AdamZetor12145

Stan zbóż po zimie

Polecane posty

jak już się da i masz czym możesz spróbować zborze przewietrzyć(chwastownik lub aktywator tak to się nazywa)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

umnie tez sie plesn pojawiła sniegu juz prawie niema ale w tych miejscach gdzie snieg bedzie najdłuzej leżał tan na 100 % bedzie najwiecej plesi ale to to jescze nic nie szkodzi najgorzej jak by zborze wypszało wystarczy mozliwie wczesnie wyjechac z azotem i bedzie dobrze zobaczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko... Czy Wy pryskacie rzepak na samosiewy na wiosnę? Akurat tak wyszło, że nie opryskaliśmy rzepaku przed zima, a zawsze tak robiliśmy i nie wiem czy to będzie jakoś ingerowało lub zaburzało wzrost rośliny. Z góry dzięki za odp. :)


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

jak myślicie kiedy da się wjechać z azotem w zboża? co lepsze w pszenżycie na 1 dawkę saletra czy saletrzak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mysle ze w przyszlym tygodniu wyjade z saletra . jutro mawyjechac spóldzielnia na 60 ha rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak myślicie kiedy da się wjechać z azotem w zboża? co lepsze w pszenżycie na 1 dawkę saletra czy saletrzak?

a to do nawozów to nie musi być powyżej 5stC bo przymrozki w momencie jak przystymulowane azotem roślinki ruszą mogą spowodować straty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

jak myślicie kiedy da się wjechać z azotem w zboża? co lepsze w pszenżycie na 1 dawkę saletra czy saletrzak?

 

Jak będą poranne przymrozki,a na polu 0 śniegu, to jedź z pierwszą dawką azotu. Najlepiej zastosuj saletrę amonową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

też tak mi się wydaje że temp. musi powyżej 5 stopni przez jakiś czas bo jak roślina ruszy pod wpływem azotu to gorzej zniesie przymrozek bo ruszy już z wegetacją


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursek    0

witam. mam taki problem mianowicie na całym polu pojawiła mi sie prawdopodobnie pleśń śniegowa dało by sie to jakoś zwalczyć? z góry dzięki za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

spróbuj ruszyć to broną żeby powietrza dostało lub wcześnie z azotem wjechać żeby ruszyło...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie też na połowie pola pojawiła się pleśń nie wygląda za ciekawie ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

u mnie średnio jak narazie to wszystko wyglada mosialismy za gęsto i pojawiło sie dosc sporo pleśni a na dodatek sarny troche spenetrowały mi pole czy te ponadgryzane roślinki przez sarny odratuja sie jakos czy nie bardzo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi kiedyś ponadgryzały to odrosły ale gołym okiem było widać różnice w porównaniu do reszty pola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A nie sądzićie, że jeszcze za wcześnie na ocenie stanu przezimowania ? Zwłaszcza rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

A nie sądzićie, że jeszcze za wcześnie na ocenie stanu przezimowania ? Zwłaszcza rzepaku?

co do rzepaku to jeszcze za wcześnie,wiosenne przymrozki są większym problemem zwłaszcza jak rzepak ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie stan pszenic tych na których nie ma już śniegu oceniam bardzo dobrze, mam jeszcze 3ha pszenicy pod śniegiem ale powinno byc też dobrze, na pszenzycie jest troche pleśni śniegowej około 5%, na życie jest wiecej około 20% bo niestety żyta nie zaprawiałem, na rzepaku jeszcze nie wiem bo jeszcze nie moge dojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursek    0

spróbuje to przebronować i azotu sypnąć ale niewiem czy to coś da i czy plon będzie dobry?? moze lepiej będzie zasiać jeszcze raz coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na moich polach jest idealnie biało, nie od pleśni, a od śniegu. Więc czytając posty żądam równouprawnienia - jedni za tydzień nawozy bedą siać, a ja chyba za miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj