yacenty

Renta strukturalna a przejecie gospodarstwa

Polecane posty

yacenty    3838

miałem skończone studia na Politechnice Wrocławskiej ale nie miałem zaświadczenia z KRUSu ze pomagałem ojcu, więc poszedłem jeszcze na Uniwersytet Przyrodniczy, jak go skończyłem to się okazało ze wcale nie musiałem bo można było potraktować wczesniejsze studia i 3 lata doświadczenia na gospodarstwie.

Ale teraz już się nie moga przywalić mam studia rolnicze i basta


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

panowie mój ojciec jest na rencie strukturalnej przy przekazaniu mi gospodarstwa przekazał mi wszystkie grunty budynki maszyny itd.tak jest w akcie notarialnym ale nie przekazał mi jednego ciągnika rolniczego wcelu zabezpieczenia na starość tym ciągnikiem nigdzie nie dorabia ale ten ciągnik pracuje w moim gospodarstwie i teraz niewiem czy w razie kontroli z agencji gdyby dopatrzyli się tego ciągnika który figuruje na ojca czy by nie miał przez to problemów z mojej strony to lepiej że ma go na siebie bo wychodzi na to że nie mam większego traktora na sie bie i teraz jak będę się starał o nowy ciągnik w ramach prow to nie będe miał problemów z przyznaniem jego........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Mam dylemat :( Mam 18lat i zamierzam przejąc gospodarstwo po rodzicach.ojciec ma 52 lata,ja jestem obecnie uczniem 3klasy LO. chciałbym skorzystac z Młodego rolnika i dodatkowo żeby ojciec sie załapał na rente :) więc kiedy powinnien mi zapisac gospodarstwo?? i czy jest wogóle taka mozliwosć aby otrzymał rente??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

żebyś mógł się starać o młodego rolnika to musisz mieć skończoną szkołe w kierunku rolniczym lub ogrodniczym,,,a twuj ojciec musi skonczyć 55 lat żeby dostał remte strukturalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3
miałem skończone studia na Politechnice Wrocławskiej ale nie miałem zaświadczenia z KRUSu ze pomagałem ojcu, więc poszedłem jeszcze na Uniwersytet Przyrodniczy, jak go skończyłem to się okazało ze wcale nie musiałem bo można było potraktować wczesniejsze studia i 3 lata doświadczenia na gospodarstwie.

Ale teraz już się nie moga przywalić mam studia rolnicze i basta

 

a korzystales z tego poprzedniego programu czy jak? bo teraz 3 letni staż pracy można udokumentować jedynie poprzez opłacenie krus, zadne oswiadczenia wójtów sołtysów sąsiadów nic chyba nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

mam pytanie ile może potrwać załatwienie spraw w związku z ubieganiem się o dotację na ułatwienie startu młodemu rolnikowi załatwiał już to ktoś z góry dzięki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

ja mam taki problem, czy po przejęciu gospodarstwa za rentę strukturalną automatycznie przejmuje się wszystkie maszyny, nie rejestrowane tj. kombajny, siewniki i inny sprzęt do ciągników, dodam że nie ujęte to było w akcie notarialnym żadną zmianką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

odświeżam jak wygląda teraz sytuacja z rentą strukturalną i przejęciem gospodarstwa próbował ktoś w tym roku lub ma zamiar jakie zasady i ogólne informacje w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj