bialy1989

WIELTON czy METALTECH ???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy1989    6

witam

 

Może i Wielton ma mocniejszą ramę lecz mocowanie boków jest gorsze od Metaltecha. To samo ze szczelnością - oglądałem w jednym dniu dwie przyczepy. Najpierw Wielton, a po godzinie Metaltech. Jak możemy mówić o szczelności Wieltona kiedy NOWA PRZYCZEPA świeci w rogach. Jak dla mnie jest to niedopuszczalne. Kolejny mankament to właśnie zaczep. W Metaltechu jest dużo mocniejszy i bardziej profesjonalny dzięki czemu nie boje się jadąc z pełnym transportem.

 

mogłem wybrać albo jedną albo drugą (10t i 14t)

takie jest moje zdanie i mój wybór

pozdrawiam

O jakie mocowanie boków ci chodzi? dolne zapięcia są np. w MT 4 a w wieltonie 6.

Wielton ma dużo mocniejsze mocowania skrzyni do podwozia. MT mnie przeraził, całą skrzynię z przodu trzyma pręt 14,tył też nie wygląda dobrze... waga mówi sama za siebie, przyczepy gabarytowo są identyczne a wielton jest cięższy o około 500-600kg. Nie rozumiem z tym zaczepem, chodzi ci o dyszel? Nie zauważyłem żeby MT miał mocniejszy. A tylny zaczep wybierasz jaki chcesz.

O szczelność się nie boję. Miałem w żniwa 5 przyczep i w żadnej nie było nawet szparki. Raz na rok zakładam uszczelkę do okien, kosztuje to może 5zł na przyczepę ale mam spokój. Uszczelka zrywa się dopiero przy wyładunku ziemi czy buraków.

MT zastosował ten swój słynny pręt i przyczepa jest szczelna, Wielton postawił na uszczelki i rzeczywiście są szpary w rogach bo po prostu inżynierowie tego nie dopilnowali.

Wielton w mojej ocenie przegrywa z MT wyglądem. Nie przekonuje mnie ten ciemny kolor podwozia i brudzący się żółty burt. Jak zmienie burty na kolor zielony to cała przyczepa będzie ciemna i jeszcze bardziej brzydka;) Pasuje mi kolor MT bo mam już przyczepy tak pomalowane i pasują mi do JD ale jakość i masywność Wieltona wygrywa i na 90% zamówimy te właśnie przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

akurat co do mas przyczep to nie ma reguły bo:

WIELTON METALTECH

6t 2400 2150

8t 3100 3050

10t 3900 3300

12t 4100 4000

14t 4800 5000

tak więc 14t MT jest solidniejsze? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jednak podałeś masę najcięższej. Kwestia rozwiązań konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Bogdan nie jest kwestią masa tylko jakość materiały użytego do budowy oraz jakość spoin spawanych. Wielton w tym przypadku bije na głowę konkurencję bo ma roboty spawalnicze.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

A potrafisz to udowodnić? :( . Byłem w Wieltonie kilka razy i wiem jak tam są projektowane pojazdy i w takie brednie nigdy nie uwierzę. Producent produkujący 1440 przyczep rolniczych rocznie (obecna produkcja 120 sztuk/miesiąc) zajmujący 5 pozycję na rynku pojazdów ciągnionych pod względem sprzedanych maszyn robił by coś takiego. :(

 

Tak, mogę to udowodnić...

Diler Wielton sam osobiście mi powiedział, że wrzucili przyczepę (niemiecka firma) na lawete, czymś przykryli i tak pojechała do zakładu. Gdzieś z tyłu stoi i zżynają z niej elementy.

 

@bialy1989

1)Nie, w modelu 10t nie mogę mieć profesjonalnego tylnego zaczepu transportowego tylko tzw takie coś przymocowane z tyłu natomiast MT ma mocny zaczep z szerokim kołnierzem tak więc punkt dla MT.

2)Co tak właściwie ma znaczyć ten łańcuch na dolnej burcie co? Przy otwieraniu mam go odpinać? MT ma go na górnej burcie dzięki czemu jest solidnie spięta i nie przeszkadza przy wysypie

 

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Tak, mogę to udowodnić...

Diler Wielton sam osobiście mi powiedział, że wrzucili przyczepę (niemiecka firma) na lawete, czymś przykryli i tak pojechała do zakładu. Gdzieś z tyłu stoi i zżynają z niej elementy.

Zrzynaja czy wykonują testy zmęczeniowe na podzespołach w celu ich oceny i zebrania doświadczeń. Jakoś Mi sie nie chce wierzyć w toje wywody. Wielton zbyt dobrze z Krone żyje zawsze mogli by się ich poradzić :(

A po za tym jaki dealer by się do czegoś takiego przyznał :(:(


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Heh z tego co mi wiadomo, to Wielton prowadził oględziny przyczep Fliegla, ale to była wizyta w punkcie sprzedaży, który potem de facto został dilerem Wielbłądaów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Tak jak i ty, również jestem zaskoczony

Nie chodzi o Krone

Oni zrzynają szczegółowe elementy przyczepy np zamki (słowa dilera)

Niemiecka przyczepa jest solidniejsza więc diler wtedy powiedział mi o tej sytuacji

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Bogdan nie jest kwestią masa tylko jakość materiały użytego do budowy oraz jakość spoin spawanych. Wielton w tym przypadku bije na głowę konkurencję bo ma roboty spawalnicze.

Mtetaltech też ma roboty spawalnicze :( Mi nie chodzi co jest lepsze jakościowo, bo tego nie wiem, ale o to że argument z waga jest chybiony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zamki to kupują gotowe. laugh.gif @b0gdan skąd wiesz? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

bo maja tak napisane na stronie :(

a Fliegl to całkiem mało waży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tak Metaltech ma robota MIG, MAG, TIG.

Libero który dealer Ci takich głupot naopowiadał?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

kolego @libero

 

Model 10 ton Wieltona ma 3 zaczepy tylne do wyboru. zwykły, Rockingera i Kramera więc nie wiem co ty opowiadasz najlepszego?

Wielton ma łańcuchy na dolnej i górnej burcie. Nie wiem jak ma MT? Ma tylko jeden? Swoją drogą to co to za burty które na 450cm się wygną bez łańcucha? Mam w HL burty własnej konstrukcji i na 530cm się nie mają prawa wygiąć i nie ma mowy o łańcuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W MT masz łańcuchy poprowadzone tylko przy górnej burcie w układzie X. Ja mam spiętą na górny woziłem rzepak i pszenice i nic się nie działo. Jak ojczulek woził kilkadziesiąt kilometrów zboże, to łańcuch zakładał na dolną. Podoba mi się system w Flieglu, jest listwa a na końcach ma śruby do naprężania, a na środku burty jest wypust który dociska burtę. Listwa jest poprowadzona pod górną krawędzią dolnej burty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

I musisz odhaczać dolny łańcuch żeby otworzyć burtę?

Góra jest jeszcze nie dopracowana w wieltonie ale co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dołu nie zapinam, a jeżeli jest zapięty to trzeba odpiąć. Osobiście bardziej podoba mi się system w MT, ale nie wiem jak to się sprawdza w pracy, czy rzeczywiście trzyma burtę na tyle mocno, aby się dolna nie rozchodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

kolego @libero

 

Model 10 ton Wieltona ma 3 zaczepy tylne do wyboru. zwykły, Rockingera i Kramera więc nie wiem co ty opowiadasz najlepszego?

Wielton ma łańcuchy na dolnej i górnej burcie. Nie wiem jak ma MT? Ma tylko jeden? Swoją drogą to co to za burty które na 450cm się wygną bez łańcucha? Mam w HL burty własnej konstrukcji i na 530cm się nie mają prawa wygiąć i nie ma mowy o łańcuchu.

 

1) Tak, ma 3 zaczepy do wyboru lecz bez tych szerokich kołnierzy o które tak bardzo zabiegam

2) Tak, ma na dolnej i górnej burcie. Dolny łańcuch (przynajmniej tak mi się wydaje), należy przy każdym wywrocie odpiąć, a jeśli nie odepniesz to pogniesz boki

 

Nie podam danych dilera, nawet nie pytajcie

Widzicie jednak jak reklamuje swoje produkty

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmmm... rozumiem oglądać konkurencję, ale jakoś nie chcę mi się wierzyć, żeby firma z takim doświadczeniem podejmowałaby się kopii. To nie Pronar, że zerżnął z Hawe przyczepę przeładowawczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Mi też się wydaje że Wielton nie zrobiłby czegoś takiego, ale kto wie? Może nie mieli pomysłu jak wykonać przyczepę? Tylko co to zmienia? Mają dobre przyczepy i tyle.

 

O jaki znowu kołnierz ci chodzi? Z tego co się orientuje to w MT są montowane zaczepy rockingera i w Wieltonie też możesz zamówić taki zaczep.

Jest między nimi jakakolwiek różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wstaw zdjęcie tego zaczepu, bo nikt nie wie o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mieszkam blisko fabryki Wieltonu, pracuje tam kilku moich znajomych jako spawacze, wyroby Wieluńskie są najwyższej jakości polecam wszystkim :) sam zastanawiam się nad czymś 12t :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Mi też się wydaje że Wielton nie zrobiłby czegoś takiego, ale kto wie? Może nie mieli pomysłu jak wykonać przyczepę? Tylko co to zmienia? Mają dobre przyczepy i tyle

Wiesz Mi widziałem ich biuro projektowe i rozmawiałem z kadrą to są świetni fachowcy z doskonałym sprzętem i sami świetnie dają bobie radę. Naczepy Long max dłuższe o 1,3 m tylko Krone i Wielton się podjęły produkcji bo inni się bali, obciążenia wózka jezdnego

Nie podam danych dilera, nawet nie pytajcie

Nic dodać nic ująć do zarzutów :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

To nie są zarzuty, to jest tylko czysta informacja jaką dostałem od dilera

Nie podaje danych dilera gdyż nie chce mieć z tego powodu nieprzyjemności

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skąd diler ma taką informacje? Czy sprzedawał on, może jakieś zachodnie przyczepy jednocześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) :) :) tyle odpowiem, a co do korzystania... z rozwiązań... Panowie w fabryce Case mają do dyspozycji ciągniki innych marek w podobnych mocach i tez korzystają ile mogą ;d z rozwiązań oczywiście. Taki świat i nie widzę w tym nic dziwnego grunt że wieloton umie dobrze wykorzystać to co ktoś już wymyślił a nawet to poprawiać, bo po co odkrywać drugi raz Amerykę??? i co innego wymiarowanie i podpatrywanie a co innego kopiowanie wymiarów bo wątpię by to robiła tak szanująca się firma, no dobra wieltona tez mam w ofercie, więc co mam napisać :) A na powaznie:

A nawet jak by zrobili kopię... jeżeli tak dobrą lub lepszą od oryginału to o co kaman???


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj