AdamZetor12145

Stan zbóż po zimie

Polecane posty

damian40000    86

G.R.U. RoL-Land

Dziś ruszyliśmy siać saletrę na rzepaki. Rano lekki przymrozek więc spokojnie latałem po polu. Dawka 220kg/ha. Resztę ozimin odpuszczamy. Nie wygląda to faktycznie najgorzej ale będzie bardzo mała obsada. Myślę ze na poziomie 60-70% wzejdzie. Ale jaki to da plon??? Rozmawiałem z ojcem to twierdzi ze juz widział pszenicę w takim stanie i ją zostawili, a póżniej wielka kupa z niej była... Nie ma co się czarować;/

Ale nie planujemy teraz orać tylko wpuścimy ciągnik z tymi najcięższymi bronami. Mamy taki o szerokosci 5m to będzie ubywało a spokojnie powinno zniszczyć pozostałości ozimin.

sąsiad w tamtym roku tak przesiewał ciężka brona siewnik i jeszcze raz brona efekt był taki że mieszanka wzeszła ale słabo się ukorzeniła i potem szybko uschła. Siał dwa razy a zebrał po 2 tony z hektara. Ziemia 4-5 klasa. W tym roku jest dużo lepiej jedynie jęczmienie prawdopodobnie do przesiania. Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

też myślałem przesiewać jęczmieniem ale coraz bardziej sie dystansuje do niego jak będzie dookoła jeczmienia tyle to chyba będzie po 40-50zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

po dzisiejszej lustracji pól pszenica w miarę dobra tylko trochę czerwonawa(długie i kiepskie wschody- być może plus w tym roku)

rzepak również ok tylko trochę objedzony przez sarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

jedna rzecz jeszce mnie boli ze zapasy slomy na ukonczeniu a ozime padly a przy produkcji bydla to podstawa , jare to na slome nie ma co liczyc , dzisiaj kupilem bele 120/120 po 50 i znajomosci :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

U mnie na niektórych polach pasami 50-150cm żółto a nawet brązowo, większa częśc przezimowała i niewiem czy to zostawic czy przesiac :huh: ???

Zostawie to w tych miejscach gdzie wygineło zboże tylko badyle będzie rosło.

Przesieje to zniszcze to co jest, dołoże zboża na siew i paliwa, niewiadomo czy będzie dobry plon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Damian 40000 ale m y będziemy póżniej wjkeżdzać agregatem uprawowo siewnym po tych bronach. A to jujż co innego. Dodtakowo to są naprawdę cięzkie brony. Takie jakich używają w lasach. Robią prawie tak jak kultywator:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Prosiłbym o wpisy w tym temacie ile i jakich ozimin macie do kasacji. Chodzi by jakoś ukazać poziom strat w poszczególnych województwach, jak i w odmianach zbóż i rzepaku. Może się komuś przydać na przyszłość wybierając odmianę do siewu na nowy sezon.

I prosiłbym by moderator zaraz z kłódką nie leciał do tego tematu. Z góry dziękuje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

Moim zdaniem jeszcze za wcześnie z dokładnym liczeniem strat. Ale jak coś przypuszczalnie u mnie 3 ha pszenżyta odmiany Leontino poleciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Może i wcześnie, ale są zdięcia z orki i wpisy na czacie o stratach w gospodarstwach po kilkadziesiąt % nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

No wiesz po woli takich wiadomości bedzie coraz więcej. U mnie przezimował tylko 1 ha pszenżyta, po zrobieniu testu 80% roślin przeżyło. Całe szczęście, że jesienią nie siałem więcej ozimin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

U mnie na 100% 4ha jęczmienia Bartosz , 2ha pszenicy zyta siana była późno w tym roku i nie wytrzymała ,1 ha pszenżyta odmiany nie pamiętam a resztę co pozostało tak około 3ha ozimin to zobaczy się za jakiś tydzień jak się zrobi dobrze ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zboża w gminie Milejczyce, pow. Siemiatycze,przezimowały dobrze. Rzepaków jest bardzo mało sianych, tak samo pszenic. Osobiście mam obawy , czy ostatnie siarczyste przymrozki nie zaszkodziły moim trzem ha pszenżyta, przewódki, które zaczęło wschodzić. Jeść dostało w piątek i za kilka dni zobaczę efekty.

Na oziminach pasą się sarny, stadami. Jak je przeprosić z pola?

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie wymarzło 1,5ha rzepaku Californium i 0,4ha pszenżyta Moderato. Pszenica przeżyła ( aż mnie zaskoczyła ) tam gdzie przetrzymało pszenżyto i rzepak już się ładnie zielono robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Pszenica mewa - zżółkły tylko końcówki rośliny -2,3ha, natomiast żyto Viselo w zagłębieniach, w centymetrowych bruzdach ładnie się zieleni, a co było troszkę wyżej - wszystko wyleciało, w sumie tu straty oceniam na 50% z 2,5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1680

U mnie straty 90%.Podobnie w promieniu 50km.Nie ważna jaka odmiana,poleciało wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

w mojej okolicy pszenice w 90 procentach poszly ja mialem alkazar i muszelka , jeczmien natiwal z 40 procent poszlo , pszenzyta narazie pol na pol , rzepaki podobnie , ja mialem ozimin 85 procent areau , czekam na komisje ubezpieczyciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

warm.maz. powiat Iławski, wsztystko przezimowało, dzieki sniegu.. 0 strat, ładnie. ;) Tamten rok były straszny co do przezimowań, a ten u mnie bdb. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Mazowieckie pow. Przasnyski,przezimowało idealnie,nieważne czy rzepak przenżyto,jęczmienie, wszystko luksus :) Ludzie nawozy sieją i wszystko ładnie odżywa :) także rok nieźle się zapowiada,oby tak dalej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Kujawsko-pomorskie gmina Rypin, powiat rypiński trochę strat mam w pszenżycie ale nie na tyle żeby przesiewać, najgorzej dostało przez te przymrozki, które były jak zjechał śnieg. Niestety odmian wam nie podam po nie mam pojęcia, przywiezione jest od gościa który ma ponad 130ha.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Leontino, Moderato 80%wymarzło, Grenado 30% śniegu prawie wcale nie było. Naszczęście najwięcej posiałem jakiegoś pszenżyta którego nazwy nie znam a straty w nim może 10-20 %. :)

W okolicy 50na50 ludzie mają nadzieje że jeszcze odbije :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zboża w gminie Milejczyce, pow. Siemiatycze,przezimowały dobrze. Rzepaków jest bardzo mało sianych, tak samo pszenic. Osobiście mam obawy , czy ostatnie siarczyste przymrozki nie zaszkodziły moim trzem ha pszenżyta, przewódki, które zaczęło wschodzić. Jeść dostało w piątek i za kilka dni zobaczę efekty.

Na oziminach pasą się sarny, stadami. Jak je przeprosić z pola?

 

Ubij , zestrzel z 10 saren w różnych miejscach i pozostaw je na polu, tak aby psy i inne wilki je rozszarpały. Sarny nie są głupie, będą pola gdzei poległy ich braca i siostyr omijać szerokim łukiem, druga sprawa że tam gdzie są psy, wilki, lisy saren jest mniej. A zapach świeżej padlinki takie zwierzeta przyciagnie...

 

PS. Znasz może Lachowskich ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

u mnie powiat iławski na razie nić nie wskazuje żebym miał coś przesiewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

 

Ubij , zestrzel z 10 saren w różnych miejscach i pozostaw je na polu, tak aby psy i inne wilki je rozszarpały. Sarny nie są głupie, będą pola gdzei poległy ich braca i siostyr omijać szerokim łukiem, druga sprawa że tam gdzie są psy, wilki, lisy saren jest mniej. A zapach świeżej padlinki takie zwierzeta przyciagnie...

 

PS. Znasz może Lachowskich ?

Osobiście nie, przynajmniej świadomie, ale wiem o kogo chodzi.

 

Te sarny to musiałbym na każdej działce tłuc, a teraz jest okres ochronny, pole mam w kilku kawałach, pośród lasów i łąk. Psów bezdomnych w zasadzie nie ma i nie chciałbym ich wabić. Spróbuję z strachami z kamizelek odblaskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj