odyniec

t-25 rozrusznik szybko obrotowy

Polecane posty

Jak myślisz czy akumulatory centra 195 ah mam 2 po 6 v pod ten rozrusznik szybkoobrotowy jest dobry nie za mocne ?

Bo kupiłem ten rozrusznik szybkoobrotowy i kręci jak szalony aż się ździwiłem ;)


 

Владимирец T25A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Akumulatory nigdy nie są za mocne :)

Na długo Ci wystarczą jak byś miał np radia słuchać, albo gdzieś światłami przyświecić i nie boisz się że traktor nie zapali.

Kolega na takich akumulatorach i tym rozruszniku jezdzil 12 lat :o

 

Chyba sobie wydrukuję Twój post i powieszę na ścianie :D


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Kolega ma racje, takie akumulatory wystarczą na długo. ;) A i rozrusznik będzie lepiej chodził. Ja mam u siebie identyczne, mają chyba z 10 lat i w tym roku też zmieniam na takie ;) Na starych szybkoobrotowy jak kręci, a co będzie na nowych.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

Witam, mam zamiar kupic rozrusznik i bardzo bym prosił o opine bo znalazłem 2 na allegro i chciałbym was zapytak ktory lepszy..

1. http://allegro.pl/ro...4379349947.html

2.http://allegro.pl/rozrusznik-mtz-t25-ltz-pronar-jubana-litewski-nowy-i4413750303.html

Szukałem tylko w jubanach bo slyszalem ze są dobre , bo są tez jakies za 250 zł z reduktorem to zwracac na nie uwagę czy nie . A ogolnie to was pytam wiec prosze o odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Edytowano przez Domino788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Kolega posiada od tego sprzedawcy juz kilka lat, a jezdzi duo ciagnikiem.

I co najwazniejsze maja bezproblemowy serwis i ogolnie rozrusznik jest trwaly.

Na poczatku mial jakis klopot, odeslal rozrusznik i przyslali mu sprawny.

firma godna polecenia.

http://allegro.pl/rozrusznik-mtz-t25-t-25-vladymirec-papaj-belarus-i4389671072.html

Odpalal na 11-letnich akumulatorach

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, podlacze sie do tematu, otóż od nowosci mam problem z rozrusznikeiem szybkoobrotowym a problem polega na tym ze po odpaleniu wladzia zaczyna zgrzytac jakby nie odbijal tylko caly czas byl zalaczony a czasami nawet podczas jazdy potrafi sie włączyć, rekramcji w sklepie nie chcieli uznac twierdząc ze na 100% coś z ciągnikiem jest nie tak, po wymianie calego elektromagnesu problem pozostal, dodam ze na oryginalnym r11 wszystko dziala bez zarzutu, był bym wdzięczny za udzielenie jakis wskazówek co z tym fantem zrobic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

wywal oryginalny przekaźnik rozrusznika i podłącz bezpośrednio, zastosuj zwykły przekaźnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupilem nawet nowy przekaźnik, ale to nic nie dało może źle podłączony jest albo na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Po odczepieniu cienkiego kabla od rozrusznika problem pozostaje?'


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po odczepieniu jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekg    2

Witam. Mam taki problem jak przekręcam kluczyk żeby odpalić to słychac takie charakterystyczne stuknięcie i tyle rozrusznik nie kręci, przy próbie odpalenia na ostro dzieje sie tak samo, co mogło sie stać?? Odrazu mówie że z prądami wszystko ok i że mam rozrusznik szybkoobrotowy Jubana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Sprawdz szczotki może się skończyły lub zawiesiły.Jak szczotki ok to pozostaje Ci tylko wirnik lub stojan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekg    2

Myśle że szczotki są ok bo jak próbowałem odpalić to przekręcił z 2 razy wałem i nagle przestał kręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Na "ostro" to znaczy, że łączysz dwie duże śruby na włączniku elektromagnetycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Na pewno jest druga duża śruba na włączniku elektromagnetycznym. Możliwe, że zakryta osłoną.

Zdejmij ją i zewrzyj obydwie duże śruby.

Jak zadziała to włącznik elektromagnetyczny do wymiany, jak nie zadziała to sam rozrusznik: szczotki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekg    2

Próbowałem zewrzeć te 2 duże śruby ale rozrusznik nie ruszył tylko było słychać syczenie tak jakby sie coś spaliło w środku w kabinie. Teraz po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje tylko kontrolka od prądu gaśnie, może to być spalony przekaźnik?? A i jeszcze sprawdzałem światła i nie świecą, czy może to mieć jakis związek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekg    2

Czyli pierwsze wymiana przekażnika? Bo do tej pory wszystko z prądami było ok, wszystko było sprawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Przekaźnik służy tylko do odpalania nie ma wpływu na światła.

Sam przekaźnik do tej pory był sprawny bo załączał włącznik elektromagnetyczny.

Problem masz z zasilaniem kabiny-instalacji.

Po kolei do sprawdzenia od akumulatorów, klem, masy, mostków-przewodów, zasilania pod deską rozdzielczą przy amperomierzu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekg    2

Nie jednak akumulatory są ok, ale gdzieś ucieka prąd tylko nie moge zlokalizować gdzie. A co powiecie o tym że spaliła się żarówka od kontrolki prądu/ładowania i jak założyłem nową to też sie spaliła odrazu jak włączyłem prąd, a zasilanie do niej idzie od przekaźnika ??

Edytowano przez krzysiekg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj