marcin999

NH T5040 czy JD 5080M

Polecane posty

marcin999    0

Zastanawiam się nad tymi dwoma ciągnikami. Cena jest taka sama dla obydwu ciągników. Ma on pracować z ładowaczem czołowym na 15 ha gosp. NH jest ciągnikiem większym, cięższym z większym udźwigiem TUZ. Natomiast JD jest na ramie co jest dużym plusem jeżeli chodzi o założenie ładowacza tylko że koszty utrzymania są droższe. Wiem że są to za duże ciągniki jak na 15 ha, ale aktualnie mam U 1014, więc nie musiałbym wymieniać sprzętu. Proszę o opinie. Co radzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

JD 5080M ma dużo chińskich elementów w swojej budowie i nie sa one zbyt dobrej jakości.były wzmianki o tym na AF... niektórzy sie dziwili ze taka tandeta jest w JD, ale dlatego jest taki tańszy


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał NH.Tak jak wspominałeś jest tańszy w utrzymaniu od Jelenia.A nawet jeśli założysz ładowacz to spokojnie korpusy wytrzymają.Nie wiadomo jakich ciężarów nie będziesz przewozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

ja też mam podobny dylemat i podobną powierzchnię i mniej wiecej za rok będe składał wniosek, myślę że cena tych ciągników jest zbliżona seria R jest lepsza ale cena to już inna bajka :/


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

kolego kpiotr myslisz sie i to bardzo chińskie sa masty w jd 5m ,ale z tego co się orientuje mosty te prawdopodobnie moga byc tylko w chinach skladane Z twojej wypowiedzi wynika jakby wszystko w 5m bylo chinskie. a czy tandeta czas pokaze ,narazie uzytkowników zbyt wielu nie ma a ci co sa sobie chwala, a model ten jest tanszy pniewaz jest to bardziej mechaniczna wersja i prostrza. Ale moze kolega kpiotr znalazl cos jeszcze wiec prosze nas oswiecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

poczytaj komentarze pod zdjeciami kolegi @kujawskirolnik :) on ma takiego JD i wszystkiego tam sie doczytasz :) sam chcialem takiego brac, ale jak juz brac JD i to na PROW to tylko porzadnego czyli 5r. o tym NH tez myslalem i caly czas konkuruje z JD 5r i DF Agrofarmem 410. kolego Marcinie, jak chcesz ciagnik na 15 ha to wez tego NH. troche mniej spali od JD i ciut tansza bedzie eksploatacja, tylko licz sie z tym, ze zeby dobrze wyposazyc ten ciagnik bedziesz musial zaplacic przynajmniej 165 tys zl brutto, gdzie JD w dobrym wyposazeniu dostaniesz juz za 150 tys zl brutto, mowie tu o JD 5080M Comfort :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

zgodzę się z tobą henius91 cena JD 5080 M comfort to dokładnie 154 tyś. dodając do tego ładowacz, który przy JD musi być orginalny (bo inaczej tracisz gwarancję) i bez osprzętu kosztuje 34 tyś, więc po zsumowaniu wychodzi ok. 195 tyś brutto. w tej cenie mogę mieć NH T5040 z ładowaczem polskim (bez utraty gwarancji), elektrohydraulicznym revesem, klimą, skrzynią 24#24 auto quad (praktycznie na tym samym wyposie co M comfort). I właśnie tu pojawia się dylemat JD czy NH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Panowie wczoraj z kolegą kpiotr długo dyskutowaliśmy na gg i doszliśmy zdodnie do pewnego porozumienia. Otóż kolega kpiotr bodajrze w drugim poście tego tematu napisał ze jd 5m to tandeta ponieważ czytał komentarz zdjecia urzytkownika @kujawskirolnik który jest właścicielem jd 5070m. Pan @kujawskirolnik jest dilerem konkurencji jd i to co on tam napisał to antyreklama jd 5m. Nie jest on zadnym właścicielem jd 5070m. Po pierwsze koleś ten wypowiedział sie tylko dwa razy w komentarzach a po drugie sprawdzcie jego galerje zdjeć .Wszystkie zdjęcia pochodzą z jakiś wystaw a poza tym chciał nawet na forum coś sprzedać. To nie fer. Zaczynam watpiś w sens wydawanych opini na temat tych traktorów skoro takie numery robi dilerka .Oto link do komentarzy tego zdjecia: robi.http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=199437

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

mi sie wydaje, ze to raczej jego prywatny ciagnik i nawet jesli bylby dilerem innej marki ciagnikow np. Same to kupilby drugiego Same (bo jednego juz ma) lub zetora i nie chce mi sie wiezyc zeby kupil ciagnik zeby robic marce antyreklame. z reszta http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=194115 i przeczytaj wypowiedz wlasciciela ;) cieknacy olej z przedniego mostu nowego ciagnika to nie jest normalne. wiem, ze moze byla jakas wada, ale jednak. i tak moje zdanie jest takie ze NH T5040 jest lepszy od ciagnikow JD seri 5M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Czytałem o tym cieknącym moście takie rzeczy sie zdarzają ,wiem ze to nie ladnie wyglada jak na nowy traktor. Ale ze mosty sa chinskie to nie znaczy ze cala reszta jest lipa czy tandeta. Jak to nie jest antyreklama jd 5m niech wstawi fotke ktora dowiedzie ze jest rzeczywiście wlascicielem a nie poustawial sprzetów obok siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

dla mnie kujawskirolnik to nie właściciel opiniowanego przez niego ciagnika. każdy kto posiada maszyny wstawia zdjęcia z jej pracy, z pola czy cos podobnego. ten uzytkownik forum nic takiego nie posiada.a w dodatku prezentuje liczne ciagniki na sprzedaż....takie jest moje zdanie i go nie zmienie...dla mnie juz zdanie tego człowieka sie nie liczy


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Heniuś91 ,na nh to nawet nie chce patrzec ma u nas koleś to nie jest z niego zadowolony i to jest nh chyba seri 6000 nie wspomne o td tam to dopiero sa czesci. a odnosnie jd to musze wam cos wyjasnić z tym cieknacym mostem. juz nie jeden byl taki przypadek ja znam dwa. ale to nie wina mostu to tak mam być przynajmniej serwis tak mowi. to nie cieknie olej tylko jakiś tawot czy cos w tym rodzaju w mijscu gdzie wał wchodzi w most jest nakladany ten niby tawot ,ktory pod wpływem temp sie topi ale tak ma być ma on sie wytopić to jakieś dotarcie podobno. jak on sie wytopi to juz nic nie cieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Henius91 lepszy, ale to nie ta klasa ciągnika. ;) T5000 to konkurent 5R, a nie 5M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

zgodzę się z tobą henius91 cena JD 5080 M comfort to dokładnie 154 tyś. dodając do tego ładowacz, który przy JD musi być orginalny (bo inaczej tracisz gwarancję) i bez osprzętu kosztuje 34 tyś, więc po zsumowaniu wychodzi ok. 195 tyś brutto. w tej cenie mogę mieć NH T5040 z ładowaczem polskim (bez utraty gwarancji), elektrohydraulicznym revesem, klimą, skrzynią 24#24 auto quad (praktycznie na tym samym wyposie co M comfort). I właśnie tu pojawia się dylemat JD czy NH?

 

Od kiedy kolego firma JD prowadzi taką politykę, że trzeba zakładać oryginalne ładowacze, bo traci się gwarancję?? Ja nie mam oryginalnego ładowacza, a tym bardziej osprzętu do ładowacza z firmy JD a gwarancja na mój traktor ma się całkiem dobrze. O takiej polityce słyszałem w przypadku marki Zetor i Pronar ale w jd tak nie było, dlatego ciekawi mnie jak dawno to w prowadzili i czy aby na pewno prowadzą taką politykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

@Henius91 lepszy, ale to nie ta klasa ciągnika. ;) T5000 to konkurent 5R, a nie 5M.

 

no wlasnie, a cena podobna wiec jednak jest o czym myslec.

 

 

ja u uzytkownika @kujawskirolnik nie widze zadnych maszyn ustawionych na sprzedaz, tylko te na wystawach, ale widac ze to nie jego. a ten Same, Zetor, Kverneland i kombajn to kogo?? juz przesadzacie troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

do katator. jeżeli chodzi o ładowacze to tak właśnie powiedział mi przedstawiciel, ale już do niego dzwoniłem i poprawił się mówiąc że musiał się przejęzyczyć. Tylko teraz pytanie, jakie polskie ładowacze są dobre? Chciałbym żeby spełniały takie parametry (udźwig na środku palety= 1500 kg, gł. kopania 40 cm, wysokość podnoszenia ok. 3.5 m). Zna ktoś może ceny za takie ładowacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja do T5040 mam tur 106A o udzwigu 1650kg i podnoszeniu chyba 3.6m,Narazie mam 17mtg ale narazie 2 zalety.Bardzo zwrotny aż sie zdziwiłem przesiadając sie z dużych ciągników i spalanie przy odśnieżaniu na niewysokich obrotach 3.8l/godz.Wad narazie nieznalazłem choć do tura to koniecznie dociążać tylną oś bo już 2 razy ledwo sie niewywaliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

co do tura to masz do wyboru Pol-mot, Metal-Fach, Hydramet, Hydrometal itp. itd. wybor nalezy do ciebie. ja uzytkuje Pol-Mot tur 8 i jestem zadowolony, zadnych przeciekow i pekniec na ramie, a mam go prawie 4 lata. ale pozostale marki tez sa dobe wiec tylko zalezy od ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

JD oferuje ładowacze z takimi parametrami w cenie 34500 zł. brutto bez osprzętu. Zastanawiam się więc czy można nabyć coś polskiego w cenie do 25000 z osprzętem i czy będzie to w miarę dobra firma ( osprzęt - łyżka, widły do obornika, widły do palet.)

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj