Zaloguj się, aby obserwować  
Mr2010

co sadzicie o ursus 1614

Polecane posty

Mr2010    0

Witam forumowiczow:)

Chcialbym sie nieco dowiedziec o ursusie 1614 . W tym roku zostaly wycofane i wchodzi nowa wersja z silnikiem perkinsa. znalazlem ostatniego w polsce 1614 nowka z klima (cena w granicach 170tys netto) potrzbny mi jest na 200 ha jako 3 traktor do orki bo latwo go naprawic i czesci sa tanie czy pojdzie on z 5 skibowym plugiem akpil na ziemiach 4 5 klasa?????/: czekam Podobno to jest najlepsza seria bo 1634 maj pechowe skrzynie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o pług 5 to pójdzie raczej na największych pałygach dzięki przedniemu napędowi jeśli nie to obciążników więcej na przód i dalej w pole.a skrzynie z tego co się orjętuje jest 3 biegowa trochę trudno dobrać prędkość ale jest szybsza od zwykłej jak np w 1204.Radziłbym ci kupić troche starszego bo do roku 88,87,89 nie jestem pewien była kontrola jakości czyli sprawdzali każdą część jak się nadawała to składali a jak nie to znowu di pieca szła,a po tych latach co wyprodukowali to z tego składali.ale nowy ciągnik nie używany też pochodzi 10 lat na pewno.Tak więc wybór należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja bym brał :) i to jeszcze ostatni taki nowy ciągnik... :) szkoda że juz nie bedzie tych silników w ursussach... bo to juz nie beda te ursusy co kiedyś... :) Perkins w ciezkim ursusie... jak dla mnie to jest smiech na sali... Zetor jakoś potrafił unowoczesnić te silniki... a ursus jak wszyscy producenic tanich i "dobrych oraz nie zawodnych" ciagników montuje perkinsy w ciągnikach... :) koniec swiata.... :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pali adekwatnie do mocy i wykonanej pracy. ;)

 

@FINN czemu Perkins w Urusie to koniec świata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlolxd    0

bierz rsusa 1614 ja mam i jestem zadowolony ma bardzo dużo mocy i jest cieszko żeby zadusić ten silnik skrzynia jest chyba szybka 4 bo ja mam w swoim 4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

za cholerę bym tego nie wziął, ursus jest ursusem i nim pozostanie, jego lata świetnośći minęły dawno, jakbyś zapytał 20 lat temu to bym ci gorąco polecił ale teraz to już nie... za te 170 netto to wolałbym np johna czy deutza niż ten polski syf. kupujesz johna i nie zaglądasz do niego, lejesz olej paliwo i w pole a tu... po 5000 motogodzin to jak na cały dzień pojedziesz w orkę to bańkę 20l oleju bierz ze sobą... to już nie ten ursus co w latach 80

 

Szajsem i skandalem są jakie literówki robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer16020    0

No dobra to twoje zdanie ale jak później przyjdzie ci coś remontować to zapłacisz ładnie albo jak serwis przy jedzie to też fajne zaśpiewa i sam koło niego nie zrobisz a koło ursusa tak i części o ile tańsze

 

kupie wał korbowy do 1614

 

Witam forumowiczów:)

Chciałbym się nieco dowiedzieć o ursusie 1614 . W tym roku zostały wycofane i wchodzi nowa wersja z silnikiem Perkinsa. znalazłem ostatniego w Polsce 1614 nówka z klima (cena w granicach 170tys netto) potrzebny mi jest na 200 ha jako 3 traktor do orki bo łatwo go naprawić i części są tanie czy pójdzie on z 5 skibowym pługiem akpil na ziemiach 4 5 klasa?????/: czekam Podobno to jest najlepsza seria bo 1634 maj pechowe skrzynie:(

 

kto ci takich głupot naopowiadał 1634 ma tylko wygodniejszą kabinę i trochę szersze opony w opcji wiem bo mam 1614 i z 06r 1634zu i wcale się nie różiną tylko kabiną kołami i to że kupiłem ze wzmacnianą hydrauliką.

 

Cytowanie poprzedniego posta, literówki, błędy

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja słyszałem że u1634 ma taka sama skrzynie co i u1614 tylko w u1634 były synchronizatory i one ponoc troche szwankuja.ale wiecej nic nie powiem na ten temat :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek9    0

Witam wszystkich chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat Ursusa 1614 ile ma cylindrów itp. Czy opłaca się go kupować czy coś mniejszego ??? I jak się sprawuje ???

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

silnik 6 :) turbo jeśli chcesz kupić to bierz od zaraz :) części znajdziesz wszędzie , bardzo wytrzymały silnik skrzynia 3 i 4 zaleznie od modelu :)Typ silnika - Z 8602.12 TURBO,

Moc silnika - 114 kW (155 KM),

Maks. moment obrotowy - 566,6 Nm,

Liczba biegów przód/tył - 12/6 lub 16/8,

Maks. prędkość jazdy - 25 km/h,

  • WOM (obr./min) - niezależny - 540/1000,
  • i Wydatek hydraulikzewn. - 55 l/min.,
  • Udźwig podnośnika - 5500 kg,
  • Szybkozłącza hydrauliki zewn. - 5 lub 4
  • Koła przednie - 14,9 R24,
  • Koła tylne - 18,4 R38,
  • Masa bez obciążników - 5028 kg,
  • Masa z obciążnikami - 6460 kg.

Edytowano przez oaxis3333
  • Like 1

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek9    0

Mi chodzi o Ursusa z lat 1986r. A jeszcze ile pali

Edytowano przez Marcinek9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj