłem go na 3 m ze względu na zakup rozsiewacza dwu talerzowego i opryskiwacza żeby pasował w ścieżki.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj