Adam07

Rzepak Jary.

Polecane posty

predator    0

ja zamówiłem rzepak z rapool Kaliber F1 przesiewam primusa F1, i prawdopodobnie Rohana f1 i Visby F1. u nas w rejonie wszystkie rzepaki sa kaput. Planuje siac z poczatkiem kwietnia. jakich plonow mozna oczekiwac od rzepaku jarego mieszancowego? oplaca sie go nawadniac w okresach krytycznych czy gra nie warta swieczki? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarson007    4

u mnie też oziminy kaput. przesiewam rzepakiem jarym Markus. dostępny w Strzelcach. cena za 10kg - 430 PLN .

wszystko już potraktowałem gruberem i po niedzieli będe ruszał z siewem.

pozdrowienia z Łódzkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

a czy galera bieże chociaż troche komose białą? bo w tamtym roku pryskałem lontrel i było jej pełno w tym roku planuje po siewie butisan star 2.5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a jak są ceny nasion rzepaku jarego chodzi mi o liniowy i mieszańce ?

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
predator    0

nie powiem jak galera na komose, ale po butisanie w tym roku mialem duzo komosy.dzwonilem do basfu i stwierdzili, ze susza i metazachlor nie zadzialal tak jak powinien. liniowy rzepak u nas jest po 420zl bios mieszanca zamawialem po 750netto kaliber f1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexioner    0

Już możesz kolego siać rzepak, też sie do tego przymierzam ale deszcze naszły weic czekam na pogode. Rzepak z tego co podaja mozna siac od polowy marca do polowy kwietnia, ale glabe powinna sie ogrzać, czyli termin siewu podobny do jeczmienia jarego. Na glabach lżejszych siejemy wczesniej zeby rzepak lepiej sie ukorzenił, ale nei polecam rzepaku jarego na glebach lekkich, wyrasta wegetatywnie a daje niski plon nasion, lepsze sa gleby zwiezłę gdzie rzepak jary jest niski, ale daje przyzwoity plon nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1304

Jeśli ktoś szuka rzepaku jarego to mają jeszcze w HR Strzelce-oddział Kończewice koło Torunia ,woj Kuj-Pom.Mają odmianę BIOS w cenie 399zł/10kg brutto.Dzisiaj tam byłem i mają jeszcze całą palete.Telefon do nich: (56)675-92-89.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
predator    0

kiedy siejecie rzepak jary? ja myslalem we srode, ale czy nie przemrozi?? 3 razy to nie mam zamiaru siac... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja jutro sieje Bios 5 kg na ha


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja siałem co drugą rurkę w poznaniaku


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja wymieszałem z saletrzakiem 20 kg rzepaku i 60 kg saletrzaku próba kręcona i ustawiłem 5 kg rzepaku na ha


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

U mnie znajomy sieje też poznaniakiem tylko do rzepaku dodaje mocznik i też bardzo dobrze to wychodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

rzepak jary jest najbardziej popularna forma do siewu w USA Kanadzie oraz Chinach, tylko w Europie sieje sie ozimy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

Ja zasiałem rzepak jary 28 marca, odmiana Svinto 4,2kg/ha. Nie siałem co drugą szare bo z tego co wyczytałem to on nie krzewi się tak mocno jak zimowy (może i błąd). Rzepak jary będzie uprawiany u nas pierwszy raz, a zasiany tak z przypadku, zobaczymy jak to wyjdzie.

Jeśli ktoś zna się na jego uprawie to będę wdzięczny za wskazówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj