kpiotr

koszt uprawy rzepaku ozimego

Polecane posty

Lukaszjarm    4

nawet nie wiem c to jest ten ryszczarek

mm 3 klase gleby

sciagasz dolny zaczep jedziesz po ciezkach rzepakowi nic nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego @kpiotr. Rolnicy w naszych okolicach co naprawdę mają dużo pola i wiedzą jak uprawiać rzepak przyznają,że ciężko jest osiągnąć plon rzepaku w granicach 3-3.5 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus    0

może masz za słabe stanowisko pod rzepak i dlatego nie wyciągasz 3t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Kolego @kpiotr. Rolnicy w naszych okolicach co naprawdę mają dużo pola i wiedzą jak uprawiać rzepak przyznają,że ciężko jest osiągnąć plon rzepaku w granicach 3-3.5 t/ha.

Albo uprawiają straymi metodami, trzeba stosować nowoczesna uprawe to może być ważne. Jak ja pierwszy raz siałem rzepak to ojciec cały czas mówił ze to żle ze tego nie powinnem robic, a jak przyczły zniwa i plon był prawie 5t/ha, to wtedy był bardzo zaskoczony takim rezutatem, bo on jak uprawiał to max 3,5t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerf5030    0

Witam mam zamiar zasiacz rzepak ozimy w tym roku lecz niestety na V klasie ziemi,chce go zasiac dla poprawy stanowiska.I chce sie zapytac tych ktorzy sieja rzepak na V klasie,czy warto wogole siac i jakiego plonu moge sie spodziewac przy intensywnej uprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W tym roku to już nie posiejesz, zdecydowanie na to za późno, rzepak ozimy to po koniec sierpnia a nie teraz...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietekmat    0

to nie masz się czym chwalić a ten śmiech to chyba z własnej głupty, jak nie mozesz przekroczyć 3 ton to daj sobie spokój z uprawą, zasadź lepiej orzecha włoskiego i idź do roboty bo marnujesz swój czas i zaniżasz statystyki potem się dziwimy że mamy tak niski plon referencyjny do dopłat bezpośrednich.

a właśnie przez twoją głópote , że chwalisz się wysokiemi plonami z 1 /ha , mamy tak niskie ceny sórowca który produkujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Plon rzepaku to jakiś dziwny jest rozmawiam z kolegą i mówi że na 2 kawałkach miał 43q i 45 q z ha. rozmawiając z jego ojcem o plonie też mówi ale ten plon jest już lekko o 5 q niższy na ha i każdy zaznacza że sprzedany i stąd wiedzą jaki plon.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Stosuje ktoś rsm + coś?

Edytowano przez Mecha
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Jak obecnie wychodzą u was koszty uprawy rzepaku bez amortyzacji? Mam na myśli nawozy, środki ochrony roślin, regulatory i paliwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184
Dnia 25.05.2020 o 09:19, poosa21 napisał:

Pochwal się co dajesz i jakie plony osiągasz. 

Siew rzutowy po bronie talerzowej bez nawozu npk nasiona F2 zagarnięte brona mołczowa  oprysk po 3dniach glifosat +chlomazon zanim nasiona podchodzą wiosną skracanie tebu +CCC  + na robaki + na jednoliścienne  potem 100kgN i tyle do żniw a plon 2,5-3,5 zależy od roku 

Ps Na wiosnę Nawòz jest przed skracaniem a siew jesienią wrzesień 5 nie wcześniej 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj