Zaloguj się, aby obserwować  
krzys3573

siewnik zbożowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja posiadam, ale 2.7m. Siewnik się spisuje bardzo dobrze. Bardzo równo i ładnie sieje, posiada prostą zasadę wysiewu skrzynia zasypowa jest pojemna i wygodna do zasypu, na końcu redlic są specjalne zaślepki, które zapobiegają zapychaniu przez ziemię. Ogólnie biorąc cała sprawę duży pozytyw . Zasiał ponad 50ha i nie narzekam.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ja posiadam meprozeta 3m , 2007 rok , i jego dużym plusem jest bezstopniowa skrzynia , i spora skrzynia , która w porównaniu z ceną jest dobrą i godną polecenia ofertą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też mam meprozeta 3m bardzo fainy siewniczek mam go on niedawna bo od tamtego roku od marca dokładnie ale sprawuje się super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

witam mam pytanko jak to jest ustawiam siewnik podlug tabeli ile ma byc robie probe krecona i wychodzi mniej co moze byc przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ta tabelajest troszke żle zrobiona :) ja tam zawsze przed każdym sianiem (na wiosne , na jesien , albo inne zboże) to ustawiam siewnik tyle ile mi pasuje i robie próbe kręconą ,dzięki tenu mam pewność że wysieje odpowiednią ilość :) tobie też tak radze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

wlasnie tak robie krece kolem dane zboze i jestem pewny ze bedzie orajd :) tylko to jest marudzenie czasu :) ale cos za cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Mi też meprozet 2,7m mniej sieje w porównaniu do tabeli. Ale już sobie pozapisywałem wartości dla poszczególnych roślin. Najlepiej to próbę kręconą zrobić i jest pewne ile się wysieje (15 min i głowa spokojna). Wkurzają mnie przy tym siewniku spulchniacze za kołami musze to jakoś przerobić, poza tym jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Witam.

 

Mam pytanie do kolegów o siewnik meprozet. Zakupiłem właśnie siewnik 3m tej firmy i zabieram się za jego ustawianie i próbę kręconą pod rzepak. Może mógłby ktoś się podzielić swoimi danymi co do ustawienia tego siewnika pod rzepak i pod zboża, konkretnie pszenicę.

 

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj