zetor1111

kilka pytań o claas 250RC i 46RC

Polecane posty

zetor1111    2

Witam mam kilka pytan odnośnie pras firmy Claas 250RC i 46RC ponieważ tylko te biore pod uwage ;p Więc tak jak jest z ta klapa ponieważ słyszałem że claasy nie maja zamków i to mnie zdziwiło poniewaz mam już dość ciągle otwierającej się klapy jak to było w Sipmie i jak to jest w tej marce chyba nie powinno to być tak zje.... :) Druga sprawa to co to jest system MPS ?? Jak jest z siatka ponieważ wiele opinni slyszałem ???? Jeszcze jest taka opcja że mogłbym kupić praso-owijarki poniewaz mogę w swojej okolicy kupic za całkiem niewielkie pieniądze tylko nie wiem czy to jest warte ponieważ nigdy na tym nie pracowałem jak to się sprawuje ??? ile koni min do traktora potrzeba żeby ta prasę pociągnać ???? A i jeszcze czy bele nie sa porwane bo z pola muszę już je oprzywieść owinięte :) Proszę piszcie co wiecie o nich ponieważ do sezonu coraz bliżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

mps to tak jakby połączenie zmienno komorowej ze stało komorową walcową górne walcwe opadają na dół i w miare wypełniania sie komory one sie podnoszą podobno jakiś koleś ciągał taką prase 16-stką i ją zajeździł :) kupił 190 konnego claasa i jest dobrze a z tą praso owijarką to ja bym na Twoim miejscu sobie ją darował ( podobno trawa dziurawi folie [w sensie darń] no i zawsze przy zwózce można ją uszkodzić)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

No w tej prso-owijarce to powinno byc tak żeby ta bela była stawiana na sztorc bo tam jest grubsza folia i by nie przedziurawaiło nic :) na to jest sposób :) Muszę obejrzeć tą prase bo nie wiem jak się moga te wałki opuszczać w tej prasie przecież ta prasa jest na walce i nie wyobrażam sobie tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
http://app.claas.com/claas-pl/download/ROLLANT-350_340.pdf strona 9 ładnie widać na rysunku schemat działania tego całego systemu MPS:)

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

MPS są to 3 lub 2 walce dociskane sprężyna w miar napełniania komory, jeżeli chodzi o blokadę komory to jest tam zawór przeciążeniowy który w miarę wzrostu obciążenia puszcza olej i komora się otwiera...ale to zależy od jego stanu bądź też ustawienia (można go podkręcić bądź podkładkę podłożyć)wtedy problem otwierania komory znika. w 46rc z siatką nie ma żadnego problemu oprócz tępego noża, czasami nie ucina ale to normalne jak prasa jest wyjechana już, wszystko się zużywa. występuje również problem automatycznego owijania...często w używkach nie działa ale nie wszystkim jest ono potrzebne. jeżeli chodzi o praso-owijarki to są ok jeżeli posiadają stawiacz bel, w innym wypadku będą dziurki, przy zwożeniu po prostu trzeba uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

a która ma większe zapotrzebowanie mocy 46 czy 250 ??? da radę ciągnik tak ok 90 km zeby pracować bez noży tą praso-owijaraka ta prasa z którą jest ta owijarka to własnie claas 250 :) ???? A z sama prasą 250 da radę???? Ten MPS to chyba dużo mocy zabiera ??? proszę o dopowiedź bo jutro w trasę jade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

ogólnie claas jest mocożerny a większe zapotrzebowanie na moc ma 250, wszystko da rade ale jakość kiszonki i wydajność nie będą rewelacyjne. raczej świetlanej przyszłości dla takiego zestawu nie widzę :) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jeśli kupuje się RC to po to aby sianokiszonkę ciąć. Moc ma znaczenie, jeśli chcesz robić dużo i szybko. Uniwrap to jest maszyna do profesjonalnego (usługowego ) robienia sianokiszonki na dużą skalę. Tu potrzeba 6 garów i min 120 koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Jest w naszej okolicy zestaw Uniwrap plus NH TM130 i ma problemy z dobrym dobiciem beli.... Do 250 RC 120 KM musi być wtedy ładnie pracuje taki zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

no ale mi się zdaje że ta owijarka to chyba duzo mocy nie potrezbuje bo tam to tylko sama hydraulika :) a większość jest do belarki to mozna powiedzieć że jak mamy ciagnik o mocy 100km i robimy bez rotoru to ciągnik nie odczuwa tej owijarki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

kolego mogę powiedzieć ci tylko tyle ze u mnie w okolicy śmigają 3 takie zestawy praso-owijarek tylko ze z Krone która jest dużo lżejsza. ciągają je ciągniki o mocy 130, 150 i 110 to po tym 110 belki wyglądają nie najlepiej...jak po sipmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

z tego co mi wiadomo to jadą na nożach ale nie wiem na ilu, a jeżeli chodzi o dziurawienie bel to jeden z nich dokupił stawiacz bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex    0

włąśnie u mnie w okolicy też jest do sprzedania claas rollant 250rc za 37 tyś, bardzo mi się spodoba i myślę że jest warta tych pieniędzy, tylko że u mnie tak samo jak u kolegi miałaby chodzić z ciągnikiem o mocy 90koni

bardzo zależy mi na tym aby bele były pocięte, więc chcę jeździć na wszystkich nożach, czy mój ciągnik by pociągnął tę prasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Żeby pracować na wszystkich nożach to moc na WOM minimum 95 KM inaczej zarżniesz traktor a bel tez nie dobijesz. Lepiej kup jakąś Krone dużo lżejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1986    0

Witam. Wracając do zapotrzebowania na moc co do prasy Claas Roland 46 Roto Cut to 90 km (MF 3075) powinno sobie spokojnie poradzić wiem to ze swojego doświadczenia gdyż miałem okazję takim zestawem oczywiście pracować z nożami 14 szt. , a tak w ogóle to tą prasę posiadam już 5 lat i tak na co dzień to współpracuje z IHC 956 95km lub MF 3080.

Co do prasy Claas Roland 250 Roto Cut Uniwrap to wedle instrukcji obsługi zapotrzebowanie na moc to 110KM i tu raczej w 6 cylindrach wskazane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

a kto ma z was inetrukcje albo jakąś inną książkę do claas 250RC uniwrap Bo już kupiłem ja i chyba wymienie łożyska na wałkach bo są trochę niepewne :) Nie wiecie czemu w tych modelach prawie w każdej prasie jest urwany prawe przymocowanie od siłownika ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex    0

widzę ze dobrze trafiłeś z tym modelem? ostatnio słyszałem że facet ją farmerem 80km ciągał:) a ty jaki masz do niej ciągnik no i który rok i cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1986    0

a kto ma z was inetrukcje albo jakąś inną książkę do claas 250RC uniwrap Bo już kupiłem ja i chyba wymienie łożyska na wałkach bo są trochę niepewne :) Nie wiecie czemu w tych modelach prawie w każdej prasie jest urwany prawe przymocowanie od siłownika ???

 

Kolego po co wymiana łożysk jak jest centralne smarowanie! Myślisz że te co włożysz będą lepsze...? Ja radziłbym zdjąć łańcuchy i zakręcić każdym wałkiem z osobna i jak podczas kręcenia nie będą huczały to nie trzeba wymieniać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

jak narazie to ja ja myslę Zetorem 6340 ciągać bo nie mam innego większego ciągnika i nie licze że bede robił z nożami :) Powiedzcie co sprawdzić w niej żeby niespodzianki w sezonie nie było???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1986    0

jak narazie to ja ja myslę Zetorem 6340 ciągać bo nie mam innego większego ciągnika i nie licze że bede robił z nożami :) Powiedzcie co sprawdzić w niej żeby niespodzianki w sezonie nie było???

 

 

Oj to życzę powodzenia... z tego co mi koledzy mówili to Zetory 100 KM 4 tłokowe z doładowaniem wymiękali a co dopiero 6340 i 73 KM . Jak wcześniej pisałem że producent zaleca 110 KM i od 25-75 litrów/min wydatku pompy hydrauliki i tu będzie stały wydatek potrzebny!!! Ja jak na razie sposobie do niej MF 3080 6 tłokowy o mocy 108 KM i to troszkę mam wątpliwości czy da rade choć słaby to nie jest :) Co do przeglądu to podstawa łańcuch a łożyska to pisałem jak sprawdzać i cała filozofia... No i doświadczony operator bo bez tego to ani rusz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

no wiesz doświadzczenia to mam może trochę bo sipme miałem przez 5 lat i przejżałem ją jak mogłem i chybą każdą część w niej rozkręcałem :) no bez rotora to jakoś może i dam radę A masz jakąś książkę lub instrukcję obsługi do tej prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj