krzysiekfarmer5

Zetor Proxima Plus 8541 lub John Deere 5080M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zetor53400    2

przemek widze ze to że ty też jesteś wielkim znawcą Zetora ;) A co do nh , to znam go tylko ze swojego podwórka , a mianowicie wujkowi sie sypie td95d , a przyjacielowi w td80 w gosp. obok po 1000mth raz padły hamulce , i 2 razy pompa paliwowa . Więc pozwolisz że wyraże swoją opinie na forum , i podziele sie informacjami na temat ciągników z którymi miałem do czynienia :D I prosiłbym nie podważać moich kompetencji "a tak naprawde to h..a wiesz " bo tym tylko udowadniasz fakt iż nie masz żadnych argumentów obalających moją teze dotyczącą NH :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pewnie tak mówisz bo sam wywaliłeś kase na R3 85KM i kasy na maszynki nie starczyło , więc dlatego tak mówisz ;) A poza tym to po co kupowac ciągnik 85km za ponad 150tysi na 10 ha ?? nierozumiem ?? mógłby mi ktos to wyjaśnić ?? :D

 

Nie samym pługiem rolnik pracuje i nie z samej uprawy żyje, sam sieje około 14 ha a 2 razy tyle to użytki zielone i jeszcze raz tyle koszę łąki sąsiadów, także po co wywalać kasę na agregat który będzie pracował w roku max ze 3-4 godz, większe maszyny do ciągników 80km są tylko po to żeby oszczędzić czas, nie koniecznie paliwo, jak ktoś musi wymienić wszystkie maszyny i chce nowy większy ciągnik to min. ciągnik ponad 100km, ale ciągnik 80km to wcale nie jest jakaś przepaść w mocy i spalaniu :D w porównaniu do c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powsinoga    0

@powsinoga - a twoim zdaniem za mało... ? Posłuchaj nie widze u Ciebie Zetora w galeri więc podejmowanie z Toba jakiejkolwiek dyskujsji uważam za bezcelowe i bezsensowne z braku argumetów z twojej strony. Nie chcesz to nie wierz...

Kamil987 była w standardzie 30km/h ale teraz podobno jest 40km/h i cena wyjściowa jest wyższa

brak argumentów to napisze te banalne po 1 gdyby zetor tak mało palił to każdy diler od tego zaczą by od tego rozmowe zetor palił i pali znacznie wjecej niż inne marki ale mam nadzieje że wszyscy zdają sobie sprawe z tego iż mimo większego zużyćia ON przez zetora jego eksploatacja jest o niebo tańsza od tzw.ZACHODNICH a komfort niewiele gorszy a czasami lepszy TO PRAWDA nie posiadam zetora ale mam rozum i nie jestem pisarzem FANTAZY jak kolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu88    0

Jeśli choszi o mnie to ja już mam proxime 85 z ładowaczem TL220 i spalanie nigdy nie przekroczyło 10l na godzine przy orce a w ładowaczu 5-6l.Teraz na prow biore druga porcje maszyn miedzy innymi:chyba DF agrofarm 410 albo proxima power-doradzcie bo już naprawde niemam pojęcia który będzie lepszy? ,rozrzutnik warfama 6t,prase metal-fach z-562,owijarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

zetor53400 a gdybyś miał kilka proxim za płotem to ciekawe czy byś nie słyszał o awariach-new hollandow td sie bardzo duzo sprzedaje i dlatego i nich duzo słychac i pisząc ze pompa dwa razy nawaliła to sie zastanow co piszesz bo zapewne chodzi tu o przeciekający dekielek i nic wiecej. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze na NH td narzekają najczesciej sąsiedzi i koledzy włascicieli bo sami właściciele oceniają stosunek jakości do ceny bardzo dobrze i tego sie bede trzymał i zdania nie zmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Akurat nh td95d ma mój wujek , u którego spędziłem prawie całe wakacje , i nie wmówisz mi o tym że nie znam i nie mam zielonego pojęcia o tym ciągniku ,nie powiem ,nie powiem moze ze 2 proximki są na okolice , a reszta to frontierki , a czy 6 letnie zetory seri 53xx-73xx też sie liczą , bo jakoś u mnie jest ich sporo i ich właściciele mówią same pochlebne opinie na temat tych ciągników ;) a czy przeciekający dekielek powoduje unieruchomienie ciągnika na tydzień ?? :D Ja też zdania nie zmienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

oj widze ze nic nie wiecie o NH jak kto dba tak ma i nikt mi kitu nie wcisnie posuchajcie sobie ludzi co mówią o zetorze to jest smieszne on sie sypie jak grat tu nie ma co porównywac zetora do jd czy nawet Nh bo to smieszne porównanie ja wiem ze NH nie ma takie wyposarzenia jak jd ale wezcie pod uwage serie T nawet no i co to mspulnego z zetorem to jest smieszne i nie rozwalajcie mnie bo z fotela spadam i co myslisz ze se koła rozszerzysz to zodzisz a no i co patrzycie tylko na te NH co sie sypią no to małe porównanie ile zetorów si e sypie a ile Nh przeciez to jest.... nie wiem co powiedziec poprostu ja rozumiem ze masz zetora to trzybasz strone jego ale sie czsami zastanów co piszesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@powsinoga Nie masz zetora ale widze że na jego temat wiesz więcej ode mnie a w szczególności o spalaniu.. Więc skoro piszesz że fantazjuje to chyba przesadzasz i jeżeli szukasz kłótni to tu nie znajdziesz. Gdybyś był skłonny zapoznać się z postem kolegi @krzychu88 dowiesz się że ja nie fantazujuje ale Ty masz mentalność ,,paliwożerny zetor'' więc nie mamy o czym pisać.

Koledzy ,,od NH'' nie piszcie o jakiś ,,gratach'' co to znaczy? i o jakiś awariach sąsiadów... to nie ma sensu liczną się opinie konkretne awarie a nie ,, coś komuś gdzieś...''

U mnie w okolicy nie ma NH więc mówie to co tu usłyszałem i nie bede bronił zetora ale jeżeli piszecie o gratach to napiszcie konkret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer1500    0

Ludzieee weźcie się opanujcie z tymi Zetorami. Wierzycie w nie jak w jakieś bóstwo. Zetory były dobre 20 pare lat temu jak nie mieliśmy nic innego na rynku jak ursusy. Teraz Zetory to lipa, mam dwa to wiem i jeszcze ich potworne spalanie.... Wogóle nieporównywalny kompfort jazdy do John Deere, Deutz Fahr, Fendt, Case, MF czy NH. Ludzie opowiadaja Wam chyba bajki na temat tych NH. Moim zdaniem nie ma co porownywac Zetora do zachodnich marek bo jest to nie na miejscu. Tak samo jak pisza o jakies farmtrack czy mtz.... To jest po prostu inny komfort jazdy i tyle. A ze polska wies jest starodawna to ludzie kupuja te zetory i zeby mialy jak najmniej elektryki. Nie mowie ze zetory sa zle ale jak mam teraz kupowac do na pewno nie kupil bym 3 zetora. Ja swoje bardzo szanuje i mialem kilka awarii drobnych ale teraz zamieniam dwa 6letnie zetory na cos zachodniego. Jezdzilem Proxima wlasnie 8541 i jak jest bez tura to strasznie nia trzesie, z turem juz jest lepiej. Tyle ode mnie POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@farmer1500 nie wszystkich stać żeby jeździć John Deerem, Deutz Fahrem, Fendtem, Case, MF'em czy NH ;) Jakie pieniądze taki towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer1500    0

Zgodze się z Tobą Adrian, Jeżeli ktoś ma pięniadze to kupuje JD, Valtre, DF, Fendt, MF, Class, gdy ktoś ma mniej kasy wybiera Case, NH, Lambo, Same, Zetor a gdy ktoś już całkiem nie ma kasy to bierze jakiegoś Pronara, Farmtrack, MTZ itp.. Czyli jakby są 3 przedziały cenowe. Z tego średniego przedziału ja bym postawił na Case(teraz po połączeniu NH to prawie to samo, ale czerwone mi sie bardziej podoba;p);) ale jak kto uwarza... no a Zetor w sumie kosztuje tyle co Case czy NH tyle że jest uboższy w te bajery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My kupiliśmy Zetora Proxime 85.Moim zdaniem bież Jaśka tylko że seria R .Jaśko to inna półka cenowa a co za tym przemawia jakość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@farmer1500 nie wszystkich stać żeby jeździć John Deerem, Deutz Fahrem, Fendtem, Case, MF'em czy NH ;) Jakie pieniądze taki towar.

deutz hafr 410 ecoline kosztuje tyle co i zetor proxima, a uwzglednając dokładnie wyposarzenie jak szybka skrzynia i rewers to na pewno zetor tańszy nie będzie, podobnie z new hollandami, czy nawet z jd pewnie tylko kilka pln jest różnicy w cenie pomiędzy jasiem a proximą power, nawet farmtrac to też nie jest jakiś inny przedział cenowy bo kosztuje podobne jak zetory, pronar pierwszej generacji może i faktycznie będzie tańszy i tak pronar, zefir, belarus, foton to jest inny przedział cenowy, ale cała reszta to już nie i zetor z farmtrackiem i ursusem celują w cenie w ciągniki zachodnie i próbują doposażyć się żeby nie odstawać (oczywiście większość w opcji za dopłatą) a zachodnie marki wypuszczają ubogie wersje ecoline żeby "podebrać" klijentów zetorowi he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

nhtd5030@ podobaja mi sie twoje wypowiedzi ;) widać że jesteś jednym z takich ludzi co myślą że jak mają znaczek nh na masce , to odrazu znaczy komfort , niezawodność i bóg wie co jeszcze :D a skoro uważacie że zetor jest gorszy od NH to pozwole sobie przytoczyć pare danych tech. : Zetor 8541//NH td5030

moc wg.ISO TR 14396 : 90KM//82KM

poj.silnika : 4156ccm//3200ccm

moment obr. : 351Nm //328Nm

skrzynia :16/16 i jedno stopniowym wzm.momentu obr.(40km/h) // 12/12 (30km/, 40km/h)

udzwig podnośnika :4150kg // 3565kg

wydajność hydrauliki : 50 l/min // 45 l/min

ilość złącz hydr. : 6+1 // 4

masa : 4010kg // 3620kg

ogumienie przód : 13,6R24 // 11,2R24

ogumienie tył : 16.9R34 // 16,9R30

poziom hałasu w kabinie : 78dB // 81dB

 

z góry dziękuje za przeczytanie tego porównanka i podzielenie sie opiniami na jego temat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

ej koles... ty myslisz ze masz naklejke zetor to smigasz i porównujesz 90 km 82 km to co ty tu mówsz jak ci cos nie pasuje to popatrz na seriie T NH i nie pisz mi takich dupereli bo duzo rzeczy jest do ustalenia jest z dilerem a i co podnosnika bedziesz 4 t ciekawe co tyle wazy a i jeszcze co ci powiem zetor jakie on ma wyposarzenie i co to jest za wnetrze pół okrągły błotnik i co rewers ma który zaraz sie bezdzie sypał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

I tu kolego nhtd5030@ otóż tak jak napisąłem wcześniej porównanie dotyczy nhtd8030 i zetora 8541 który wg.DIN ma 82KM , a wg. iso 90KM ;) Co ?? prawda w oczy kole?? Zetor ładnie niszczy tego nh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Wytłumacz mi jak się będzie rewers sypał ?? Bo jeszcze nie słyszałem złej opini ?

A w NH masz większą kabinę niż w Zetorze ?? I biorąc pod uwage dane @Zetora to jako ciągnik główny do gospodarstwa to może ten wielce paliwożerny Zetor będzie lepszy od NH.

A tak z ciekawości zapytam jaki jest błotnik w NH ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

NHTD5030@ nie wiem co Ty wciągasz jaki koper ale widzę że nieźle Cie kopie po nim :D;) Weź nie wmawiaj nikomu że Zetory się psują bo akurat to jest jakaś Twoja bajka <z całym szacunkiem> ale do jakiego dilera z innej marki nie pojedzisz i nie gadasz z nimi i coś powiesz o Nh to mówią zawsze wszystko aby nie niebieski NH zawsze jak kupowałem ciągnik to spotykałem sie z tym że każdy dileró mówił zeby tylko NH nie braćCase owszem może to to samo ale jednak co innego solidniej wykonane i podobno mniej awaryjne jest.. NH sa awaryjnymi ciągnikami z reszto w TD masz zwolnice jakieś dziwne takie jeszcze a w Proxieteż są ale jakieś inne troche I Jelonku już nie ma ich i masz półbiegi a TD tego nie oferuje :D Z reasztą wejdź do kabiny tego Nh a do Zetora albo JD to jest różnica popatrz sie na tylne ramiona jakie TD ma cienki z reszto ma słabszą hydraulike i podnośnik. TD a Proxe i JD dzieli przepaśćjednym słowem ...


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

"Tak samo jak pisza o jakies farmtrack czy mtz.... To jest po prostu inny komfort jazdy i tyle. A ze polska wies jest starodawna to ludzie kupuja te zetory i zeby mialy jak najmniej elektryki" -

 

 

Polska wies jest coraz uboższa i jeśli ktoś kupuje ciagnik za ostatnia kase,to liczy,że większosć rzeczy sam naprawi a nie będzie wzywał serwis który wszyscy wiedza ile sobie liczy.a z tą elektronika to w zetorze opróczbezpiecznika to nic sie nie spali nie jak w "super zachodnich" markach,że bez schematów, serwisów ani rusz.

porównajcie ceny i dostępność części.w zetorze masz wszystko od reki a pole nie poczeka aż coś ci sprowadzą.

To nie jest głos ciemnoty czy zacofania tylko prostego rolnika Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powsinoga    0

samemu to można robić białorusa zetor to już inna bajka

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

ja juz ne wiem co wam napisac zeby cos do was dotarło ale naprawde nie mam nerw ale powiedz @Gago co ty porównyjesz jd do zetora przeciez jak one sie róznia przeciez to jest smieszne porównuj to co jest blisko siebie a nie co zetro taki swietn ze wyskakujesz do jd ja juz na was nie mam siły piszecie głópoty słuchsz ludzi a gdzie twoje zdanie ;) diler jak pojedziesz do konkurecji to zawsze cie bedzie odciągał ja juz nie wiem co wam mam napisac zeby cos z wami zrobic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ale moje małe porównanko pokazało kto w pojedynku zetor vs new holland , jest górą :D strasznie sie wkurzasz jak nie masz stosownego argumentu by dowieść wyższości nh nad zetorem , przykre ;) a i mam jeszcze takie pytanko do ciebie NHtd5030@ czy w td5030 masz możliwość zakupu siedzenia pasażera, czy ta kabinka nie wytrzymała by takiego tłoku jak 2 osoby ?? Bo w zetorze jest opcja i można zamówić takie siedzenie dla pasażera , bo wymiary kabiny pozwalają na taki ruch :D To co wcześniej mówiłeś o kabinie w zetorze ?? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

@NHTD5030 weż na powstrzymanie niech kupują co chcą, u nas nikt nikomu nie doradzi co kupić tylko czeka żeby gorszy kupił i się psuł a potem się śmieje i d*pę obrabia

Dla mnie obydwa żadna rewelacja URSUS to będzie sprzęt jak go zmodernizują, jestem za URSUSEM ;)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj