specjalford

Ładowcz czołowy własnej roboty c 360

Polecane posty

specjalford    0

Witam po bardzo długiej nie obecności :ph34r: zapytania w sprawie hydrauliki na pewno nie aktualne ale co nieco o tych pompach napisze cena tej pompy faktycznie niska i dlatego stwierdzam że to bubel!!!!!!!!!!!! choć nie rozumiem dlaczego po rozebraniu jej okazuje się że materiały użyte do jej produkcji są bardzo dobrej jakości a i tak ją szlak trafił po bardzo krótkim użytkowaniu ;[po niekąd może i sam ję załatwiłem przekombinowaną hydrauliką,dlatego lepiej jest montować dwie pompy do orbitola osobną bo dzielnik strumienia od wózka który zamontowałem utrzymuje cały czas wysokie ciśnienie i ma za mały przepływ do tej pompy i to mi ją w jakimś stopniu skończyło jeśli chodzi o wydajność to faktycznie można było piłkę łyżką do góry podbijać :blink: .teraz sam mam dylemat jaką zamontować bo uchwyt mam zrobiony pod ten typ 50 lub 32 i pochodne tylko jakiego producenta ;)

Edytowano przez specjalford

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

specjalford mam do Ciebie kilka pytań. Jak sprawuje się sterownie rozdzielaczem elektrycznym ? Nie jest zbyt "nerwowe'? Z jakiego profilu zrobiłeś ramę pod ciągnikiem?

Co do pompy to zdaje mi się że najlepiej było by zastosować np. PZ2-K-40 lub inna od wózków widłowych itp. nowa kosztuje 500 używkę dostaniesz za jakieś 150. mocowanie przerobić nie jest przecież taki problem.

Tutaj możesz tez sprawdzić pompy hydrotoru może coś Ci podejdzie wymiarami


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
specjalford    0

Ukasz nie mam elektrycznego,był taki w planie ale jest zwykły, pompe nsz 50 niestety sam skończyłem pierwsze to dzielnik a drugie co najgorsze siłownik dwustronnego działania miał uszczelniacze rozdarte w środku sprzedawca zapewniał ze są dobre ;[ przypuszczałem że jakieś przecieki są ale nie aż takie że dziura w środku, na zewnątrz nic się nie lało ,dlatego musiałem gazować aby mógł podnosić więc temperatura zrobiła swoje,w sumie nic takiego się jej nie stało stopiło taką specjalną uszczelke w środku.Teraz mam zamontowaną nsz 32 do moich siłowników średnicy 63mm to potężna siła przy mniejszych obrotach silnika :) tak więc nie był to problem pompy i moje spostrzeżenia co do materiałów użytych do jej produkcji są bardzo dobrej jakości .Drugą bardzo ważną zaletą jest zastosowanie barometru w układzie hydrauliki wtedy wiadomo co się dzieje i jakie mogą być przyczyny :) Tylko teraz mam inny problem orbitol pracuje na wyjściu kipra wajha jest cały czas zablokowana wszystko dobrze pracowało ale teraz coś ciężko się kręci czyżby pompa :wacko: była wymieniana jakieś 3-lata temu i mało co pracowała dopiero od roku z orbitolem i to w porywach :mellow: czy szukać coś innego?

Edytowano przez specjalford

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Zdaje mi się że lepszym rozwiązaniem było by szeregowe podłączenie orbitola i tur. Podczas skrętu co prawda tur mógłby działać wolniej ale to tylko chwila. Jak masz możliwość przepiać na próbę bez zbytnich kosztów to śrubuj.

Z jakiej wielkości masz profil w ramie pod ciągnikiem ? Sam na dniach robię tura do 328 i też muszę zrobić ramę mam dylemat jaki materiał zastosować. Jak możesz to podaj tez grubości słupków i ramion.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszkoWlkp    1

Profil pod rame 80x40x4 słupki 80x80x6 rama tura 100x50x5

Witam Wszystkich.Mam do Was pytanie:co sadzicie o takiej pompie od HDSow KAZEL

27l/min.obroty do 3000/min.cisnienie maxymalne 300bar...nie rozwali czego w ciagniku???Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
specjalford    0

Na rozdzielaczu jest zawór przelewowy który ci utrzyma bezpieczne ciśnienie, co do pompy jeśli taką posiadasz to zamontuj powinna działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

@specjalford jak sprawuje Ci się zestaw z wózka? ile obrotów kierownicy masz od lewej do prawej? myśle nad tym zestawem z aledrogo, tylko się boję czy zaczuły nie będzie bo dużo jeżdże z turem po drogach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
specjalford    0

Sprawuje się dobrze jak nie masz luzów w układzie powinno być dobrze,teraz mam orbitol podpięty na powrót z rozdzielacza i jest git nawet jak działa tur to olej wypychany z siłowników napędza orbitol tak że działa i tur i orbitol równocześnie bez dzielnika strumienia a na odwrót tak działało nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okocza1989    0

Witam tez mam założoną pompę nsz 32 do tura w C-360 i mam problem bo na 2 i 3 sekcji przy ich uruchamianiu troche dusi silnik ale to minimalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okocza1989    0

Witam tur jest orginalny jest to tur 3b na pierwszej sekcji też tak sie działo bo jest siłownik jedno stronnego działania ale połaczyłem go z powrotem i jest dobrze ale jest problem na drugiej i trzeciej jak olej z siłownika jest wypychany to jest dobrze tylko najgorzej jest w drugą strone jak jest zaciągany to az dusi ciągnik czy moze rozdzielacz ma za mała przepustowość?

 

orbitrol masz podpięty pod powrót z rozdzielacza bez żadnego zaworu trójdrożnego ? bo też właśnie chce założyć wspomaganie i zastanawiam sie czy ten zawór trójdrozny jest konieczny?

 

dodam jeszcze że rozdzielacz w turze jest chyba 40l/m albo 45l/m

A jaki masz zamontowany orbitrol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
specjalford    0

Orbitol jest od wózka widłowego Bułgar ,tak mam podpięty na wyjście z rozdzielacza a powrót z orbitola do zbiornika i tyle w momencie działania tura olej wypychany z siłowników nadal napędza orbitol także działa super bez żadnych dzielników i trójników .rozdzielacz masz wystarczający takie numery jak u ciebie to mogą zrobić siłowniki jednostronnego działanie w momencie gdy puszczą w środku uszczelniacze wtedy zrobi podciśnienie ciecz nie jest ściśliwa no ale 2 i 3 chyba masz dwustronnego działania :mellow: wtedy olej jest wypychany na powrót co najwyżej bardzo słabo będą działać :mellow: czy takie numery masz od początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okocza1989    0

Witam jak miałem tur podpięty pod tylne gniazda w 60 to było ok tylko tyle ze wolno chodziło a teraz zrobiłwm oddzielny obwód na pompie nsz 32 i tak sie dzieje

 

Orbitrol 80 masz czy jakiś więkrzy?

 

Orbitrol 80 masz czy jakiś więkrzy?

 

na 2 i 3 sekcji są 2 stronnego działania a może być przyczyna że na powrocie jest zbyt cienki przekrój węży obecnie jest M18

 

Dodam że siłowniki bardzo szybko działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okocza1989    0

na rozdzielaczu są dwa wyjścia pod siłownik jedno w jedno jest wąż wpięty a drue wyjście jest zaślepione i wte zaślepione wyjście dałem dodatkowy przewód i połączonyłem z powrotem.A wcześniej bez tego połączena na pierwszej sekcji podosił szybko a jak sie opuszczało to to strzasznie dusiło ciągnik i ten przewód pomógł na pierwszej sekcji jeste teraz idealnie a tylko na 2 i 3 sekcji lekko przydusza silnik. Oleju jakiego używam to hipol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
specjalford    0

Orbitol to 100 jest,cos nie moge nadążyć rozdzielacz masz trzy sekcyjny rozumiem jeśli tak to jest dwa wejścia i dwa powroty z tym że po jednym są zaślepki zależy pod jakim kontem wchodzą węże od pompy i powrót, na siłowniki jest po dwa wyjscia razem sześć, jeśli używasz siłownika jednostronnego działania to drugie wyjście na rozdzielaczu do tej sekcji musi być połączone z powrotem a nie zaślepione bo w momencie opuszczania na tym wyjściu będzie ciśnienie reszta sekcji ma dwustronnego działania więc jeden lub para siłowników pod jedną sekcje i ma działać chyba że masz coś żle podpięte albo rozdzielacz inny niż opisałem , podaj jego typ i zrób rysunek techniczny jak to jest podpięte :mellow: Aha wywal ten hipol jak to zwykły i zalej hydrauliczny HL 46

Edytowano przez specjalford

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okocza1989    0

No niewiem co może być ale mi to sie wydaje ze to jest wina rozdzielacza że ma za małą przepustowość W siłownikach dwustronnego działania są nie równe komory .

Kiedy ta więkrza komora wypacha tłoczysko to jest wszystko dobrze tylko jak jest na odwród że kiedy ta mnie jsza komoraz mniejszą ilością oleju wypycha to więkrzą ilośc oleju z tej więkrzej komory i tak mi sie wydaje że rozdzielacz nie nadażą z przepustowością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

jedna z nich ma większą wydajność pewnie ta droższa ale nie pamiętam dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jaki rozdzielacz polecacie do tura? Chodzi o dwu sekcyjny, jest tego trochę na allegro, ale nie wiem który wybrać. Chodzi o to żeby nie ciekł po miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Chciałbym wymienić uszczelniacze na jednym z siłowników od podnoszenia bo coraz bardziej cieknie ale jest problem jest uszkodzony ten pręcik który zabezpiecza tłok, tzn jest urwany. Czy da się coś z tym zrobić? Miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj