Adam07

Rzepak Jary.

Polecane posty

wiewiur1987    0

ja juz posialem tydzien temu odmiane markus 3,7 wyszlo mi na hektar i dzisiaj bylem w polu zobaczyc co sie z nim dzieje i ku mojemu zdumieniu puscil kulki tak na ok 1 cm jeszcze nie ma go na wizchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

wiewiur1987 a siałesc na każdy lejek czy co drugi,pryskałeść czymś? mi wyszło ok 3.5kg i nie wiem czy nie będzie za żadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiewiur1987    0

wiewiur1987 a siałesc na każdy lejek czy co drugi,pryskałeść czymś? mi wyszło ok 3.5kg i nie wiem czy nie będzie za żadko

 

sialem kazda lejka i jeszcze nie pryskalem poczekam az wszystko zejdzie bo nie wiem czy nie zmarznie przez te swieta bo zapowiadaja snieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

dlaczego tak rzadko je siejecie ? Z tego co słyszę jak u mnie sieja to ok 5 kg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ilośc wysiewu zależy od obsady jary powinien mieć 100-120 sztuk na metr kwadratowy więc zakładając masę tysiąca ziaren 36 gram i zdolności kiełkowania 80% 4 kg wystarczy


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

jakie macie doswiadczenie ze zwalczaniem chwastów w rzepaku jarym . napiszcie co polecacie , na co zwrócic uwage , kiedy pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Siałem Biosa ,wyszło 4,2kg/ha,na chwasty pryskałem Metaz 1,25l+Command 0,1l/ha,pole po ozimym i też był metazachlor+chlomozon temu takie dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Witam Wszystkich Rzepak Jary juz jakiś czas temu posiałem pryskałem opryskiem Metaz 500 SC 1,5l + Devrinol Top 375 C 1,5 l i mam problem sasiad dzwonil do mnie zpretensjami ze mu przypalilo Pszenicę Jara czy z tej pszenicy cos bedzie czy raczej nie juz???prosze o pomoc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

Witam.

Ja na słodyszka pryskałem sherpa+dursban, a dzisiaj pojadę mospilan+brasifun.


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Odświeżam temat!!! :) Planuje zasiać troche jarego rzepaku w tym roku. Jaką odmianę polecacie?? jakie były plony w 2012??

Edytowano przez krecikuryn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w 2012 roku miałem trochę rzepaku jarego, odmiana heros posiany po wymarzniętej pszenicy, plon na jednym kawałku wyszedł 2,8t ha a na drugim był trochę niszy bo wyszło 2,5t ha, z obu kawałków rzepak ważony odzielnie .

nawożenie npk był tylko pod pszenice , pod korzeń poszło tylko 200kg saletrosanu pogłównie 350kg saletry 34%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

dzięki za info newhollandt6:) a na jakim polu te plony uzyskałeś?? i co było przedplonem?? a pk w jakiej formie i dawce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

klasa ziemi to 4a i 4b . przedplonem był jęczmień jary, pod wymarzniętą pszenicę była stosowana polifoska 8 250kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

3 tonu rzepaku jarego to musi być wszytsko idealnie. dużo gorzej sypie późno schodzi z pola, ciężko słodyszka opanować bo jest duża presja z ozimego, który akurat przewita jak jary zaczyna kwitnąć. jedyny plus to zmiana płodozmianu i można go kosić bez przystawki bo nie ciągnie się łan (pojedyncze rosliny a nie jeden i rozkrzewiony, pozczepiany w koronie). trzeba trafić z pogodą żeby sie jary udał.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

to że można go kosić bez stołu to bardzo dobra informacja. Mam zamiar pierwszy raz zasiać rzepak i zdecydowałem się na jary właśnie. Nie spodziawam się cudu ale myśle że 2t osiągnę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego ja miałem w zeszłym roku 2 ha po rzepaku ozimym wymarzniętym i już nigdy więcej nie będę siał chociaż plon miałem 2,5tony ale słodyszka tyle było ze po trzech dniach ciągłego pryskania dopiero polowa spadła wszystkie środki stosowałem i najlepiej działały te z niższej półki. ogólnie nie polecam lepiej owsa zasiać i masz święty spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

no tak kolego ale owsem wyniku finansowego nie zrobisz żadnego. nawt jak się urodzi 5t to po cenie 500 za tone daje 2500 a 2,5 t rzepaku to prawie 5000 więc mimo większych kosztów jest lepszy. nie mówiąc o stanowisku po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem kolego ze jest wynik finansowy jest lepszy ale i nakład duży ja miałem raz doświadczenie i odpuszczam może są inne tereny ze jest mniej słodyszka ale u mnie to było masakra czarno

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj