AdamZetor12145

Stan zbóż po zimie

Polecane posty

majes    5

@majes Tak zrób jak tu kolega @Cihu wstawił tego linka z testem.

 

Zrobiłem próbę wg linka, wyszło - uwaga! - na 40 posadzonych roślin wzeszło 5szt. Aż tak źle to nie myślałem że jest.

Teraz trzeba się zastanowić co posiać, jęczmień czy pszenicę? Chociaż na pole nie prędko uda mi sie wjechać.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmesmen    1

Proszę o pomoc.

Chciałbym rozsiać saletrę amonową na pszenicę ozimąale nie wiem czy można rozsiać ją na mokre rośliny po deszczu czy na rosę czy mi nie przypali roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

Panowie "PRZYGOTOWYWAŁ"już ktoś z Was pszenicę ozimą do przesiania????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

ja muszelke 3 ha na 100 procent ale czekam na komisje ubezpieczyciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

a jak sie ma stosowanie jesiennych opryskow na chwasty np maratonem na rosliny jare po przesiewie po wymarznieciu ozimin pisze na nim ze orka na 15 cm wystarczy a czy ktos stosuje zamiast orki np siew prosto w ozimine aresem+siewnik


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtex123    0

Kujawsko-pomorskie powiat radziejowski 95% strat pszenica 10ha bamberka dwóch odmian nie pamiętam nazwy , rzepaku California 8ha ostatnie mrozy go dobiły i teraz gniją serce i korzeń i prawdopodobnie przeżyto 19ha tez wyleciało tylko żyto przezimowało ogólnie tragedia :(

Edytowano przez wojtex123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

powiat poddebicki straty bardzo powazne kwalifikuje sie wiekszosc ozimin procz zyta do przesiewu a sarny w porownaniu do danieli to pikus u nas chodza stada nawet do 40 szt ja mialem przenzyto fredro 11ha na 4-5klasie do przesiewu


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

 

Ubij , zestrzel z 10 saren w różnych miejscach i pozostaw je na polu, tak aby psy i inne wilki je rozszarpały. Sarny nie są głupie, będą pola gdzei poległy ich braca i siostyr omijać szerokim łukiem, druga sprawa że tam gdzie są psy, wilki, lisy saren jest mniej. A zapach świeżej padlinki takie zwierzeta przyciagnie...

 

PS. Znasz może Lachowskich ?

@Hubert Ojdana a żubry na rzepaku też ubjasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Kujawy- moja kraina cała w kolorze zgniłym. Zdjęcia które robie aparatem będą niezła pamiątką za kilka lat..

Zboża wymarzły, rzepaki się kończą po drogach jeźdżą ciągniki zamiast z rozsiewaczami nawozów to z przyczepami, na nich worki lub luzem jęczmień lub u szczęśliwców jara od rolnika po 1300. W rejonie gdzie ponad połowa gospodarstw ma strukturę zasiewów rzepak-pszenica-rzepak-pszenica nie jest ciekawie.

Można by w tym momencie się zatrzymać i pomyśleć po co to wszystko? Skoro jest siła wyższa która decyduje o wszystkim. Czy warto bić się o hektar za 60 tysięcy? czy warto kupować 5 ciągnik na PROW do gospodarstwa 50 ha? czy warto kupować ziemię na niskoprocentowy kredyt bo to okazja gdy ma się już 30 inych tego typu kredytów..?

Każdy musi odpowiedzieć sobie sam czego tak naprawdę chce, czego pragnie, a co może? Czy czasami dla głupoty, dla chęci pokazania temu znienawidzonemu sąsiadowi, że ja mogę czy warto? Czy nie lepiej iść drogą prostolinijną i ostrożniejszą? Może bez fajerwerków ale z wentylem bezpieczeństwa.

ten rok będzie trudny dla wszystkich nawet tych bez kredytów, liczenie na zyski czy inwestycje ... za rok odbije sie czkawką i cała otoczka z prdokucentami środków, nawozów i dealerami dostanie po łapkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Północne rejony opolskiego oprócz żyta i części przenżyta osłoniętego drzewami wszystko kaput.

Pszenica nieważne od odmiany żółto-ruda, do przesiania.

-26 bez grama śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Hubert Ojdana a żubry na rzepaku też ubjasz?

 

Nie no co Ty... nie chce mieć problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

U mnie sarny też dają się we znaki. I jak na razie żadne szkody nie są rekompesowane przez koło. Dlatego chyba bedzie trzeba samemu się za to wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55Marcin    2

lubelskie,powiat hrubieszów zboża przezimowały bardzo dobrze,dzięki warstwie śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Panowie mam pytanie jak przelece pszenzyto agregatem i zasieje jeczmien nie bede walczył w grzybem w pozniejszym czasie ? czy lepiej zrobic orke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powiat Płock, gmina Brudzeń. u mnie pszenżyto przezimowało a u sąsiada za miedzo nie... Jako ciekawostkę powiem ze ja siałem swoim a on z centrali.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolo mnie w okolicy około 20-30 % pszenicy do przesiania. Przede wszystkim muszelka. U mnie jeszcze bomer i bamberka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

W małopolsce zboża przezimowały lepiej niż zwykle ponieważ gdy było poniżej30 było dużo śniegu, ale w ziemi jest niedobór wody i niewiadomojak to sie rozwinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

u mnie 8 ha pszenicy i 100% wymarznięte po za tym u mnie na wiosce jest tylko 3 ha pszenicy co jest zielona a reszta wymarzła, miałem muszelkę, kredo, brilanta, turkisa.... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie pszenice żyją oprócz cienkiej muszelki nie miałem jej dużo 4 ha niestety rzepak padł cały


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Jutro jak jarka zjedzie to jade przesiewac pierwsze 8 ha a to chyba dopiero początek :(

  • Like 1

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Kujawy- moja kraina cała w kolorze zgniłym. Zdjęcia które robie aparatem będą niezła pamiątką za kilka lat..

Zboża wymarzły, rzepaki się kończą po drogach jeźdżą ciągniki zamiast z rozsiewaczami nawozów to z przyczepami, na nich worki lub luzem jęczmień lub u szczęśliwców jara od rolnika po 1300. W rejonie gdzie ponad połowa gospodarstw ma strukturę zasiewów rzepak-pszenica-rzepak-pszenica nie jest ciekawie.

Można by w tym momencie się zatrzymać i pomyśleć po co to wszystko? Skoro jest siła wyższa która decyduje o wszystkim. Czy warto bić się o hektar za 60 tysięcy? czy warto kupować 5 ciągnik na PROW do gospodarstwa 50 ha? czy warto kupować ziemię na niskoprocentowy kredyt bo to okazja gdy ma się już 30 inych tego typu kredytów..?

Każdy musi odpowiedzieć sobie sam czego tak naprawdę chce, czego pragnie, a co może? Czy czasami dla głupoty, dla chęci pokazania temu znienawidzonemu sąsiadowi, że ja mogę czy warto? Czy nie lepiej iść drogą prostolinijną i ostrożniejszą? Może bez fajerwerków ale z wentylem bezpieczeństwa.

ten rok będzie trudny dla wszystkich nawet tych bez kredytów, liczenie na zyski czy inwestycje ... za rok odbije sie czkawką i cała otoczka z prdokucentami środków, nawozów i dealerami dostanie po łapkach

Masz rację @endzit nie warto do przesady się zaganiać kupować za taką kasę ziemię , lepiej kupić samochód to się odrobinkę luksusu doświadczy. Pojechać na wakacje i odpocząć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

Dziś z ojcem rano objechaliśmy pola i pszenica w 100% do przesiania, pszenżyto większość przeżyła....co ciekawe dwa kawałki oddalone od siebie o dwa przejazdy opryskiwaczem(działką sąsiada)zasiane tego samego dnia i tą samą odmianą(dinaro)jedno zieloniutkie a drugie....żółciutkie...-dlaczego???Te same zabiegi podobna klasa i struktura, taki sam przedplon.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ubij , zestrzel z 10 saren w różnych miejscach i pozostaw je na polu, tak aby psy i inne wilki je rozszarpały. Sarny nie są głupie, będą pola gdzei poległy ich braca i siostyr omijać szerokim łukiem, druga sprawa że tam gdzie są psy, wilki, lisy saren jest mniej. A zapach świeżej padlinki takie zwierzeta przyciagnie...

 

Wy robicie tak naprawdę? Koło wam na coś takiego pozwala? :blink: Czy tylko żartujesz?

My to jak coś ubijemy to tylko flaki zostają na polu czy miejscu gdzie ono wyrządzało szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

pszenice i jeczmienie do kasacji oszacowane i i stwierdzone przez rzeczoznawce , pszenzyto stwierdzili mi obsade 150 roslin na m kw i zostaja , rzepaki nie zielenieja za 10 dni przyjada na kontrole do sasiada , bede mial 80 procent jarych , pierszy raz w zyciu :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj