krzysiekfarmer5

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielek24    30

poprostu sugeruj się opiniami użytkowników a ni tych co dużo widzieli,słyszeli albo co im tam się przyśnilo.nie kazdy mieszka obok miasta(chodzi mi o sklepy z częściami do zachodnich marek)a niedaleko w małej mieścinie mam 2 sklepy z częściami do zetora.absolutnie wszystko i od ręki.przejedz się po wsiach,tam zetorów jak psów.Kupowali i kupują a przeciez w g..o nikt by sie nie pchał,spytaj mechaników.Poprostu dla prostych ludzi są proste maszyny i od nich a nie o znachorów prawdy się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@NHTD5030 - Zamówiłeś NH więc i zawzięcie go bronisz ale nie masz argumentów żadnych to chyba nie mamy o czym dyskutować skoro piszesz że <tak bo tak> ... pomimo żę Ci @Zetor podał czarno na białym. A najbardziej mnie śmieszy to że Zwracasz uwage na to że @Gago porównuje JD do Zetora klasa ciągników klasą ale zobacz jaki jest temat !!,,Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M.'' Więc to porównanie jest tu bardziej na miejscu niż twoje do NH.

A po za tym kabina w zetorze wydaje się wieksza niż w NH a jak to jest z JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

przeglądając ten temat można wywnioskować że najwięcej o Zetorach wiedzą posiadacze nh... śmiech na sali po prostu!

 

i tu przypomniał mi się tekst puszczony kiedyś przez jakiegoś użytkownika tylko już nie pamiętam gdzie a szło mniej więcej tak: mój sąsiad to ciągle narzeka na zetory, takie żarłoki i tak się psują, najpierw miał forterre a niedawno kupił proxime...- kolejny mądrala hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

prox7441-swiete słowa-A najwiecej o new hollandach posidacze zetorów ktorzy nie mogą sie pogodzić ze jak by nie było no NH jest o klase lepszym ciągnikiem od zetora.Wystarczy popatrzeć na duze gospodarstwa tam włościciele kupuja jak juz cos to NH a o zetorach nie chcą słyszeć i ci to każdy powie co ma troszke wiedzy-poprostu zetor to ciagnik na małe gospodarstwa bo w wiekszych to rolnik by nie zdążył kredytu spłacić a juz ciagnik by sie rozleciał-mozecie mnie zlinczować za to co napisałem ale to niestety swieta prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer1500    0

Do założyciela tematu: jeżeli wybierasz tylko pomiędzy tymi dwoma ciągnikami i masz kase to bierz Jaśka;) jeżeli masz mniej funduszy bierz Zetora.

Do pozostałych: przestańcie sie kłucić w tym temacie, założcie sobie nowy temat "NH vs Zetor ;) " i tam dajcie swoje opinie :D

Chciałbym jeszcze dodać że mój wójek miał tego samego Zetora co ja 7341, miał też NH TS90 i mój Zetor miał jakieś drobne usterki, to jego ciągle się psuł, wymieniał wiele rzeczy, NH tak samo mu się psuł, także zależy od poszanowania moim zdaniem;) i dam porównanie spalania mój Zetor w orce spalał 12l/h, jego Zetor 14l/h, a NH 11l/h. Tyle na ten temat. Pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

ale moje małe porównanko pokazało kto w pojedynku zetor vs new holland , jest górą ;[ strasznie sie wkurzasz jak nie masz stosownego argumentu by dowieść wyższości nh nad zetorem , przykre ;) a i mam jeszcze takie pytanko do ciebie NHtd5030@ czy w td5030 masz możliwość zakupu siedzenia pasażera, czy ta kabinka nie wytrzymała by takiego tłoku jak 2 osoby ?? Bo w zetorze jest opcja i można zamówić takie siedzenie dla pasażera , bo wymiary kabiny pozwalają na taki ruch :D To co wcześniej mówiłeś o kabinie w zetorze ?? :)

Siedzenia pasażera w Zetorze jest już w wersji podstawowej :) A pewnie ani w nh ani w jd nie ma go wogóle...Jak dla mnie to porażka, żeby w dzisiejszych czasach robić kabiny jednoosobowe ;[ żal.

Według mnie to te kabiny w zachodnich ciągnikach poniżej 100km robione są "od wybędu"... Ciasne i wogóle :) bleee :) A za to w tych powyżej setki to już całkiem inna bajka, super przestrzeń i świetny komfort... Nie wiem czego dzieli je taka przepaść :D

 

Ehh ja poprostu kocham takie tematy jak te B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

a poza tym ile robicie mtg w roku tymi zetorami co? 100 czy moze 300? zróbcie nim z 2000tys to zobaczycie jaki dobry zetor. A dajcie tak w kość NH-fakt nie jest to idealny ciągnik i też bedzie miał jakieś awarie ale wielu rolnikow w tym kraju i na swiecie sie przekonało ze wytrzymie takie obciążenie i to przez kilka ładnych lat a zetoe po dwóch no może trzech latach -SZMELC.ZOBACZCIE NA ALLEGRO uzywki NH z zagranicy-mają one ogromne przebiegi nawet ponad 15tys mtg i całkiem niezle wyglądają wiec mi nie wciskajcie kitu ze zetor lepszy od new hollanda bo tego sie czytać nie da choć nie twierdze ze zetor jest zły-to ciągnik na mniejsze dospodarstwo zeby zrobić 100-200mtg wymić i do garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

hahaha przemek zniszczyłeś mnie tą odpowiedzia :D otóż ja moim zetorem robie ok 300 mth rocznie , i u mnie nie ma lekkiego życia(zdjęcia w galerii) , i nie mam powodu do zmartwień dotyczących awarii ;) mój ma ponad 1300 i jak narazie jest lux :D A SZMELC to jest new holland . może wyda sie wam to śmieszne , ale posiadacze new hollandów serii td , powiedzcie mi ile w new hollandzie kosztuje tylna wycieraczka ?? która defakto w zetorze jest w standardzie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Powdzenia w zrobieniu 2000 mth na 20 ha.... My tu dyskutujemy na 20 ha a nie na 200 więc ja jestem za zetorem zresztą statystyki mówi za siebie. Na duże gospodarstwo NH tak jak najbardziej ale na małe Zetor na pewno nie jest zły. @PRZEMEK ile widziałeś takich szmelców że takie herezje głosisz.

Farmer1500-jest temat o spalaniu Zetorów i tam są duże rozbieżności w takich samych modelach.

Właśnie powrócimy do tematu bo jak ktoś bedzie miał podobny problem jak w temacie to bedzie musiał czytać o NH.

 

Robi sie tu OT!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

zetor53400-ale sie usmiałem o tej wycieraczce-chłopie to w zetorze sie za wszystko płaci a new holland ma wszystko w standardzie-poczekaj jeszcze z rok to ci za kabine bedą kazali płacić-przestan sie ośmieszac tymi wypowiedziami bo jak by cie było to firma ZETOR to do pięt nie dorasta takiemu koncernowi jak NEW HOLLAND-zastanow sie chłopie co piszesz.porownujesz toyote do poloneza-no taka prawda i nie ma sie co obrazać bo do poloneza tez tanie części jak by nie było i wszedzie sie kupi no i kazdy naprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

hahaha gdyby nie wielki koncern , to new holland skończył by tak jak ursus ;) a co masz w nh w standardzie to czego zetor nie ma ?? zetor ma to co nh + siedzenie pasażera i tylna wycieraczke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

a gdzie rewers,szybka skrzynia,szerokie opony,obciązniki i zeby za halogeny płacic i czym sie tu szczycisz i obrazasz NH.ps.NH ma w standardzie wycieraczke i spryskiwacz tylnej szyby skoro sie juz tego czepiasz a zetor chyba nie a jesli jest to bardzo mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Co ?? widze że czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną , wiec pozwól ze ci pomoge :D Zetor proxima plus 85 , ma w standardzie skrzynie 16/16 z jedno stopniowym wzmacniaczem momentu obr. 40km/h , 6+1 wyjść hydrauliki opony szerokie , a NH ma w standardzie skrzynie 12/12 30km/h i 4 wjścia hydrauliczne ;) tym sie właśnie szczyce , i to dlatego obrażam nh :D

 

 

PS. zetor ma jeszcze fotel pasażera i tylną wycieraczke , czego w nh próżno szukać w standardzie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

a zrobić ci porównanie proximy plus z NH t5040? bo te ciagniki należało by porównywac skoro ty porównałeś td80d z proximą plus i zobaczysz wtedy jak wypadnie zetor i ci uszka opadną.ps-NH ma w standardzie wycieraczke i szybką skrzynie-sprawdz i póżniej pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

uszka mi nie opadną , bo jak porównam sobie ceny obu cigników , to będe miał znowu banana(uśmiech) na ustach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

każdy chwali to co ma.ja mam zetora 4340i robie nim 400 mth rocznie.po 1500 mth pękły pierścienie ale moja wina bo nikt filtra nie czyścił,dymił odmą troche od nowoscinikt nie zgłosił na gwarancje i amen.poprostu trafił się wadliwy egzemplaż-zdaża się.remont+olej+robota 1500zł(4tuleje,tłoki,pierścienie)ciekawe ile by kosztowały do jd czy nh?aha wymienili mi na gwarancji wysprzęglik.ale teraz i tak bym go kupil jeszcze raz bo jest prosty i niezawodny a tamta awarię mu wybaczyłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

PRZEMEK321 @ Kolega handluje ciagnikami i przywiózł z Francji Forterre ciągnik ma 5 lat i ma 2 tyś mth ju 2 raz bije mu licznik bo raz przeszło już licznik ciągnik pracował w firmie usługowej i nic nie miał roboine przy silniku i wogóle był serwisowany i chodzi dobrze i co myslisz że te Twoje NH więcej wychodzą ? Z reszto czego tak dużo jes NH do sprzedania z zagranicy bo ciągno to do polski bo za granico wypychajo te ciągniki bo po kilku latach się psujo taka jest prawda ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Heh podobny tok myślenia, czemu nie ma Zetorów z tych nowych serii sprowadzonych z Zachodu? Odpowiedź, bo nikt tego nie kupuje. ;) Masz jakieś obiektywne wyniki awaryjności, by snuć takie teorie? Niko nie atakuje, ale chce odnieść to do klepania przez wielu użytkowników opowieści z mchu i paproci. Trochę więcej obiektywizmu... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

każdy chwali to co ma.ja mam zetora 4340i robie nim 400 mth rocznie.po 1500 mth pękły pierścienie ale moja wina bo nikt filtra nie czyścił,dymił odmą troche od nowoscinikt nie zgłosił na gwarancje i amen.poprostu trafił się wadliwy egzemplaż-zdaża się.remont+olej+robota 1500zł(4tuleje,tłoki,pierścienie)ciekawe ile by kosztowały do jd czy nh?aha wymienili mi na gwarancji wysprzęglik.ale teraz i tak bym go kupil jeszcze raz bo jest prosty i niezawodny a tamta awarię mu wybaczyłem ;)

Z zetorami to jest podobnie jak z polonezami z fso, nigdy nie wiadomo jaka tam wada ukryta może się zdażyć, widocznie taka kontrola jakości :D w poradniku rolniczym było kilka a może i kilkanaście artykułów o drgających zetorach z seri *340 i o wadliwych forterrach w których termostat otwiera się przy 105stC płynu chłodzącego i silniki nie wytrzymują 2 tyś mtg i wiele innych przypadków :D

ps. zna ktoś ceny części do proximy/forterry, bo tak przypadkiem widziałem pewien cennik i ceny w porównaniu do starych modeli 7211 to chyba są dużo dużo wyższe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ferdek , a jak tam rewersik w lambo działa ??? nie wyskakuje juz na dołach ?? ;) do proximy/forterry filtr powietrza (komplet dwóch filtrów) kosztuje 100 zł , a powiedz mi ferderk ile kosztuje do lambo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pisałem juz 10 razy że nie wyskakuje ;) to jakie filtry do zetora tyle kosztuja? zmieniasz temat kolego, pytałem o ceny części, a czy do zetora 100zł kosztują filtry a do lambo 120zł to aż taka różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

hmm.. niby nie , a ile kosztuje filtr paliwa z odstojnikiem w lambo ?? ;)Bo akurat te części ostatnio kupowałem to znam ich cene ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

obserwuję ciekawe zjawisko na forum: wielu użytkowników ma jakiś kompleks związany z Zetorem, jak tylko pojawia się wypowiedź dotycząca zalet ciągników tej marki odzywa się od razu z 10 posiadaczy nh (i to nieważne że całkiem nie temat o nh jak wyżej...) i co najmniej paru jeszcze innych i próbują udowodnić na siłę wyższość swoich sprzętów nad Zetorem. Ludzie! jeśli ktoś ma Zetora i jest z niego z takich czy innych powodów zadowolony (nic złego chyba że napisze o tym na forum) to czemu tacy "mądrale" wiedzą lepiej że tak nie jest... nie rozumiem tego...

 

jeszcze raz przypomnę to jest temat JD czy Zetor...

 

i nie mam nic do nh bo nie posiadam i nic o nim nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powsinoga    0

zetor czy nh voikswagen czy mercedes obydwa dobre ale nigdy vw nie będzie mercedesem a zetor nh ps niemam nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

ja wiem jakie jest porównanie ale ten co założył temat nie ma pieniędzy na jd przecież za 130 tys to nie kupi jd a jd kochany ma siedzenie pasażera i nie wkręcaj kitu mi tu bo wiem a mechanicy mówią tak żeby kupować bo będą mieli więcej pracy a NH nie pasażera ale jak chcecie tak porównywać zetora do NH to sobie weścię serie T to zobaczysz co ma i nie piszcie głupot wy macie zetory to wiem ze będzie cie trzymać ich stronę ale bez jaj dobra ;) i nie porównyjcie mi zetora do jd bo tu nie ma co porównywać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj