AdamZetor12145

Stan zbóż po zimie

Polecane posty

andrzej2110    535

Ja się dziś dowiedziałem ze sąsiad 100% oziminy przeznaczył pod pług... to jest około 8,5 ha.

 

Ogólnie rzepaki w okolicy poleciały. Nie będzie zółtych pul w maju...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Szczerze to współczuje wam koledzy. U nas wszystko zieloniutkierośnie aż szumi. Ciekawi mnie jedno skoro stan ozimin w wiekszości Polski jest taki zły dlaczego ceny stoja w miejscu a wrecz maleja O.o Czy mozemy liczyć na jakies podwyzki cen ozimin obecnie?? Jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

zaraz po zimie oglądałem pszenice , wyglądały żle ale kożeń niby był zdrowy, teraz w tej suchocie niemal 100% wypadło , kto ubezpieczył ten wygrał w tym roku, 3 lata nie można było skosić bo deszcze, miałem nadzieje że w końcu pogoda da się odkuć, co roku coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie tez pszenica poleciała,i jęczmień.Najlepiej przezimowalo żyto,ale to też nie wszedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

U mnie w niedziele przesiane 15ha pszenicy

Do przesiania jest 3-5ha rzepaku

A z resztą czekamy, chyba zostawimy bo coś tam wyrośnie więc po przeliczeniu (trochę abstrakcyjnym) stwierdzilismy że przesiewać nie ma sensu jeżeli coś sypnie pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

15 ha przesianej Muszelki, cała poszła w cholerę..

Został Bumer i jakieś tam jeszcze - ale na razie czekamy

Do tego 3-5ha rzepaku do przesiania

 

Dzisiaj znajomy zdecydował o przesianiu wszystkich swoich ozimin, nastęony też 50ha przesiał..i tak w kółko wszyscy szukają pszenicy jarej - ciekawe jak to się na cenie pszenicy odbije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

no narazie rynek nie reaguje ceny na niskim poziomie wobec tego co sie dzieje na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

soltys48 , dlaczego tak pesymistycznie o ubezpieczycielu , ja nie nazekam ////jesli w tej sytuacji moge :( //// to co zaoralem mysle ze na zasiew , paliwo i tone zboza starczy z ha , chyba ze miales u tych panstwa na P.U, to faktycznie szkoda slow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

U mnie pszenyżyta: Leontino, Alecto i Algoso wymarzły praktycznie w 100%. Rzepak Californium ok. 40-50% strat, przy czym najwiecej szkód narobiły nocne mrozy 10-12 dni temu. Słowem - TRAGEDIA. Nikt w naszej okolicy nie pamieta takiej sytuacji. A co najgorsze - nie ma co zasiać. Cwaniaczki przywożą jarą pszenicę paszową i żądają za nią 2500 zł za tonę. Ludzie kupują, bo nie chcą ziemi odłogować. Dlatego w tym miejscu prośba - Koledzy z rejonów, gdzie zima oszczędziła Wasze uprawy i nie macie takich problemów - dajcie znać, jeśli macie jeszcze jakieś ziarno zdatne do zasiania, po stawce, jaką normlanie dostalibyście np. w młynie. Jeśli np. kilku rolników ode mnie się zbierze do kupy to i transport rzędu kilkuset kilometrów nie będzie tragedią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

co robic jak opryskałem zboza jesienia gleanem orac czy agregatem przejechac i siac

 

mam ten sam dylemat... na etykiecie pisze że trzeba orać ale w tamtym roku jak musiałem dosiać tam gdzie woda stała siałem bezpośrednio agregatem upr-siewnym i jęczmień był bardzo ładny

Ale wydaje mi się że nie ma co ryzykować lepiej zaorać niż dwa razy siać, sąsiad wczoraj orał a dzisiaj siał

 

Pszenżyto agostino przezimowało bdb, baltico trochę gorzej ale to dlatego że na górkach słabo powschodziło a pszenica brenton do przesiania 6ha, dobrze że 3ha innej odmiany ocalało to przynajmniej na jesieni będzie co posiać... pszenica jara kwalifikowania 2750zł/tona...

Edytowano przez Przemo85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

słyszałem o pszenicy jarej za 2500zł w okolicy, ale nie dawałem w to wiary. Ostatnio kupiłem owies za 820zł/t i jęczmień jary za 890zł/t oczywiście paszowe z tym że było to jakieś dwa tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

ja w tym roku nie miałem ubezpieczonych :/ i jest masakra zakupiłem owies za ktory dałem w łódzkim juz po 1300zł za tone taniej nie mogłem znalesc w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To fakt,zboża jare maja takie ceny,a w centralach juz braki,ludzie kukurydze masowo wykupuja zeby bylo co na wiosne zasiac.Ja tez szukam owsa,znalazlam po 800zl. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

U mnie przenżyto ładnie przezimowało, ale gorzej z pszenicą. Na poszczególnych kawałkach pasami (placami) wymarzło, w innych miejscach na polu ładnie przezimowała. Nie wiadomo co z tym robić - przesiewać czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie zeby pszenica przezimowala chociaz 50% to by sie zostala,ale cale pole poleglo,nie ma nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6830    0

U nas koniec same straty! Rzepak ( prawie 30 ha) do zaorania to samo z pszenicą i jęczmieniem, pszenżytem. Masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6830    0

ok. 15 ha pszenicy, ok. 13 pszenżyta, ok.2 jęczmienia. 30 ha rzepaku! :(:(:( Żyto dobrze przezimowało. kujawsko-pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

rafciu , szkoda ze nie podales gg , znam goscia co sprzedaje po 1900 t pszenica oczyszczona , ja wziolem i zasialem , dwa dni temu jeszcze oferowal , 40 km od poznania kierunek koscian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

U mnie wszystkie oziminy wymarzły w sumie ok 30 ha rzepak + pszenica. Choć na jednym kawałku Bogatki widać po kilkanaście może dziesiąt pojedyńczych listków na m²

, może to zostawie żeby było czym jesienią zasiać.

 

Pszenicy jarej mam tylko na 6ha, co prawda mam sporo jeszcze jęczmienia jarego ale zastanawiam się czy nim całą resztę obsiać czy ugorować do jesieni :(. Bo podejżewam, że przy tym areale jakim będzie obsiany jęczmiń jary jego cena może poźniej delikatnie mówiąc nie zadawalać o ile w ogóle się znajdą chętni, ja akurat wszystko sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

U mnie wypadło 3 ha pszenicy,przetrzymała siarczyste mrozy,a padła od kilku stopni na początku marca.

A wszyscy mówili,że na lubelszczyźnie nie ma strat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

@ mont miałem ubezpieczone w HDI i to co dostane to tylko starczy na paliwo,które straciłem jesienią a na wiosenne już nie wspominając już o nasionach

ojciec dziś przywiózł pszenżyto jare po 900,- ale jest bardzo ładne i odwiane

szukaliśmy pszenicy i pewien rolnik wycenił swoją na 1600,-!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

@ Mega204 miałem ubezpieczone wszystkie uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

pszenice wykończyły marcowe wiatry i nocne przymrozki, przetrwały tylko nie które odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Ja się dziś dowiedziałem ze sąsiad 100% oziminy przeznaczył pod pług... to jest około 8,5 ha.

 

Ogólnie rzepaki w okolicy poleciały. Nie będzie zółtych pul w maju...

pul jako pula w ruletce czy jako pól rzepaku ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj