tommag21

Dymienie pronar 82a

Polecane posty

tommag21    0

Cześć wam .Mój pronar 82a od nowości ma 520 motogodzin , olej jest wymieniany w silniku systematycznie . Po 300 motogodzinach silnik osłabł i zaczą dymić , gdy sie rozgrzeje to troszeczke mniej . Jaka może być tego przyczyna , pomocy :) .post-22438-126738920682_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6

Oj widzę że tan twój pronar zaczyna wysiadać na całego :) Słuchaj a może on nie ma wystarczającej ilości powietrza (zatkany filtr powietrza lub inna nie drożność). Lub zaczyna coś w silniku szwankować... Tak to bywa z tymi maszynami... Ale nie martw się bo masz jeszcze chyba gwarancję :)


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

520 motogodzin 8 letni ciągnik co ty nim tylko do kościoła jeżdzisz :)

 

sprawdz wtryski

jaki kolor dymu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommag21    0

520 motogodzin 8 letni ciągnik co ty nim tylko do kościoła jeżdzisz :)

 

sprawdz wtryski

jaki kolor dymu ???

 

Kolor dymu jest jasno niebieski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shreku94    0

Mój kolega też miał problemy z pronarem strasznie dymił i dziwnie pracował silnik a paliwa to spalał dwa razy tyle niż powinien przyczyną były wtryski i jakiś problem z pompa paliwowa. myślę że szwankuje któryś z wtrysków sprawdź je i powinno być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommag21    0

Oj widzę że tan twój pronar zaczyna wysiadać na całego :) Słuchaj a może on nie ma wystarczającej ilości powietrza (zatkany filtr powietrza lub inna nie drożność). Lub zaczyna coś w silniku szwankować... Tak to bywa z tymi maszynami... Ale nie martw się bo masz jeszcze chyba gwarancję :)

 

Słyszałem że to jest jakaś wada fabryczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6

jaroweres o co ci chodzi ze z tymi maszynami tak jest ? masz taki traktorze tak mowisz ?

Szczerze mówiąc nie mam takiej maszyny lecz znam ludzi którzy sobie takową kupili.... jeden mój sąsiad po pół roku urzytkowania tego ciągnika musiał wymienić wał korbowy bo się urwał i niedługo po tym do wymieniał jedną "dziurę" (mam tu na myśli tuleje tłok i pierścienie) gdyż pękła mu tuleja...


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj