rumcajs9

Seat Leon 1.9 TDI 110 hp vs Opel Astra II 2.0 DTI 101 hp

Polecane posty

brzozak2    241

taaa przy 170 km/h i wiecej zuzycie paliwa 6,5 l na setke - smiechu warte, przy takiej predkosci 12 to wciagnie jednym otworem nosa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem, jak wzrasta spalanie przy dużej prędkości, bo tankuje robiąc głownie trasy Wawa - dom i jakieś kręcenie się po okolicy. Przy spokojnej jeździe to tyle, spalisz, ale nie przy cięciu ponad 170 km/h!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

A4 1.6 (b5) dało radę zejść do 6,5 w trasie tempem scanii z naczepą ;) Powinni jeszcze zmniejszyć te prawe lusterko w którym i tak nic nie widać, to może udało by się zahaczyć o 6,45 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Bobek_Farmer@ kurde no faktycznie lekki jest Passacik ten moja Octavia 1380kg waży aż ale nie narzekam jeszcze nie jest tak źle.

Ale według mnie to i tak najlepsze silniki ma Alfa tam są osiągi i moc ;)

A wracając do tematu to te 2 samochody to są spoko Opel nie jest taki zły i Seat też Leon osobiscie lepiej mi się podoba ma taki bardziej sportowy wygląd no i silnik lepszy bedzie niż w Oplu ..


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Diesel zawsze znacznie cięższy jest od benzyny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

a moj toledo wazy 1380 kg a jak miałem sportowe zawieszenie to przy 150 dopiero zaczynało troszke bujac a teraz nie bardzo idzie go uprowadzic na tych naszych polskich serowych drogach

z innej beczki miałem golfa 3 1,9 d 64 km spalanie nigdy nie przekroczyło 6 l bardzo tani w utrzymaniu , silnik nie do zdarcia 300 tys i nawet grama oleju nie brał , a na trasie do do niemiec ok 1200 km 3 chłopa i pełny bagaznik srednia predkosc 120 bo wiecej sie nie dało bo sie wszystko trzesło i buczało spalił mi 5,5 litra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Ale według mnie to i tak najlepsze silniki ma Alfa tam są osiągi i moc :D

masło maślane, moc = osiągi i wcale nie jestem pod ich wrazeniem.

wujek ma 159, 2.4 diesel 200 KM i powiem ze szalu ni ma :D prawie 9 sekund do setki, a auto jakos wielkich gabarytow tez nie posiada.

alfa zdecydowanie ZI silniki miala fajniejsze.

Diesel zawsze znacznie cięższy jest od benzyny. ;)

jak zastosujesz alu blok w ZS to caly silnik bedzie tak samo ciezki jak w benzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Według mnie Leon. szwagier ma Astre II to co chwile coś mu nawala albo moze na taki pechowy egzemplarz trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak2 ja odniosłem się do reguły. Blok alu, a gdzie jeszcze inne duperele, których nie ma w benzynie N/A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie no jak porownujemy to n/a do n/a, albo turbo do turbo, chodzi o to, ze tak w ciemno nie ma co strzelac.

za mase silnika, tzn jej roznice glownie odpowiada blok, przynajmniej tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Głównie blok, ale nie chodzi tu tylko o materiał ale i konstrukcję. Zwróćcie uwagę na stopień sprężania i osiągane momenty w dieslach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do wypowiedzi @Gago to trzeba wziąć pod uwagę, że Octavia jest lifbackiem, więc nie ma poprzeczki wzmacniającej za siedzeniami drugiego rzędu. Wzmocnienie przebiega nad głową pasażerów, dodatkowo są zastrzały w tylnych błotnikach. Jeżeli natomiast chodzi o Passata, to nie braliśmy pod uwagę przedniego zawiasu wykonanego z aluminium, co wpływa na mniejszą wagę. Kolega ma Tolka II z takim samym silnikiem i wyposażeniem, patrzyliśmy na wagę to Tolek był cięższy, a przecież jest sedanem.

 

Blok również, ale porównaj tłoki z diesel'a, z tłokami z Hondy V-tec. ;) Nie wspominając o wale, korbowodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

bobek, ale chodzi o wage, duzej roznicy na tloku nie bedzie, a na bloku jak najbardziej.

 

tak jak @mirasek mowi w dieslu sa trudniejsze warunki. mi chodzilo o to, ze czasem sie tak generalizuje, a mozna miec lekkie zaskoczenie jesli sie przytoczy liczby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na bloku różnica jest największa, ale gram do grama i będzie koło kilograma. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to ja może podam wagę e39 kombi w zależności od silnika: 530D - 1760kg 528i - 1720kg 525tds - 1725kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

osobiscie bylbym za seatem chyba ze był by to opel astra IIcoupe bertone ale tam diesla nie było,

co do wagi samochodów to posne audi b4 1.9tdi wazy 1340kg, wiec ten passek jest super lekki, albo cos se pomieszałes:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Passat B5 1.9 TDi waży 1390kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Jak bym miał wybierać to Leona....ze względu na silnik TDI.

Ktoś napisał że drogi w utrzymaniu??

Ostatnio na kompletny rozrząd + pompe wydałem 650zł to chyba nie tak źle. Jest tego sporo na drogach więc ceny są OK.

Wiadomo że części droższe niz do benzyniaków ale o czym tu mówić.

 

Ja jeżdzę już kilka lat Octavią 1,9TDI AGR - seryjnie miała 90KM (na hamowni okazało się że 95 ;)

Wstawione zostały wtryski od wersji 110KM 210Nm (ASV) i przeprogramowane mapy wtrysku u profesjonalnego Tunera.

Teraz ma 130KM i 290 Nm.

Hondy 150KM itp objeżdża się jak chce. A spalanie ok 6L!!

Co do silnika 1.8T to też można sporo zmienić. Koledze samym programem podnieśli moc w Octavii z 150KM na ponad 190KM ! i zaczęła strasznie zrzerać przednie opony :D


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Teraz ma 130KM i 290 Nm.

Hondy 150KM itp objeżdża się jak chce. A spalanie ok 6L!!

;):):D no comment, ale z takimi rewelacjami to idz na inne forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Widziałem że pare osób zapytało o chipowanie TDI to pisze na swoim przykładzie.

Nie chciałem się chwalić bo tego nie lubie...

Sory ale co znaczy że z takimi rewelacjami mam iść na inne forum?


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Jak bym miał wybierać to Leona....ze względu na silnik TDI.

Ktoś napisał że drogi w utrzymaniu??

Ostatnio na kompletny rozrząd + pompe wydałem 650zł to chyba nie tak źle. Jest tego sporo na drogach więc ceny są OK.

Wiadomo że części droższe niz do benzyniaków ale o czym tu mówić.

 

Ja jeżdzę już kilka lat Octavią 1,9TDI AGR - seryjnie miała 90KM (na hamowni okazało się że 95 :(

Wstawione zostały wtryski od wersji 110KM 210Nm (ASV) i przeprogramowane mapy wtrysku u profesjonalnego Tunera.

Teraz ma 130KM i 290 Nm.

Hondy 150KM itp objeżdża się jak chce. A spalanie ok 6L!!

Co do silnika 1.8T to też można sporo zmienić. Koledze samym programem podnieśli moc w Octavii z 150KM na ponad 190KM ! i zaczęła strasznie zrzerać przednie opony :P

Wcale się nie dziwię wszystko od momentu zależy w TDi.....osobiście nosiłem się z zamianą octavi TDI 90km na astrę 2.2 125 km jak gość wsiadł do mnie się przejechać to mówi vw to jednak ma super przełożenia czuć że idzie a astra.... 110km bym ją opracował, ojciec ma A4 B6 130km to na 3 jeszcze ESp się włącza bo rwie asfalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj