Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jaką zamuwić maske do Masseya Fergusona 5455 z ładowaczm czołowym- zciętą (ma mniejszą chłodnice, a co za tym idzie przy cięższych pracach silnik się przegrzewa) czy normalną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Moim zdaniem z cięta da ci jedynie lepszą widoczność na to co masz przed sobą, ale za to jak piszesz masz mniejszą chłodnice. Moim zdaniem powinieneś wybrać zwykłą, no i lepiej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ja na twoim miejscu kupiłbym Panoramę. Jest lepszy widok na osprzęt tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Mam u siebie ściętą maskę i przez rok użytkowania nie miałem żadnych problemów z temperaturą w silniku, tak że nie martw się o przegrzanie.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja jak brałem ciągnik, to sprzedawca odradzał mi ściętą maskę, jeśli ciągnik miałby pracować ciężkich pracach. Zaznaczam że ciagnika nie brałem z placu, tylko czekałem na niego 5 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

co do opon to w korbankowie maja tylko te dwie propozycje???ja bym rozważył 420/70R24 i 520/70R34 lub ten sam rozmiar z R28 i R38, a jezeli 440/65 i 540/65 to tylko R28 i R38.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

dzięki za rade ;) ale czy ten mf jest twojim najsilniejszym ciągnikiem? czy robisz nim najcięższe prace ?

 

Tak pracuje przy pługu 4x35, talerzówce ,ciężkich bronach i przyczepie 12 T.Wcześniej przy tym pracował MTZ i on czasem się zagrzał. Jeżeli chodzi o chłodnicę to nie wiem czy jest mniejsza, bo u mnie wchodzi w ramę od przedniej osi na jakieś 20 cm. Więc może ma tylko inny kształt.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już mi jaśniej w głowie ;) ale powiec mi co jeszcze cie skłoniło do podjęcia decyzje kupna 5455 traktoru o takiej masce ???czy masz tezladowacz

 

ps jakie masz opony w swoim mf pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogys    0

poradzcie mi jeszcze jakie opony mam zamowic do mf- standardowe(14,9 r24-18,4 r 34)czy 440 65r24-540 65r34

 

 

wybież szersze opony lepiej rozkladają masę ciągnika i w miękkim terenie będzie sobie lepiej radził z ładowaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Tę maskę mam w MF 4245, a taką bo taki ciągnik sprowadził handlarz i mi się spodobał. Ladowacza nie mam i nie planuję. Jeśli chodzi o opony to były w nim wąskie koła bo on chodził głównie w opryskiwaczu i rozsiewaczu. Handlarz zmienił je na 13,6x24 i 16,9x34,a niedawno te z przodu (i tak już zjechane) zmieniłem na 14,9x24, bo przy włączonym przednim napędzie przód za wolno się obracał i hamowł tył. Teraz już się zgrywają, a ciągnik wygląda masywniej.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Oj z tymi oponami to uwazaj bo nie wiem czy te 14.9 nie sa za duze przypadkiem według konedaty sa. ;)

Jak jest tak jak w seri 3000 to z porodu powinny byc 13.6 a z tyłu 16.9 albo 14.9 i 18.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Według konedaty wychodzi, że z przodu powinne być 13,6x24, ale takie właśnie miałem założone i na śliskim podłożu tył próbował wyprzedzić przód, bo te z przodu za wolno się obracały. Dlatego kupiłem 14,9x24 i teraz się zgrywają idealnie. Możliwe że jak w fabryce zakładali te wąskie i wysokie koła to do nich zmienili przełożenie w przekładni przedniego mostu i stąd teraz wyszła ta różnica.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj